Само маркови продукти за децата?

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » вт авг 18, 2009 10:37 pm

Въпроса не е какво можем да осигурим,а какво искат и какви реално са нашите възможности?!Аз никога не съм била лишавана от нищо,благодарение на родите ми ,но съм научена ,че стандарта ,който потдържаме е благодарение на мн.труд.Нямам деца за съжаление все още,но искам като имам да ги възпитам,че всяко нещо което помислят и пожелаят могат да го имат само след като го заслужат или изработят!Това си е мой мироглед и не мисля,че родители,които презадоволяват децата си са по -добри
http://www.radikal.ru]Изображение


Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » вт авг 18, 2009 10:54 pm

Децата са устроени да ИСКАТ,а вече е въпрос родителите на какво ще ги научат и как ще ги научат за да ценят това което имат и да разберат как е постигнато.А и всеки родител е добър за детето си,това дали го презадоволява не означава че е лош,или пък по добър...
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
Galya68
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 132
Регистриран на: вт май 05, 2009 8:05 pm
:: 30 рецепти от Galya68
:: 45 снимки от Galya68

Мнение от Galya68 » вт авг 18, 2009 11:55 pm

Цуре,ти ме върна много години назад.Аз също питах майка ми,когато ми обличаше нещо,дали е мое или е на кака.Бях на 15 години,когато ми донесе дънки Levis един приятел на баща ми,който работеше извън България,и аз си спах с тях.Сега имам възможност да си купувам маркови дрехи,но нито една няма сантименталната стойност на онези дънки. :) Сега децата са лишени от тези емоций/поне не в такива размери/,защото вече имат всичко.Пък и тук,в Испания,сме достатъчно различни от тях ,така че е добре малкият да има самочувствие.Винаги и когато смяташ че е необходимо и можеш да си го позволиш.Поздрави от Малага! :thumup:
Радвай се на живота.По-късно е,отколкото си мислиш!

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » ср авг 19, 2009 12:14 am

Не съм знаела че си от Малага,бяхме там с мъжа ми преди да си ида в БГ...имаме познати там.. :thumup:
Поздрави от Мадрид :P :wink:
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср авг 19, 2009 1:04 am

Радвам се, че толкова много от вас се включиха в темата...

Може би от това което писах е проличало, че съм против сляпото следване на теченията.

И аз като Галя си спомням моят първи бански от Benetton - бях на 13, от зимата молех за него, а когато баща ми ми го купи в първия ден на ваканцията - не го събляках 24 часа! И го носих 3-4 лета.

Струва ми се, че сегашните деца не могат да се радват така на придобивки... не казвам за моето, говоря общо.

И у нас е като при mimsi - моят син си продаде Wii- и playstation-игрите за да си купи модни, но по мое мнение не толкова наложителни G-Star тениски. Единствените маркови продукти, които аз изцяло финанцирам са спортните екипировки, и го правя, защото си струва инвестицията, а не защото е модерно. Имам анцузи на Адидас, които са му станали къси като бермудки, а не са мръднали.

Но все пак и ние не можем изцяло да се откъснем от модите и да плуваме срещу течението.

Което ме шокира, е, че съученици на сина ми, а и той самият понякога, имат точно определени магазини, които се считат за асоциални и не биха облекли или ползвали нищо, което е купено там...

Тук има един магазин за всичко - КИК се казва. Аз дрехи от там не купувам, защото са с много лошо качество, но миналата година купих веднъж тетрадки. И отнесох целият гняв на сина ми! За първи път той застана категорично насреща ми и отказа да иде с тази тетрадка на училище! Стигна се дотам, че той си купи тетрадки с джобните пари за седмицата, защото аз не отстъпих!

Моето дете не е прахосник, напротив, даже като го сравнявам със себе си, ми се вижда неестествено на тази възраст така планувано да борави с пари... но ми се вижда лошо и несправедливо това делене на хората според това, кой с какво е облечен или оборудван.

Мисля и че при самите деца има разлика - повечето не обличат определени марки не защото те не ги харесват, а защото не искат да бъдат дискриминирани и осмивани за това, както каза Петина. Но има и такива, които не биха облекли немаркова дреха даже и на самотен остров.

Потребителски аватар
Galya68
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 132
Регистриран на: вт май 05, 2009 8:05 pm
:: 30 рецепти от Galya68
:: 45 снимки от Galya68

Мнение от Galya68 » ср авг 19, 2009 1:16 am

Цуре,пропуснахме една възможност да се запознаем,но моят мъж е мадридчанин и ходим да видим родата отвреме навреме,така че ще можем да се видим,ако искаш.Ти къде живееш в Мадрид? :)
Радвай се на живота.По-късно е,отколкото си мислиш!

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » ср авг 19, 2009 12:53 pm

Моят син е на 13 години и до сега не е изявил претенция за маркови дрехи или каквото да е друго.Чак някой път мен ме е яд,че е такъв непокист какви дрехи и обувки носи.Аз гледам да му купувам качествени дреи(има и маркови),но не държа да са само маркови.Има и не маркови качествени стоки и некачествени-маркови.
Сега си е поръчал нова клавиатура с единственото условие да е безшумна,а не да е маркова и вчера баща му е поръчал някаква по каталог и му я показа-той остана доволен.
Незнам,мойто дете не е претенциозно,а явно и в класа им е така,защото мисля,че ако беше щеше да е по-различен,а и знам,че не е аутсайдер.
Ох, и да ви кажа някой път като тръгне за училище с раздърпания анцуг,който му е за игра навън аз го връщам да се преоблече с нещо по-прилични той чак се сърди и настава кавга.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср авг 19, 2009 5:04 pm

Ени, изчакай още година-две, той сам ще си дойде до желанието да се грижи за външността си :D :D :D

Моят беше същият писюр, но отпреди година (сега е на 14, значи долу-горе от възрастта на твоето дете) стана доста суетен :wink:
Не искал много дрехи, ама да са хубави! Брей! Ама се връща всеки ден омърлян, аз да няма да пущам празни перални? Така че купувам да има достатъчно за смяна, а той като иска - да се гизди по-така като има повод :)

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » ср авг 19, 2009 6:44 pm

Али,дано да си права.Иска ми се да е поне малко суетен.А той декември ще стане на 14г.

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » ср авг 19, 2009 6:49 pm

А, Али сетих се и още нещо.Веднъж облече ли едни дрехи,втори път не ги облича независимо дали са мърляви или не.Това по повот празните перални.Не ме питай-винаги имам нещо за пране.Пера повече от мойта комшийка,която е с 3годишно дете.


Отговори