Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '09

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
monito
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 115
Регистриран на: вт ное 10, 2009 11:24 am
:: 1 снимки от monito

Мнение от monito » пон ное 23, 2009 1:48 pm

Здравейте и от мен,сега сядам пред лаптопа с третото си кафе.Аз също сутринта заведох Габриел на детска,пихме кафе с майките и всеки по задачи.Прибрах се пуснах пералнята и ни спряха водата,но въпреки всичко избърсах прозирците в хола,пуснах прахосмукачка и пооправих.Сега чакам да пуснат водата и да изпера пердетата,след това ще сготвя нещо и отивам за детето,за да може малко да поиграе на двора вкъщи,докато не се е стъмнило.Лек ден.


zagi
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 16
Регистриран на: ср авг 26, 2009 12:34 am

Мнение от zagi » пон ное 23, 2009 2:05 pm

Здравейте,момичета и момчета!!!
Днес сме си дали малко почивка с моята половинка,зщото много ни се насъбра последния месец.Сега си стоим в къщи и пием кафенце.Решихме и с вас да споделим какво се случи около нас през последният месец,но това ще е в отделна тема.
Много ни липсвахте и много интересни неща сме изтървали, дано отук нататък да имаме повече свободно време с половинката ми за да сме сред вас!!! :winkiss:

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » пон ное 23, 2009 5:31 pm

Добър вечер на всички!Днес ходих да нагледам как тече подготовката на новият обект,после разходка с приятелки и сега почвам да готвя.Мисля тази вечер да изкъпя котарака :roll: ще се позабавляваме двамата :P
http://www.radikal.ru]Изображение

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » пон ное 23, 2009 8:26 pm

здравейте....веселушки,днес денят ми мина спокойно.....набързо наготвих качих някоя и др.рецепта-докато бебо спинка,ходихме на разходка и нахранихме уличните котенца,купихме им месце....бебо беше във възторг да ги наблюдава :) сега ще си поиграем в детският му кът,после баня и ам ам......и после ние с тате вечеря и кино(изстеглихме си мн филми)до утре :P


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт ное 24, 2009 2:00 am

Здравейте и от мен....

Дълго време не съм писала тук, имаше причини.

Днес е доста дълъг ден, вече е след полунощ.

Аз съм заета в подготовка за гости, живот и здраве - в събота ще дойдат.

Така мина денят - в пазаруване, в разместване, в подготовки. Докато се обърнеш - и ето колко е часа :shock:

Желая ви лека нощ, а за ранобудните - добро утро! :flow1:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » вт ное 24, 2009 8:37 am

Изображение
Добро утро! :) :) :)
Да са живи и здрави Катетата и Екатеринките! :celebrate: Днес мисля малко да похаймансваме с малкия, времето е чудно! Имам и да готвя, но това може и по-късно :P

ivkamarin
началник печка
началник печка
Мнения: 30
Регистриран на: вт окт 13, 2009 9:14 am
:: 1 рецепти от ivkamarin

Мнение от ivkamarin » вт ное 24, 2009 9:49 am

Добро утро,днес станах в страхотно настроение и пълна с енергия :D мисля да отдам днешния преди обяд на разходки плащане на разни сметки и трябва да купя 2 подаръка,защото голямата щерка е на 2 рождени дни,още не съм решила какво да взема за момченцето :? ,защото не го познавам добре знам само,че е свито затворено дете обича да реди пъзели и до тук приключва всичко което знам,всъщност дайте някоя идея,аз няма да бързам с подаръка.Благодаря предварително.Следобед докато малката спи ще гладя,че имам дрехи от 2перални.Успешен и спорен ден на всички :)

korneliq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 101
Регистриран на: нед дек 16, 2007 2:25 pm
:: 744 рецепти от korneliq
:: 388 снимки от korneliq

Мнение от korneliq » вт ное 24, 2009 9:57 am

24 ноември – Катерининден

В българските традиции този ден е познат като Катерининден. Посветен е на Св. великомъченица Екатерина, която имала изключителни лечителски способности, лекувала бяс и шарка.

А знаем, че това са били доста страшни болести в миналото и по този случай жените са се презастраховали с различни ритуали. Рано сутринта стопанката на дома, която задължително трябвало да бъде чиста т. е. да не е в месечния си цикъл, да замеси пшеничено тесто с мълчана вода.

Броят на питките, които се правели от това тесто е задължително нечетен: 5, 7 или 9 и трябва да са нашарени с вретено. След което се намазват с мед, рачел, петмез и се раздават по къщите.

Особено важен бил този ритуал за младите булки, които имали малки деца. Тогава те трябвало да застанат на кръстопът и да дават на всеки минувач сам да си отчупи от питката, като го подканяли с думите:

“Ха вземи за Света Катерина да ни е край дома и да ни пази от Шарко и Беско!”

И за да е завършен ритуалът, човекът трябвало да се прекръсти три пъти и да каже:

“Сполай ти, стопанке, за сладкия залък. Както се лепят пръстите, тъй да се лепи здравето по децата ти!”

Жената трябва да отговори: “Амин! – Дай, Боже!”

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ !!!



:flow1: :flow2: :flow1: :baloons: :cook: :serve: :winkiss: :bliz:

http://www.az-jenata.com Вергиния Генова

Потребителски аватар
krisi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 351
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:12 pm
:: 75 рецепти от krisi
:: 323 снимки от krisi
Местоположение: Sveti Vlas

Мнение от krisi » вт ное 24, 2009 10:50 am

Добро утро веселушки!!!
Честит празник на имениците :winkiss:
Аз току-що свърших с домашната работа и ще излизам на кафенце с приятелки.
След това с моето синче ще си разходим кученцето, мисля да отидем до морето.
Изображение

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » вт ное 24, 2009 11:10 am

Добро утро и от мен.......днес денят ми е плануван с домашна работа,за сега ми се вижда,че времето не става за разходка и с бебо ще си играем у дома.Вече излиза от паяка.....чакам днес да ми донесат бънджи,дано да му хареса и да махна паяка.... :) приятен ден,мн.усмивки........ :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Заключена