Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '09

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » ср ное 04, 2009 2:30 pm

Поля, добре дошла при веселушките!

Намерих темата за представянето, но мисля че не на подходящото място: http://www.receptite.com/forum/viewtopic.php?t=227

Много съм възмутена от тия лекари, покрай тоя свински грип са се побъркали. Моя приятелка сутринта отишла при личната си лекарка с температура и болно гърло, изписали и Тамифлу /37лв/ без никакви изследвания да и правят, и след като взела първото хапче започнала да повръща. Сега е на системи в спешна помощ :eek:


Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » ср ное 04, 2009 2:30 pm

задрвейте.аз днес се отдавам на почивка.Ходих на фитнес и се пребрах уморена така че си заслужавам почивката :oops: Ще изляза само да взема малкия от училище и пак в къщи ,ще стоя цял ден на дивана пред телвизора..весел и слънчев ден от мен
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср ное 04, 2009 7:38 pm

Здравейте,
Днес времето не беше никак приятно, а това ми действа и на настроението. В такива моменти е приятно да стоиш в топлата стая, пред запалената камина, с чаша топъл ароматен чай и хубава книга......, но :roll: ..........
За съжаление това мога да го правя само в почивните дни, т.е. събота и неделя и то ако съм съм свършила домашната си работа.
А за грипа мога да ви препоръчам повече витамин С /във всякакъв вид - таблетки или лимони, киви и др.цитрусови плодове/, повече чесън - аз сега съм започнала да правя редовно студени сосове и на всички слагам чесън. Миналата зима моята аптекарка ми препоръча билкови капсули Котешки нокът /американски/ като имуностимулатор против грипа и бях много доволна. Сега още няма внос и затова докато си го купя пием вит.С.

Спокойна вечер на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет ное 05, 2009 11:01 am

Добро утро на всички!

Желая ви изпълнен с приятни моменти ден!


Изображение


Вчера моят син се прибра и му беше зле, стомашен грип, следобедът прекарахме в притеснения, като той ту се чувстваше съвсем здрав, ту пак му се гадеше. Сега спи още - не го пратих на училище, макар че е практически здрав.

Относно грипа - мисля, че най-доброто е имунизацията. В момента тук се имунизира масово. Ние така или иначе всяка есен се имунизираме против грип (инфлуенца), така че и сега ще се боцнем, един път за инфлуенца, един път за свински грип. Не струва нищо и е най-сигурната защита.

За засилване на имунната система - тази година взех Киджимеа (kijimea) и съм много доволна - един препарат, чийто начин на действие е ясно обяснен, логичен и разбираем за всеки. За изграждане и установяване на имунната защита - по 1 пакетче дневно за най-малко 2 седмици. При акутно състояние - 1-2 пакетчета дневно.
Сериозен недостатък - цената:
7 пакетчета - 12,59 евро.
14 пак. - 22,29 евро
28 пак. - 37,89 евро
Иначе пием всеки ден актимел или якулт - така сме свикнали, защото е много вкусно.
Но и чаша зелева чорба върши точно същата работата като киджимеа, якулт или актимел- насажда млечно-кисели бактерии в червата - "седалището" на имунната система. За тези, които я обичат - наздраве! в буквалния смисъл на думата :)
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » чет ное 05, 2009 1:00 pm

Здравейте, преди малко се прибрах от борсата. Почивам си и после пак до невроложката, че ми се ошашка сърцето от едното лекарство.
Рали, дано се оправи бързо момчето ти. А какви са тези препарати - хомеопатия ли са, че не съм ги чувала изобщо?

sahha
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 10
Регистриран на: ср ное 04, 2009 8:59 am

Мнение от sahha » чет ное 05, 2009 6:20 pm

Здравейте момичета и момчета,днес освен ,че готвя цял ден и с бебка се възползвахме от по-топлото време да излезем на разходка друго интересно не съм преживяла :( .Сега чакам мъжа ми да ми опита гозбите и чакам оценка :D Лека нощ

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » чет ное 05, 2009 6:28 pm

здравейте,днес тук е много съудено.сутринта пропуснах фитнмеса защото трябваше да ида да сменя на малкия номера на паспортав едно учреждение тук,защото когато му изтече паспорта новият дойде с нов номер,и сега където иам малкит документио трябва да сменя номера,Съшо трбва да го сменя и в общината защото искам да ми издадът един сертификат за да подновя мед.карта на малкия..ууфф смао разправий,но пък се разрових в нета и се докопах до една чиновничка кояо ми каза да и пратя по факса новият паспорт и така тя ще ми парти сертификада.сега отивма да карам малкия на транировки и после в къщи на топло.лека вечер от мен
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет ное 05, 2009 10:44 pm

Не, Маги, не е хомеопатия. Киджимеа е от аптеката, прах, съдържащ млечно-кисели бактерии, високо концентриран, естествен продукт. Взима се или директно, или във вода или кисело мляко.

Якулт и Актимел се продават в супермаркетите, на студените щандове. Малки шишенца със сладко- кисела течност, мнооого вкусна, за жалост доста сладка, но вече има и с по-малко захар. Представляват живи култури, високо концентрирани.

Действието и на трите е, че стабилизират чревната флора, която от своя страна представлява имунната защита. Действието и на трите е доказано.

Това е Kиджимеа на фирмата Sandoz (като Сандостен Калций например)
Изображение
Изображение


Това е Актимел, на Данон

Изображение

Tова е Якулт, японски бактерии, някой си Д-р Ширóта ги открил и патентирал

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пет ное 06, 2009 12:52 am

Ние пием тук от актимела,купувам специален за деца,но предполагам е същият продукт какъвто е и за възрастни..другите два не ги знам кой са,но може би ги има в други разфасовки
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет ное 06, 2009 7:10 am

Добро утро!

Желая на всички един спокоен и ведър ден :)

Изображение

:flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена