Кои са вашите хобита?

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Ralkata
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 116
Регистриран на: чет дек 10, 2009 10:21 am

Мнение от Ralkata » пон яну 25, 2010 11:49 pm

Хайде и аз тук,да не пропусна :D
Не знам дали ,може да се нарече хоби,но любимото ми занимание е лятото да седна с хубава книга в градината,а зимата съответно с топло,ароматно кафе до камината,и никой да не ме закача с часове :P абе с две думи-да чета книги,независимо от какво естество.


Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » вт яну 26, 2010 7:43 am

На мен май ми е хоби да готвя.Обожавам да се занимавам с нови неща в кухнята.Забелязала съм,че дори и по телевизията търся нещо свързано с готвенето.Сега съм на тема злояди деца.Синът ми е толкова злояд,че чак не знам какво да правя-яде само пилешко месце с гъбен сос или боб яхния :/

Потребителски аватар
Madlena
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 133
Регистриран на: пет ное 06, 2009 12:27 pm
:: 5 рецепти от Madlena
:: 372 снимки от Madlena
Местоположение: София

Мнение от Madlena » вт яну 26, 2010 10:21 am

Аз обожавам да чета психотрилъри и криминалета, пък ако е съчетано и с местоположение сред природата - супер! :clap:
А иначе с готвенето разтоварвам след работа. Рядко гледам телевизия, но пък от компютъра ми е трудно да се отделя :lol:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » ср яну 27, 2010 9:35 pm

Е, като сте рекли, ето ги и моите хобита:книги, българска история/I и II българско царство/, плетене и шиене.Не ми остава много време за повечето ми хобита, но на моменти им се отдавам напълно и тогава душата ми ликува.
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Потребителски аватар
PassionFlower
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 158
Регистриран на: нед май 17, 2009 7:12 am
:: 352 рецепти от PassionFlower
:: 1554 снимки от PassionFlower
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнение от PassionFlower » ср яну 27, 2010 11:30 pm

Браво,готвачи :) Много интересни занимания имате.Пожелавам на всички ви много успехи и постоянство във всички тях. :love:
http://rusianamihailova.blogspot.com.es/

Потребителски аватар
zlatina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 219
Регистриран на: чет дек 06, 2007 9:24 am
:: 409 рецепти от zlatina
:: 34 снимки от zlatina
Контакти:

Мнение от zlatina » чет яну 28, 2010 10:16 am

Да се запиша и аз :) моите хобита са готвенето и шия гоблени. И за двете имам време и това ме прави щастлива. Като се прибера от работа се захващам с готвенето и докато го чакам започвам да шия. А иначе много обичам и да пътувам.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет яну 29, 2010 9:40 am

@ Freya

Каква глина ползваш? Аз съм си взела 20 кг бяла, без шамот, и 20 кг жълта, с фин шамот. Но и двете се изпичат на 1000 - 1200 градуса, а аз нямам пещ, трябва да ги давам на сървис за изпичане. Ти твоите къде ги изпичаш? И какви глазури ползваш? Ще се радвам, ако ме пооткрехнеш...

:oops:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Freya
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 14
Регистриран на: съб авг 01, 2009 12:03 am
:: 14 рецепти от Freya
:: 22 снимки от Freya
Местоположение: Пловдив

Мнение от Freya » пет яну 29, 2010 7:27 pm

Aliana, аз си я взимам от магазините за художници. Има бежова и бяла в разфасовки от 500 гр. и 1 кг. Държа я в специална вакумирана кутия, защото тя изсъхва от въздуха и всъщност няма нужда от печене. Като оформя каквото съм намислила, го изкарвам на терасата и то самичко си изсъхва за ден-два. После с шкурка или пила си го доизглаждам и го оцветявам. Тук вече има много варианти - става дори и с обикновени водни боички и лакиране с безцветен лак и с какви ли не други бои. Но аз правя предимно мънички неща и затова е по-лесно. Големи неща не съм правила още. :) :D

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб яну 30, 2010 11:07 am

Благодаря ти!

Аз преди време се срещах с една група жени и мъже, нещо като курс, привихме керамика в един занаятчийски център - плаща се месечна такса, а в нея е всичко - материал, пещ, лазури и глазури, плюс грънчар, който присъства и дава съвети и обяснения.

Сега вече не ходя, а ми липсва. Но в домашни условия - не върви. Аз правя статуи, някои са 1 метър, други половин. И не могат да изсъхнат сами, в смисъл - те са кухи, но не мога да ги изтъня дотолкова, че да съхнат сами, а и стават трошливи. Също и посуда правя, а точно тя трябва да се изпече.

Ще търся още инфо, благодаря ти още веднъж за бързия отговор!

:)
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
bibi
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 79
Регистриран на: чет сеп 17, 2009 7:55 pm
:: 69 снимки от bibi
Местоположение: Русе

Мнение от bibi » съб яну 30, 2010 8:30 pm

Здравейте и от мен в тази тема,моето така наречено хобе е рисуванета,въпреки че отдавна не съм рисувала,пък и не ми остава време.Ще се опитам да приложа и снимки,извинявам се за тяхната бледост,но са рисувани само с молив.Изображение[/ur[url=http://www.receptite.com/snimki.php?st= ... hoto=14800]Изображениеl]ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Отговори