Романтика в Гърция

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Романтика в Гърция

Мнение от MANI » вт авг 18, 2009 11:15 pm

Някой да препоръча хубав хотел и място в Гърция различно от Солун и Катерини :?
http://www.radikal.ru]Изображение


donita
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 81
Регистриран на: пет юли 03, 2009 9:43 pm
Местоположение: Географският център на България

Мнение от donita » ср авг 19, 2009 3:56 pm

MANI написа:Някой да препоръча хубав хотел и място в Гърция различно от Солун и Катерини :?
Зависи в кой район на Гърция желаете да бъдете.Романтика има по малките гръцки островчета,които не са пренаселени от туристи.Остров Тасос,Левкада.Скиато.Самос.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср авг 19, 2009 4:05 pm

Аз бих отишла на Кикладите, Санторин например (този, чийто вулкан като е изригнал, е предизвикал оттеглянето на червено море, описано в Библията, след което последвалите цунами са унощили цялата Минойска цивилизация на остров Крит.) От там са близо островите Миконос, Делос или пък Парос, едни от най-красивите острови на Кикладите.

Мои приятели бяха на Санторин, в градчето Оя (Oia), сега звънях да ги питам. Хотелът, в който са били, го намерих в нета - RoseBay (заедно написано) Santorini Hotel. Но не успях да намеря оферти :(

Изображение


От тук се вижда заливът, който всъщност е калдерата на вулкана. Толкова е бил огромен, че е взривил целият остров!!!
Изображение


Изображение

Изображение

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » ср авг 19, 2009 7:12 pm

Рали,благодаря много :hug: определено ми допада,трябва да намерим офертите
http://www.radikal.ru]Изображение


donita
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 81
Регистриран на: пет юли 03, 2009 9:43 pm
Местоположение: Географският център на България

Мнение от donita » ср авг 19, 2009 7:52 pm

Аз специално не ти препоръчвам Санторини нито пък Миконос,това са два от козмополитичните острови на Гърция.Претъпкано е с туристи а пък и няма какво да се види освен камъни,вятър и нито едно дръвче или зеленина.За 9 годишният ми престой в Гърция,успях да посетя много хубави места но най съм очарована от Тасос,Левкада и Закинтос.Това са острови в които присъства и зеленина и хубави планински масиви съчетани с красиви морски плажове.Ще бъдете очаровани ако отидете там.Моята препоръка е не се блъскайте там където е препълнено,но без покритие защото няма да останете доволни.

Vida
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 324
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:05 pm
:: 67 рецепти от Vida
:: 66 снимки от Vida

Мнение от Vida » ср авг 19, 2009 8:29 pm

А аз ти препоръчвам Корфу,много ни хареса на нас острова като бяхме в Игуменица и има много хубави места за почивка там.Има и едно много хубаво курортно градче,кадето квартирите са на прилични цени,но сега не се сещам за името,ще питам и ще ти кажа,пуснала съм снимки в другата тема за снимките.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср авг 19, 2009 8:35 pm

Пети, аз не съм била в Санторини, послушай Донита или Здравчето, след като са били, знаят по-добре.


Аз не съм фен на Гърция, а поради историческите факти ми е интересно, така че се ориентирай по тези, които знаят къде какво има.

И кажи какво си решила и къде ще ви е романтиката
:wink:

Хей, да няма специален повод :? Малееее, как директно питам :P


Поздрави!

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » ср авг 19, 2009 8:53 pm

:D Няма лошо ,че питаш.За годишнината ни моят мъж ми каза да си избера къде в Гърция да отидем на края на сезона ,той избра да е там.Реално погледнато за мен няма значение къде ще сме,дори и да е тук важното е че ще сме двамата и ще си починем(ако не ни мине черна котка пътя) като се има в предвид постоянните ни ангажименти.На всички благодаря за препоръките и ще погледна на всички места които ми препоръчахте :flow2:
http://www.radikal.ru]Изображение

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » ср авг 19, 2009 9:44 pm

Мани аз също поразпитах тукашните и те казват,че най си заслужава да се отиде на о.Тасос :? не съм ходила и нямам намерение да ходя,защото и аз като Рали не съм фен на Гърция въпреки че живея тук,но това е друга история!
Ако пък решиш да отскочиш до острова на който съм аз се обади :wink:


Отговори