Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
krisi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 351
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:12 pm
:: 75 рецепти от krisi
:: 323 снимки от krisi
Местоположение: Sveti Vlas

Мнение от krisi » съб яну 16, 2010 2:44 pm

Здавейте, момичета :D
Отдавна не сам сядала на компа, много неща съм пропуснала :oops: но се надявам да си наваксам.
Радвам се че отново съм сред вас.
Целувки на всички :love: :hug:


Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » съб яну 16, 2010 5:14 pm

Здравейте сладурчета!Към 12 часа излязохме с дъщеря ми да разглеждаме абитуриентски рокли.Вэех си "чантата с търпението",но този път се оказа излишна :) .Само за два часа разглеждане и пробване харесахме рокля, като на принцеса!Само дето ще ни я шият,тъй като нямаше в желания от нея цвят,но това не е проблем.Сега остават по-дребните неща...но има още време.
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб яну 16, 2010 5:56 pm

Е... Нина ти си направо супер. Имаш голям късмет щом токова бързо сте избрали тоалета, при това толкова рано - още през януари :thumup: :thumup: :thumup:
Знаеш ли, преди почти 2 години, когато сина ми беше абитуриент костюмът му беше купен 1 седмица преди бала. Преди това въобще не искаше да гледа нищо. Взехме костюм, риза и връзка от втория магазин, в който влязохме, а обувките си ги поръча пак там - просто в момента нямаше номера му. Бях се изправила на нокти - казвах му че ще иде на бал по тениска и къси панталони, но накрая все пак беше готин :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » съб яну 16, 2010 7:46 pm

Бони,мила,ако ти кажа,че тук повечето хора пазаруват за абитуриенти сега.Дори нейни/на дъщеря ми/съученички си купиха роклите през декември.Първо,защото е още спокойно в магазините и ателиетата,а второ правят и някой процент отстъпка.Ами аз закъснях с капарирането на заведение за гостите ни,въпреки,че предпочитам да са вкъщи.Но и аз незнам кое е по-правилно.Затова ще ви помоля за съвети.Приемам от всички,защото вие сте най-компетентните ми приятели :) :thumup: и най-добрите съветници!!!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб яну 16, 2010 9:20 pm

Нинка, ще споделя моя опит. Тъй като балът ни беше в четвъртък, а близките ни са на различни краища на страната, вкл. и родителите ни беше невъзможно да съберем гостите в деня на бала. Но така дори стана по-добре - в съботата преди бала поканихме близките ни на заведение. Младежа се облече и всички го видяха, порадваха му се и се снимаха спокойно заедно. После се преоблече/закараха го до в къщи/ и си изкарахме спокойно вечерта. С приятелите си се събра самостоятелно - повечето от тях също бяха абитуриенти и целия май беше купон. А в деня на бала украсих дома ни с балони и цветя, той се приготви спокойно, изпратихме го без викове и свирки с разкошен букет цветя за дамата, която отиде да вземе. После заедно с няколко наши приятелски семейства ги посрещнахме на сборния им пункт, вървяхме покрай шествието им, снимахме, изживяхме цялата олелия на свирки, викове и т.н - ПЪЛНА ЛУДНИЦА до влизането в ресторанта.
После тихо и мирно седнахме в едно заведение и се повеселихме от сърце :) до рано сутринта.
За мен беше прекрасна всяка една от тези стъпки и двамата с мъжа ми бяхме на едно мнение, а най-важното е че така искаше и сина ни :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед яну 17, 2010 8:56 am

Днес е АНТОНОВДЕН!
Да ви е живо и здраво името.
Носете го чисто, за да грее от род на род,
от век на век.
Човек за името живее и само с име е човек!!!
:flow2: :celebrate: :flow2:
Последна промяна от ivkaa75 на нед яну 17, 2010 10:23 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед яну 17, 2010 9:26 am

gigi.2000
Честит рожден ден на дъщеря ти!!!
Нека си прекара един много весел
и пълен с прекрасни изненади празник.
Нека бъде слънчево дете и ви радва с
много фантазий и детски мечти!
Нека да е здрава, щастлива, много усмихната
и добра!!! :happybd: :celebrate: :happybd:
Последна промяна от ivkaa75 на нед яну 17, 2010 10:22 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед яну 17, 2010 9:53 am

Изображение

Добро утро Веселушки и Веселушковци,

Честит имен ден на всички, които празнуват! Да ви е живо и здраво името и да се подновява с всяко поколение, да сте живи и здрави и вие и с чест да го носите!
Весел празник :baloons:

Ивелинка, Честит рожден ден на слънчицето ти!!!
Нека да е здрава, весела и усмихната. Да се справя успешно с всички предизвикателства и ДА БЪДЕ N 1 :hug: :cake: :happybd: :baloons: :baloons: :baloons:
Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед яну 17, 2010 10:13 am

<object><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/AfN9KLnbutM"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/AfN9KLnbutM" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></object>

Иве, това е специален поздрав за дъщеричката ти :baloons:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

korneliq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 101
Регистриран на: нед дек 16, 2007 2:25 pm
:: 744 рецепти от korneliq
:: 388 снимки от korneliq

Мнение от korneliq » нед яну 17, 2010 11:07 am

Антоновден 17 януари

СВ. АНТОНИЙ се представя като брат близнак на св. Атанас. Според различни поверия те били ножари, железари, налбанти (хора, които подковават коне). В митологията ковачите се смятат за творци на вселената, оформящи света чрез стихията на огъня. Магическа е силата на ковачите и на всичко, произлязло от техните ръце. Двойно по-магическа става силата, когато са двама близнаци ковачи като св. Антоний и св. Атанас. Ковачите и железарите и до днес празнуват деня на своите покровители. Антоновден се тачи и в чест на едрия рогат добитък. Според една легенда Антоний гледал спящо със свити лапи куче и бил озарен от прозрение техният инструмент (клещите) да изглежда така, като кучешки крачета. Затова му отредили празник един ден преди деня на брат му св. Атанас. Според друга легенда двата дни 17 и 18 януари са празник, посветен на един светец с две лица. На първия ден светецът влязъл в селската кръчма с бедняшки дрехи и никой не го поздравил, не го почерпил, не поискал да пие с него вино и ракия. На втория ден облякъл „знатни дрехи", влязъл с тях в кръчмата и както се очаква, всички скочили на крака да го посрещнат с почит и уважение. На много места жените раздават медени питки за здраве. Не се варят боб и царевица, за да не се разболяват децата от шарка.

На трапезата се слагат: прясна питка, баница, тутманик, пълнена кокошка.Не се яде свинско месо, „за да не се разсърдят" болестите.
Информацията е предоставена от Мария Проданова, авторка на книгата Български празници и традиции

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН !!!

:elha: :podaryk: :elha: :flow2: :elha: :candle: :elha: :flow1: :elha: :flow2: :elha: :podaryk: :elha:


Заключена