Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '09

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пон ное 09, 2009 10:28 am

Здравейте,и от мен.Тук днес е празник,и магазините в гарада не работят.Иначе в покрайнините и другите грдове работят.Днес ще съм гледачка на детенцето на една позната защото тя е на работа и няма кой.По късно като се събуди цялата къща-още спят-ще направя закуска и ще видя да излезем до някой магазини,защотот в събота съм на банкетче от фирмата и нямам какво да облека.Тази година е многог рано и казаха за тази събота токова изненадващо...нямам времееее :shock: Иначе изглежд че денят ще е мек/поне засега/Друго няма.весел и тпъл ден от мен...
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пон ное 09, 2009 10:38 am

Добро утро веселушки и мерси за кафенцето! Снощи си купихме машинка за подстигване - на мъжо му писна да търсим разни фризьори и тази вечер го сефтосах :D Остана доволен от дебюта ми :oops: Тази нощ спахме добре, Гого изобщо не е кашлял :clap: Определено му личи подобрението пу пу. По-късно ще излизам по работа до центъра и се чудя дали да взема и малкия с мен, че времето е хубаво а и да не ми е скучно сама :wink:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон ное 09, 2009 7:45 pm

Здравейте,
Не знам дали ще представлява интерес за вас, но дано да съм полезна. Малкия ми син се прибра в петък с температура 38,4 и като го започна - ту я вдига, ту я сваля, но стигна до 39,6 в събота вечер. Иначе няма хрема, само го дразни гърлото.
След разговор с аптекарката и лекарката ни го лекувах ударно с :
- в началото 2 упсарина, разтворени в гореща вода
- след 3 часа 2 тайлол-а пак в гореща вода
- после се редуват през 3 часа упсарин и тайлол, може да се включи и Парацетамол
- добре е да се вземе и Бисептол - по 2 на 12 часа - за възрастен
Лекарката каза, че температурата се поддържа висока 3 дни -действително днес младежа вече е по-добре - температурата е "само" 37.
Ние уж започнахме профилактично с вит.Ц и Цинк, но след контакта с него се подредихме, макар и малко по-леко :(
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » вт ное 10, 2009 2:32 am

Здравейте.Прочетох за болестите,които са ви налегнали и ме провокирахте да ви пиша с цел да бъда полезна.Много съм доволна от едно лекарство-изопринозин.То има двойно действие-първо е имуностимулант и второ пречи на вирусите да се размножават.Когато започнат първите симптоми на разболяване се започва с приемането на препарата,както е написано в листовката.Може да се приема и профилактично за предпазване от заразяване.Най-ефикасен е до 48-ия час след започване на симптомите.Моя син много боледува и преди да открия това лекарство, всеки месец беше на антибиотик,защото ми правеше усложнения от всяка настинка.Сега като го почна с изопринозина за 3 дни е здрав.Той също изкара някакъв грип скоро(незнам дали беше свински),но с това лекарство се оправи много бързо без усложнения.Аз го пих той докато беше болен и въобще не се заразих,а преди той като боледуваше и аз се тръшвах задалжително.Е,това е дано да съм помогнала на някой.


Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » вт ное 10, 2009 11:41 am

Досега разглеждах за това лекарство тук,да видя дали го има и при нас.Наистина ме заинтригува но аз лично ме е страх да взимам лекарства без лекарски преглед,...или лекарско мнение
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

ivkamarin
началник печка
началник печка
Мнения: 30
Регистриран на: вт окт 13, 2009 9:14 am
:: 1 рецепти от ivkamarin

Мнение от ivkamarin » вт ное 10, 2009 12:58 pm

Аз лично всяка пролед и есен задължително давам имуно стимоланти.Есберитокс N или Бронховаксон(този предимно есен той е за по тешки вируси)и чесно казано имат ефект.За изопринозина чувам доста добри отзивино не съм го ползвала до сега.Но съм на мнение,че трябва да се доват имуностимоланти особедно на често боледуващи деца,защото тези вируси станаха много нахални и нагли лепнат ли те няма отърване.ГОТИН ДЕН ВИ ЖЕЛАЯ! :D

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт ное 10, 2009 3:04 pm

Изопринозин се дава тук само по лекарско предписание на хора с доказано отслабена имунна система, като заболели от СПИН или Хепатит С например, или след операции... Освен това при усложнения при херпеси на половите органи или при паненцефалит, усложнение след морбили, което е убийствено. Всичко все изключително тежки заболявания, не просто грипален инфект. Това е все едно да се стреля с топ по комар.....

Когато едно дете боледува често и тежко, може би трябва да се търсят причините и да се отстранят, а не да се работи над симптомите. Спорт и продължителни престои на чист и студен въздух, каляване, а не изнежване чрез пазене. Стойностното хранене е А и Я на здравето, изгражда и поддържа имунната система.

