Интересни случки от живота

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед май 24, 2009 11:48 pm

Стига бе, Рени! :shock: Това е вече върха! Тази може после и лекарка да е станала.... Нищо чудно!
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон май 25, 2009 12:17 am

Рени, прочетах за земетресението и се сетих за една случка.

Работех в лятните ваканции, в един ресторант, сервитьорка.

И един ден, трябва да съм била на 14 години, беше облачно, на плажа няма хора, затова пък ресторанта пълен до дупка!!! Дори някои прави стоят и чакат за места. И така. Ние хвърчим като совалки, мъкнем таблите, по принцип обяда е винаги слаб, защото туристите ядат по плажа, затова бяхме само 4-ма души персонал, а ресторанта е 400 места!

Вън вали и гостите до вратите на терасата ги дръпнали и ги затворили - те бяха такива плъзгащи, от стъкло. Вътре задух ужасен.

И втози момент започва да тресе, ама някакъв здрав трус! Заметресение! И като наскачват чужденците и се спускат към вратите, но те затворени, ама ония в паниката не виждат, стъклата чистички! И натискат, ама масова паника настана! Аз скочих на една маса и се разкрещях, да се успокоят, ама кой ме слуша? Аз крещя, те пищят. И мен ме хвана страх, че ако падна от масата, ще ме стъпчат. Озъртам се, как да се махна от сганта, и в този момент една обезумяла германка ме сграбчва са полата, тегли ме надолу и крещи истерично EDRBEEEEEEREEEEEN! Означава ЯГОДИ!
И, казвам ви, побеснях!
Че като й кряснах аз, къде на моя смотан тогавашен немски, къде на български: Пурдоти такива, хотела се тресе, пропукал се, загиваме тука, а вие само за пукница мислите! Няма ердбеерен, пускай ме, къш, пусни ми полата ма! По гол задник ме остави, ей! И я блъскам, ама оная ме сграбила и повтаря в несвяст Ердбеееееерееееен, та ердберен! Очите й чак се изцъклили! Викам си, тая е поръчала ягоди, да не вземе да умре петъмна, грях ми душата! Скачам от масата, грабвам я тази, на 2 метра от мен един хладилник, с приготвени ягоди със сметана. Блъскам наляво и надясно пощръклелите, влача я тази подире си и се добрах до хладилника. Вадя една чиния, натиквам й я под носа и й казвам: ето ти ердберен, яж! Тая ме гледа като отровена, но аз я зарязвам, хуквам и си пробивам път навън. Ама всичко става за ужасно кратко време!

Хора бягат по улиците, кой по гащи, кой гол от душа, с пяна на главата.... Цирк.

Като отмина суматохата, върнахме се в ресторанта и аз питам шефа ни, как се казва земетресение на немски, и той казва ERDBEBEN!
:oops: :oops: :oops:

Горката жена! Какви ругатни отнесе, само защото аз не знаех, какво ми казва!


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » пон май 25, 2009 3:55 pm

Мале Рали,много се смях с твоята история и може би и защото ми напомня за подобни случаи с езикова бариера :D

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пон май 25, 2009 4:31 pm

И тук в Испания има думи който са много близки по изговаряне ,но са с различно значение.Ето една кратка историйка.
Патувам аз за пръв път сама в метрото и тук всяка спирка я обявяват.И седя си аз и слушам ама НИЩО не схващам,само имената на спирките защото имам карта.Пътувам към центъра и по едно време чувам мойта спирка и казват името и съобщават -La estacioн esta en CURVA/Спирката се намира на завой/.Взех аз да се услушвам като глух петел/какви са тия курви/С ИЗВИНИЕНИЕ/,взе да ме лови страх и си викам да слизам ли,да не слизам ли.... :? :? :? :shock: Та докато се чудя влака тръгна.На следващата същото.Взех съвсем сериозно да се притеснявам,но реших да сляза.Когато слязох едвам едвам се качвам и оглеждам-приличах на диверсантка :eek: Като се качих и видя че няма нищо страшно,реших че отсега нататък ще нося с мен и речника докато започна да разбирам.После като разбрах какво са казвали се спуках от смях,ама кой да ти знае че тук хората предупреждават защото като спре влака на гара с завой има много разстояние между вагона и перона и може да ти пропадне крака,а и има много слепи и така ги усведомяват за положението..
Та така с мойте curvi/завой :wink:
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"


Отговори