Как тече денят на Веселите готвачи? - Февруари '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » пет фев 05, 2010 10:07 pm

bibi,не позволявай на човешката глупост да те натъжава.В такива случаи се опитвам да НЕ си представям дали тези пешеходци биха успели да напсуват автомобил с цена 100 000 и движещ се със170 км/ч.И дали изобщо ще стоят на краката си след него.Просто продължавайте със съпруга ти да бъдете съвестни хора-поздравявам ви за това :clap: :flow2: .


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб фев 06, 2010 9:17 am

Изображение
ИзображениеИзображение

Добро утро!
Да почерпя на ранина за рожденния ден на мъжа ми - да ми е жив и здрав :)
Аз продължавам с приготовленията, а на всички вас - хубав и усмихнат ден :thumup: :thumup: :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб фев 06, 2010 10:28 am

Makaweli,Благодаря за почерпката!
Нека твоят мьж,бьде здрав,весел,много щастлив,
много да ви оби4а и винаги се грижи за вас!
Весело пркарване на празника!!! :happybd: :celebrate: :happybd:

Потребителски аватар
kqmrosen
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 133
Регистриран на: съб ное 15, 2008 5:22 pm
:: 73 рецепти от kqmrosen
:: 54 снимки от kqmrosen
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Мнение от kqmrosen » съб фев 06, 2010 11:37 am

:happybd: Makaweli пожелавам и на двама ви най-вече много здраве,а после късмет,те парите се изкарват.Да си изкарате партито много весело и готино.Пожелавам му(на съпруга ти)още много дълги години да си празнувате със своите внуци,правнуци и праправнуци.
Наздраве на компанията и мерси за почерпката!!!
Изображение


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » съб фев 06, 2010 11:48 am

Честит ти рожденник,Makaweli !
Богата почерпка,но се надявам да видим и оригиналната в съответната тема! :) В понеделник и моя съпруг има р.ден , а още нямам идея за менюто,тортата....

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » съб фев 06, 2010 5:48 pm

Makaweli,ЧЕСТИТИ ПРАЗНИК на твоя съпруг и :happybd: :cake: :happybd: :celebrate: От сега и за напред здраве, щастие, късмет! Дълго да младей, век да поживей, много да се смей и във всичко да успей!Бъдете винаги заедно обичайте се исе търсете както утрото търси изгрева и луната звездите.
Благодаря и за почерпката и весел празник от мен и съпруга ми.
bib,така човешката простотия и глупост са навсякъде.Ами за съжаление това е факт в забързаното ни ежедневие а иначе простотията почивен ден няма тя се среща само по двукраки от рода човеци.
А моя ден протече нормално закуската я пропуснахме но си изпихме кафето в леглото.Разходихме се малко и ходих на гробища днес е задушница,и сам загубила много скъпи хора баща ми и т.н.
За туй мъжа ми се опита да ме разведри сред природата и да си поиграем със снежни топки.Днес няма да готвя много само миш маш,печката почива от мен и ще дояждаме.Плануваме да гледаме един супер филм от замундата казва се Буреносни войни и е два епизода. .И малко да се разсея.Има дни когато човек се чуства изморен и просто желае да гледа нещо и да бъде сам със спомените.Желая ви спокойна събота

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » съб фев 06, 2010 7:58 pm

ИзображениеИзображение Бони,Честит Рожден Ден на твоя любим!Да ти е здрав и винаги до теб!Много щастие и красива любов да цари във вашето семейно гнездо!Обичайте се!Благодаря за почерпката,много е сладка :)
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

monito
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 115
Регистриран на: вт ное 10, 2009 11:24 am
:: 1 снимки от monito

Мнение от monito » съб фев 06, 2010 10:02 pm

MAKAVELI ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ТВОЯ СЪПРУГ ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ.Аз малко късно днес,ама сега стигнах,при нас днес валя сняг и ние си направихме излет в планината с една голяма група приятели,беше много весело.Само ме е яд,че не водихме детето,той много обича да ходи там където бяхме,обаче пак е болен от два дни и го оставихме зълва ми да го пази.Откакто се прибрахме се е залепил за мене и сега го сложих вече да спи,пак вдигна темп. така че в кухнята ме няма днес,пък и ни остана месо от излета и ще дояждаме,а утре ще мисля нещо.Чао лека вечер на всички.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед фев 07, 2010 1:14 am

Здравейте,
Момичета, благодаря ви за топлите поздрави и пожелания. Сега изпратих гостите, прибрах масата, измих най - важното, другото - на сутринта.
След толкова години заедно си давам сметка колко силно чувство е любовта - тя никога не угасва. Може понякога да си мислиш, че се превръща в навик това да живееш с един човек - не е така, с годините ако не е угаснала искрата между нас, искрата гори :wink: . Това забелязвам и при родителите ми, които да са ми живи и здрави са вече на 76-77 г.

Лека нощ! Обичайте се! :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

korneliq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 101
Регистриран на: нед дек 16, 2007 2:25 pm
:: 744 рецепти от korneliq
:: 388 снимки от korneliq

Мнение от korneliq » нед фев 07, 2010 10:15 am

Днес е православния църковен празник Месни Заговезни (Неделя Месопустна). Той се празнува винаги в неделя, 8 седмици преди Великден. Името на празника идва от това, че се заговява с месни ястия. От този ден, до края на Великите пости - Великден, са забранени месото и месните продукти.
Вечерта на Месни Заговезни цялото семейство се събира на празничната трапеза, на която се слагат супа от птица, баница с масло или мас, свинско месо с булгур, свински пържоли, крем пита.

В седмицата след „Месни Заговелки" се яде много сирене, масло и яйца.


Заключена