Как тече денят на Веселите готвачи? - Февруари '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт фев 02, 2010 7:15 am

Изображение

Добро утро!
Отново започва един работен ден, твърде студен наистина, но...прогнозата, която слушам в момента обещава от утре да се затопли :wink:
Оставаме с надеждата :D

Желая ви усмихнат и спокоен ден :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » вт фев 02, 2010 11:05 am

Здравейте и от мен имам свободен час и реших да ви пиша.Ами и днес е студено и доста хлъзгаво.Улиците въобще не са почистени.Но когато се събудиш от аромата на прясно кафе и препечени филийки и ги хапнеш с любимия човек,несгодите по улицата бледнеят.А в училище винаги има и смях и малки проблеми с отсъствия и прочие.Но мойте ученици са 11клас и изненади и приключения не липсват.Та денят мие динамичен но и приятен.
Дами днес е сретение господне и не се работи къшна работа ще си позволя да копирам нещо за празника и да го прочете пък дори после Павел да ме мъмри.
Зимна Богородица, Вълча Богородица, Сретение господне, с тези имена е известен 2 февруари. Това е един от четирите празника, посветени на Божията майка. Четиридесет дни след раждането на Исус Христос света Дева Мария донесла своя Младенец в Йерусалимския храм според Мойсеевия закон, който заповядвал всяко първородно от мъжки пол да бъде посвещавано или представяно пред Бога. Това било установено за спомен от избавянето на израилските първородни от смъртта, която поразила всички египетски първородни от човек до добитък. Затова всеки първороден като собственост на Господа бил длъжен с определена от закона цена да бъде откупен. А след навършване на 40 дни от рождението, майката на първородния принасяла в жертва на Бога агне. Ако майката е бедна, принасяла гургурица или два гълъба. Смята се, че Богородица закриля бременните жени, майките, раждаемостта и семейството.
През този ден не се работи, защото децата ще се раждат белязани. Спазва се строго половото въздържание: така ще се увеличи плодовитостта на домашните животни и те ще бъдат живи и здрави. Жените не пипат остри предмети, не режат хляб, конци или дърва, за да бъдат здрави децата. Месят се питки и се раздават в две къщи. По това кой първи ще дойде в къщата се гадае какво дете ще се роди първо — мъжко или женско.Девойките вярват, че бъдещият им съпруг ще прилича по външен вид и нрав на онзи мъж, когото срещнат пръв. В народните представи света Богородица е покровителка на бременността и родилките, но също е "вълча Богородица", свързана с животни, олицетворяващи демоничните сили на долния свят. Така едновременно се почита християнската светица-майка и се омилостивяват силите на злото — чрез житна жертва, сексуално въздържание (своеобразен пост) и редица забрани, имащи магически характер.
Та днес като се прибера ще сготвя и ще напиша някоя друга рецепта във форума.Желая ви усмихнат ден.

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » вт фев 02, 2010 3:20 pm

Здравейте от мен!Мъжът ми тази сутрин замина в командировка и вече предчувствам колко ще е скучна и тъжна вечерта без него. :( .И като се сетя,че ще се върне след 3-4 дни,съвсем ми домъчнява.Вярно,децата са с мен,но те са си деца...Прекрасно нещо е любовта,но като осъзнах колко зависима се чувствам от неговото присъствие,честно казано,се уплаших.
:oops: Простете,че ви занимавам с душевните си страдания,но наистина ми е самотно...

Потребителски аватар
maggie07
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 157
Регистриран на: съб авг 23, 2008 8:41 am
:: 13 рецепти от maggie07
:: 24 снимки от maggie07
Местоположение: Пирдоп

Мнение от maggie07 » вт фев 02, 2010 6:10 pm

gigi.2000 разбирам те чудесно как се чувстваш-аз съм в същото положение вече трета седмица а има още една -ужас! :cry:


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср фев 03, 2010 7:14 am

Изображение

Добро утро!
Обещаващо утро за един слънчев ден. Да се усмихнем, за да е леко и в душите ни :D

Пожелавам ви един спокоен и хубав ден :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
maggie07
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 157
Регистриран на: съб авг 23, 2008 8:41 am
:: 13 рецепти от maggie07
:: 24 снимки от maggie07
Местоположение: Пирдоп

Мнение от maggie07 » ср фев 03, 2010 7:15 am

Хайде момичета-Добро утро!Сега пия първото си кафенце и ще вдигам малката за детска ,веднага след това отивам да видя етървата ,че вече наближава раждането ,а и тя е сама като мен -девера е с мъжа ми командировка-лошо-хубавото е че най-скоро ще ставам стринка! :clap: Като се прибера ще сготвя нещо ,но първо ще ивдя вие какви сте ги намислили,че аз нямам идеи :chef:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср фев 03, 2010 8:54 am

Добро утро и от мен!


Аз все още пия кафе, тук е 7,50 часа, синът ми и мъжът ми тръгнаха, гостите още спят, така че имам малко време за компютъра :)

Задачите от понеделник останаха неизпълнени, неможах нито документи да оправя, нито големи покупки да свърша, тъй като имаше много силен снеговалеж и ту затваряха магистралите, ту ги отваряха. Днес все още не вали сняг, от вчера е изринато и се надявам да мога да стигна за където тръгна.

Така че денят ще бъде активен и зает, което винаги е приятно!

Пожелавам и на вас здрав, усмихнат и спорен ден!

:flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » ср фев 03, 2010 11:04 am

Добро утро,и от мен закусихме с мъж и тръгнахме по задачи.Днес имам и родителска на моя клас та ме чака и писане и оправяне на отсъствия.Ами очертава се напрегнат ден.Кат се прибера мисля да направя яйца по панагюрски за вечеря.А времето е толкова хубаво за разходки и планина.Дано поне мамите с малки деца се възползват и излязат на вън да се попарзалят.Усмихнат ден веселушки и от мен.

lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » ср фев 03, 2010 11:34 am

Здравейте, при нас не е много студено , но всичко е толкова заледено, че едва се ходи по пътя. Отложихме разходката, защото малката изобщо няма да може да се движи в тези ледове. Стоим на топло и гледаме телевизия. Направих им по един бананов шейк с какао и сега са доволни.
Весел дан!
Изображение
Изображение

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » ср фев 03, 2010 2:03 pm

Здравейте.....веселушки!!!Слънцето лукаво наднича през прозорците ни...но за съжеление навън не става за разходки....никой не си е направил труда да почисти улиците,тротоарите са заледени...... :( :( :(
Очертава ми се един МЪРЗЕЛ- ден :) :) :) :) :)

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Заключена