Бих искала да мога да кажа: това си е мое мнение, не го натрапвам. Но не е мое, а на имунолозите. А аз съм го изпитала.

Моето дете боледуваше страшно много докато стана на 8-9 месеца. Всяка седмица бях на лекар с него, точно както описва Ени. Докато му текне носа - и на другият ден вече е бронхит, или възпаление на ушите, или пневмония дори...Тогава педиатъра ме придърпа на страна и ми даде да разбера, че вината е моя, в начина ми на гледане на бебето, а не в детето или грипа. И че ако не предприема нещо - той ще се погрижи да бъда принудена.
Първо ме изпратиха на лечение в санаториум с него, в една станция за майки с деца, в планините. Всеки ден сауна (пълната процедура - нагряване, охлаждане голи навън в снега, потапяне във вода 16 градуса, отпускане със стъпалата във вода 37 градуса, сън 1 час, и така 2-3 цикъла), плуване всеки ден, разходки в снега всеки ден, спорт за мен, гимнастика за бебета, масажи за нас двамата, зеленчуци, плодове, млечно кисели бактерии, зърнест хляб (за бебето - каша), живот в студени помещения - 17-18 градуса, спане на 16 градуса и отворен прозорец, навън беше сняг. Бях с него там 1 месец, а като се върнах, промених коренно навиците в къщи и продължавам до сега. Можете да си представите - научена от майка ми на хиляда суеверия - не пий изпотен студена вода, обуй си краката, стой на топло, не му давай газирано, не му давай сладолед, вън вали - не може да се излезе, има вятър - не може да се излезе, в къщи - жега от печката, в месеците с Р - не се отваря прозорец дори... Едва когато се отвърнах от всички тези догми - детето ми и аз сме здрави. И оттогава - не е имал никога температура, а е вече на 14 години, ако искате ми вярвайте - не притежавам термометър дори.
Ето оня ден като повърна той - звъннах на дежурната лекарка, а тя ме пита колко му е температурата. Казах, че няма, а тя: колко е, та колко е.... Ами казвам - незнам....нямам термометър. Тя се чуди малко, но какво да направи? Да съм се обадела, ако вдигнел. Ама не вдигна, като се наспа беше като нов....а, да, и половин чаша чай от джоджен изпи, това беше лекарството.
Естествено, че и нас ни хваща туй - онуй. Но протича леко, малко кашляне, малко лежане, чайчета и готово, никога няма усложнения. Ако другите отсъстват 4-5 дни от училище - моят син отсъства един ден, и то не защото е много зле, а за да го наблюдавам. Обикновено го оставям да си отспи, а следобяд е вън - футбол, плуване или джогинг, независимо от температурите и времето. Понякога се е връщал от тренировка, а къдриците му са замръзнали, вън е минус 10 градуса, а той потен и замръзнал. Когато майка ми е тук - направо е припадала като го види така. Какво ли не е пророкувала - менингит, пневмония... Една гореща вана, една салата, кисело мляко с плодове - и всичко е наред.

Пожелавам ви от все сърце да са ви здрави децата, няма нищо по-важно от това. Много, много ми е криво, като чета за болни дечица. Мисля, че всеки може да си кали детето - да не би аз да съм майка-героиня? Всеки може. Пожелавам ви го!



Изображение

Басейн за потапяне - 16 градуса

Изображение

същият басейн - навън

Изображение
Изображение



място за спане

Изображение

Изображение

"невероятните" здравословни практики

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт ное 10, 2009 7:22 pm

Рали, съгласна съм с теб. Много си права :)
А ние вече сме добре, само мъжът ми има още малко да се оправя, но добре, че не се усложниха нещата.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » вт ное 10, 2009 9:16 pm

http://www.medicine.bg/public/listovka/2839d.pdf.Това е характеристиката на изопринозина.Който иска да я прочете и да си направи преценка ,и консултация с лекар.Аз започнах да го давам след лекарско предписание.
При всяко боледуване синът ми правеше тежки астматични пристъпи, вследствие на вирусната инфекция и задължително бронхит.От там веднага го почваха с антибиотиците,а да не говоря и за урбазона за овладяване на пристъпа.Незнам дали стрелям с топ по комар ама с изопринозима се родихме.Никакви усложнения,никакви антибиотици и други лекарства.Незнам също колко е полезно да се пият всеки месец антибиотици.Аз мисля,че изопринозина е по-малкото зло.
Също мога да ви кажа,че синът ми изобщо не е изнежен.От много малък не ползва пантофи,дори и няма такива,никога не съм го спирала да пие и яде студени неща,а вкъщи почти винаги са отворени леко прозорците дори през зимата,а парното е пуснато на съвсем слабо.Просто детето си боледува и това е.

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » вт ное 10, 2009 9:17 pm



Заключена