Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб яну 30, 2010 10:14 am

Добро утро, момичета!

Изображение



Бони, не се пуснах :oops: Много ме достраша... Естествено не си признах, намерих си извинение, че гледам малкия в детския басейн. На тази пързалка заставаш горе, стъпил си на една клапа, която се отваря под краката ти и първо имаш 10 метра свободно падане, с ускорение 2,5G. Аз направо изтръпнах. Изобщо не се качих горе. А синът ми казваше, че аз ще се кача и ще се откажа, така че не изгубих баш позорно :P

А те двамата със снаха ми си се пускаха, без да ги е страх. Но тя снахата и бънджи скача, с брат ми двамата се катерят по Витиня, по Аспаруховия мост и си скачат. За нея сигурно е нищо, ама за мен... Било страхотно, неописуемо, бъра-бъра. Да си се пускат. Аз си играх с детенцето, по-безопасно е :D . Макар, че и той вече е такъв приключенец! Едва го опазвах.

После трябваше внезапно да си тръгнем, на кушия, защото пак някакви снегове почнаха, страх ни беше, че ще стане опасно по аутобана. И така и стана - по принцип е 20 минути по магистралата, ние 1,5 часа се влачихме. Изнерви се дори малкия, а той му дай само в кола да се вози. Ама в снежните виелици - неможа нищо да обсъжда, нито камиони, нито коли, те не се виждаха, на 1 метър не се виждаше.

Такива работи вчера. Може би следващия път ще се пусна по това чудо, а може би и не.

Днес ще имаме гости, една приятелка с децата и приятеля си. Не сме се виждали отдавна, макар че живеем съвсем близо. Сега се наканиха да дойдат и смятам да направя нещо за почерпка, макар че имам берлинерчета от вчера.

Други планове няма, малко спокойствие, нали е уикенд :)
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб яну 30, 2010 9:23 pm

Рали,
Аз наистина видях че се влиза в кабина, но нямаше как да разбера че има толкова метри свободно падане. То си е страшничко да летиш с такова ускорение в затвореното пространство на една тръба - аз затова си помислих, че пуснеш ли се веднъж няма как да не излезеш от тръбата. То всъщност номера бил въобще да се пуснеш като видиш за какво става дума :wink:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

monito
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 115
Регистриран на: вт ное 10, 2009 11:24 am
:: 1 снимки от monito

Мнение от monito » съб яну 30, 2010 10:59 pm

Здравейте,тези дни нещо ми беше много мързеливо и само ви четях без да пиша.Тази седмица и при нас падна доста сняг всеки ден на градина с шейната и сутрин и следобяд и много игри на двора.Не мога да го прибера това дете толкова се радва на снега,ама днес вече всичко се стопи и в момента е такава шляпавина навсякъде.От вчера има кукерски фестивал в нашия град и е много весело.Днес цял ден гледахме кукерите по центъра е малко поизмръзнахме,но е хубаво.Утре сигурно пак ще ходим така,че в кухнята въобще ме няма,яденето е навън по скарите,дано да не вали дъжд утре,за да отидеме пак.Желая ви лека нощ на всички.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб яну 30, 2010 11:37 pm

Здравейте пак!


Бони, радвам се, че поне някой ме разбира :wink:

Днес денят протече не както го планувахме, ама то кога ли е точно по план?

Чаканата приятелка не успя да дойде, затова пък друга приятелка със сина си. Спонтанно решихме да излезем. Прекарахме си много хубаво.

Малко снимки от днес:

Това сме аз, снаха ми Деси (русата), синът ми (най-вдясно), Коста (на приятелката ми сина) и най-ситният е племенникът ми, Явор.

Изображение



Приятелката ми Зоя, Деси, Патрик, Коста и Явор

Изображение





Явор, на заден план сме аз и Деси

Изображение



Аз и Деси

Изображение

Коста се чуди дали да се включи

Изображение



Деси се наслаждава на зимата :)

Изображение



Явор релаксира

Изображение

После пак игра
Изображение

В промеждутъците между снежните виелици времето е много хубаво и приятно

Изображение


Желая на всички ви приятна вечер!

Поздрави!
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед яну 31, 2010 9:14 am

Изображение

Добро неделно утро!
Да изпием по чашка ароматно кафе:serve:
Малко е мрачничко навън и ни се иска вчерашния слънчев ден да се повтори. Но... какво да се прави :roll:
Захващам се с почистване на апартамента, после слагам един боб да се самосготви и отиваме на шопинг разходка :)

Хубав ден на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед яну 31, 2010 9:38 am

Добро утро и от мен!

Бони - приятно прекарване ти желая и да пуснеш после после в темата какво си си купила днес!


Аз пия кафе, сама, другите още спят. Затишие пред буря :D

Днес нямам планове, но сигурно все нещо ще правим и ще излезем, малкото не може да е по цял ден само в къщи. Сега ще приготвя масата със закуската, а кой когато стане - да закусва.

Решила съм да си плета шапка, но не съм плела от малка. Знам как се правят бримки, ама да ли ще прилича на шапка? Ще видя какво ще се получи в крайна сметка.

Желая ви приятен и отморителен неделен ден!

:flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » нед яну 31, 2010 12:33 pm

Здравейте, днес се поуспахме, но ние простено, защото имахме гости. Снощи си прекарахме много добре, а най-доволни са децата. Нета ми е много бавен, едвам успях да вляза във форума. Времето при нас е ветровито, но не е чак толкова студено. Не става за разходки както планирах.
Бони, да се изфукаш после с резултата от шопинга :P Рали, плела съм много дрехи като беше малка дъщеря ми, но шапка не съм. Дори и за куклите и костюмчета и полички. Питай чичко Гугъл за инфо :D

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » нед яну 31, 2010 2:37 pm

Привет и от мен :)
  • Рали много хубаво сте си изкарали както се вижда от снимките,но ако имаш снимки от пързалката много ще се радвам да ги видя.Много обичам такива изживявания,тук когато доведох сина си за пръв път беше на 7г. и имаше луна парк и той поиска да се качим на едни такива влакчета които се движат на една релса с бясна скорост(не знам как се казват)както гледаш че ще се зьабиеш всеки момент в земята,така изведнъж гледаш небе :eek: прави едни резки завои от които имаш чувството,че ще ти се откачи главата....абе щом аз се бях вцепила :shock: Малкия направи още няколко курса,но аз не смях да се кача пак :oops: и той почна да ми вика "Мама я е шубе хахаха"
Та правилно си постъпила като не си се качила и от там да се откажеш :thumup:
  • Аз днес ще ходя на един панаир тук със сина ми и с господаря :lol: (мъжа ми)после ще пиша ако е станало нещо интересно :)
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед яну 31, 2010 9:32 pm

Момичета, разходката се състоя в Практикер - детайлно се разходихме между всички щандове, че навън е студено, после в Мосю Бриколаж си купихме фолио да облепим един шкаф и накрая в Кауфланд напазарувахме хранителни продукти :)
Нищо особенно :wink:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена