Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '09

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » ср ное 11, 2009 11:02 am

Съгласна съм с Рали,че децата трябва да са калени,но в къщи сме наопаки на всички тези неща и децата ми са (да чукна на дърво) много здрави.Като бебета съм ги отглеждала на температура не по-ниска от 30 градуса.Акушерката ми казваше че ще ги сасипя.Аз съм много зиморничава и щом на мен ми е студено трябва да се стопля!;) И до ден днешен е така.В къщи мъжете ми са боси и по тениски,а аз с грейка и терлици,но печката не се спира!Лекарствата рядко влизат в дома ми и съвсем не ги разбирам!
Храната ни също не е никак здравословна.
Мисля си,че това с болестите е донякъде наследствено и може би предначертана съдба!


monito
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 115
Регистриран на: вт ное 10, 2009 11:24 am
:: 1 снимки от monito

Мнение от monito » ср ное 11, 2009 8:20 pm

Здравейте,аз съм нова в този сайт и много ми харесва.Има готини рецепти,които вече пробвам,а сега попаднах и на тази тема и искам да споделя,че имам син на 3год. По въпроса за грипа и настинките,след прекарани 4ларингита сега пиеме бронховаксом и засега съм доволна.Споделете ако сте го ползвали,доволни ли сте?Приятна вечер на всички.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср ное 11, 2009 10:38 pm

Здравейте,
Не съм съгласна много за наследственото в заболяванията.
От една страна има генетична обремененост за някои видове болести и там може да има известна доза наследственост. Но от друга страна това не важи за простудните заболявания и за още много други. Преди всичко според мен зависи от начина на живот, от психическата нагласа и от свободната воля на всеки човек. Всеки сам определя съдбата си със собствения си начин на живот , отношение към себе си и околните. И не може да обвиняваме някои друг за собствените си неблагополучия и болести - това зависи от нас самите. Примери за това има много и мисля, че ако се замислим - всеки от нас ще открие :)

Приятна почивка :) :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » ср ное 11, 2009 11:18 pm

Според мен зависи колко е силен организма - до колко може да се пребори с вирусите и бактериите. Всеки човек реагира по различен начин на болестите, и също така и препаратие за подсилване и лечение. На малкия му давах бронховаксон четири сезона, и не мога да кажа че има някакъв ефект. Тази есен започнах с нови препарати - респивакс и изопринозин комбинирано по схема. Виждам, че има ефект въпреки че в момента е в къщи с кашлица - много по-бързо се възстановява, и много по-леко боледува.

Пожелавам ви лека и спокойна нощ!
:flow1: :flow1: :flow1:


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет ное 12, 2009 7:51 pm

Ехооо,
Къде сте - днес цял ден никой не е писал :roll:
Как сте - дано всички да са здрави :wink:
При нас нещата вече са добре, искренно желая и при вас да е така :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » чет ное 12, 2009 8:43 pm

Тук сме. Днес нещо не ми е добре, имам разстройство и ме боли кръста, та цял ден си лежа. Но децата не ме оставят много да почивам. Надявам се като се наспя да съм по добре. Лека нощ на всички хора по земята!
Изображение
Изображение

ivkamarin
началник печка
началник печка
Мнения: 30
Регистриран на: вт окт 13, 2009 9:14 am
:: 1 рецепти от ivkamarin

Мнение от ivkamarin » пет ное 13, 2009 10:00 am

Май и аз влязох в клуб"БОЛЕН"от вчера съм с температура и незнам как ще мине денят ми,едвам ставам,чудя се как ще стигна до "кухнята" да взема храната на малката и как въобще ще изкарам деня много мие отпаднало,а тя днес е супер "кисела и мрънкаща".Желая на всички страхотен и здрав ден :P

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пет ное 13, 2009 11:17 am

Здравейте.Първо да пожелая на всички болни бързо възстановяване....Аз сега сготвих ,отивам до един магазин да видя дали има това което търся,после отивам на фитнес,и накрая на работа/от 15 до 23.30/ще ми се разкаже фамилията,но няма как.Друго няма.Здрав и весел ден от мен... :thumup: :thumup: :thumup:
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » съб ное 14, 2009 12:39 pm

Добро утро/ден/на всички.Днес бързам да сготвя и оправя,защото съм на работа от 15ч.до 23.30,и после направо отивам на банкета на фирмата :clap: :clap: :clap: Малко разнообразие и веселба.Малкия отидоха сутринта с баща си че има футбол/всяка събота им организират състезание/Това е от мен.Весел ден.....и много усмивки
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб ное 14, 2009 5:22 pm

Здравейте,
Предлагам да похапнем витамини, за да сме здрави.

Изображение

При нас целия ден беше слънчев и приятен. Особенно хубав е деня, когато си здрав.
За съжаление явно има много болни щом удължават грипната ваканция в Русе с още една седмица.

Желая ви спокойна вечер :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена