Диетата на Нели

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

успешно сваляне на килограми

Мнение от neli1100 » пон фев 08, 2010 10:28 am

Здравейте,на всички!Аз стартирах моята диета на 9.май.2008г. и бях 98кг. сега съм 68кг.,подържам до 70кг.Преди да забременея бях 75кг.,родих 115кг. /февруари 2006г./свалих до 100кг. и така си останах след безброй опити да започна от утре. И искам да ви кажа,че не е толкова трудно,въпрос е на нагласа и на желание,когато искаш нещо няма начин да не го постигнеш,особенно ако зависи от нас.Бих ви пратила мои снимки на преди и сега ,но незнам как.Ако иска някой може да ми пише възможно ли е и ще ви покажа резултата си ,когато видиш резулттата с очите си те мотивира и си казваш,,щом тя може ,значи и аз мога,,-поне при мен така подейства ,като видях жена на 50г. по-секси от мен ,а знам каква беше,а аз съм на 30г.- 98кг. И много е важно да не си казваш от утре,от понеделник,А ОТ СЕГА.Ако не се лъжа 9май 2008г.беше петак,зачертах датата на календара,написах НАЧАЛО НА ДИЕТА ,обявих го на семейството си и ги помолих,ако ме видят,че прегрешавам да ми напомнят че съм дебела и извадих една снимка на която просто преливам от излишните си килограми ,за да я виждам постоянно и да си напомням,че не се харесвам.Съпруга ми ми казваше: На теб ти отива да изглеждаш жена,не се претиснявай аз и така те харесвам,та нали си ми родила прекрасна дъщеря и т.н. Но сега да го видите как ме гледа и колко е горд,че съм успяла да се превърна отново в жената,в която се е влюбил,та и по-хубава.Аз ви казвам истината,защото хората около нас ни обичат и ни щадът от неприятната истина и това нетрябва да ни задоволява,ако разбирасе в случая имаме вътрешна потребност да отслабнем.И не на последно място е да сме здрави и да нямаме сериозни проблеми ,които да овеличим със подлагането ни на диета.КРАСОТАТА Е В ДУШАТА НА ЧОВЕК,ТЯ НИ ПРАВИ ТАКИВА КАКВИТО СМЕ.Но ако можем да се захванем и да поизчистим някоое килце също е много хубаво.Аз преди не се задържах пред огледалото,а сега сама си се радвам и ми е кеф да се погледна.
Стига толкова съм се унасяла-ДАНО СЪМ УСПЯЛА ДА ВИ МОТИВИРАМ,ДА ПРОДЪЛЖАВАТЕ И ДА УСПЕЕТЕ,ХУБАВИТЕ РАБОТИ СТАВАТ БАВНО-НЕ БЪРЗАЙТЕ С РЕЗУЛТАТИТЕ,ЗАЩОТО ТОЧНО КОГАТО СИ КАЗВАШ,А БЕ АЗ ХОДЯ ГЛАДНА И ДЕБЕЛА И КАТО СЕ ПРЕТЕГЛИШ ВИЖДАШ,ЧЕ СТРЕЛКАТА Е НАДОЛО. И не се теглете всеки ден,а веднъж в седмицата.
Ще ви напиша и как постигнах резултатните 30кг. и полезни съвети от моя личен апит,но трябва да сте много изпълнителни и резултата ще ви се отблагодари. До по-късно,чао за сега.


Потребителски аватар
polisewoman
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 58
Регистриран на: пон авг 24, 2009 10:53 am

Мнение от polisewoman » пон фев 08, 2010 12:21 pm

Браво НЕЛИ,
Наистина всички трябва да сме силно мотивирани или няма смисъл
МОЛЯ ТЕ ПИШИ КАК УСПЯ :clap: :clap: :clap:

lqna
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 47
Регистриран на: нед май 31, 2009 10:14 am
:: 31 рецепти от lqna
:: 85 снимки от lqna

Мнение от lqna » пон фев 08, 2010 1:29 pm

Ето това се казва отговор! БРАВО НЕЛИ, искренно ти се възхищавам! :clap:
Дано скоро споделиш опита си с нас....

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » пон фев 08, 2010 3:47 pm

Здравейте,отново!
Виждам,че съм запалила желанието ви за успех,но трябва да сте много мотивирани и можеби да се въоражите с инат.
Аз имах индекс на затлъстяване 30 и наистина трябваше да се подложа на драстична диета.Незнам кой с какво наднормено тегло е но ще ви опиша аз как процедирах и премахнах първите 12кг./ПРИ ВСЕКИ Е ИНДИВИДУАЛНО при мен 12КГ.,при други може да е 15кг.,
при трети 10кг.
14 дни бях на ябълки и билков чай/микс от мента,жълт кантарион,мащерка и може да си добавите какъвто обичате/,чая не е за пренебрегване защото той помага на нервната система и стомаха.Отделно трябва да се приема 1,5л. вода.Кафето заместих с черен чай,защото в кафето има токсини,които пречат на свалянето. Неизменно с това си изцеждах лимони/поне 5 бр.НА ДЕН/,лимонената киселина най-бързо нахлува в мастните депа и чисти.Понякога смесвах лимоновия сок със водата.,така по-лесно се приемат,ако са по-кисели.
Не се стряскайте,по-гарантиран успех за сваляне на килограми няма,трудни са първите 3 дни. Ядях по-всяко време,когато се чувствах гладна и не по една ябълка,а докато си заситя глада.Чувството на глад наистина много мъчи,особенно като се разготвя и охае вкусно,НЕ ОПИТВАЙТЕ ОТ ХРАНАТА КОЯТО ПРЕГОТВЯТЕ ЗА СЕМЕЙСТВОТО СИ,ПРЕГОТВЕТЕ СИ ИЗМИТИ ЯБЪЛКИ И ЯЖТЕ ОТ ТЯХ! Аз отидох в плод и зеленчука купих една пълна торба с ябълки за вкъщи и една за службата и неоставайте без лимони.Лимоните също купувах по цяла торба изтисквах сока и си го пребирах във хладилника.Правех си нещата ,така че да не ми остане възможност да прегреша.Като свикнете и усетете лекотата ще се почуствате много приятно.УВЕРЯВАМ ВИ!
Ще ви допиша продължението,но сега трябва да ставам,че малката се събуди.


Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » пон фев 08, 2010 5:08 pm

Здравейте,пак!
Исках да ви кажа още нещо,ако някой реши ,че неиздържа може да изяжза и по едно кисело мляко,каквото ви е любимо до 3 процента масленост.Аз лично не съм яла,но може.Киселото мляко го включих след 14-я ден от диетата.
Дано да съм успяла да ви опиша правилно и ясно ,това което аз направих,а всеки да си прецини сам за себе си може ли да го приложи.
Искам да отбележа че около 7-я ден ми се появиха болки в бъбриците,при които се консултирах с лекар и той ми обясни,че при тази диета е нормално защото бъбреците се пречистват от токсините,самия орган страдал.
След тези 14 дни кожата на лицето ми беше толкова нежна и чиста,очите ми бистри,наистина много благоприятна диета за пречистване на организма от излишните токсини и мазнини.
Продължението вече е по-приятно и с по-богато меню,като се включва прием на зеленчуци и месо,спазвайки основните правила на здравословното хранене,но с пълно изключване на въглехидрати/БЕЗ ОРИЗ,ГРАХ,БОБ,ЛЕЩА,КАРТОФИ/ и ДО ДНЕС се пазя от тези храни,за да подържам форма.Месото ям със зеленчуци или чисто,сиренето със салата,но не и месо със сирене.Плода изяждам 1ч. преди каквото и да било друго ядене или направо замествам храненето,което е по-добре.Между храненията трябва да има задължително 3ч.,през което време може да пиете вода,лимонов сок и чай.ПРОСТО СПАЗВАЙТЕ ПРИНЦИПА НА РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ С 3часа ВРЕМЕ МЕЖДУ ТЯХ И ПИЙТЕ ВОДА,ЛИМОНОВ СОК и ЧАЙ.След 14-я ден може да си пиете кафето без захар разбира се и като свикнете сами ще се контролирате.Така ще постигнете във времето и свалянето на останалите излишни килограми.ЗАПОМНЕТЕ:за да продължите свалянето не яжте тестени продукти,сладко,картофи ,грах ,боб,леща ,ориз,фиде и ще дооформите вида си.Кисело мляко може колкото поискате,прясно не.Можете много разнообразно да си готвите,да ви е сладко и полезно,но трябва да се постараете да се организирате.Ох,друго не се сещам,ако някой нещо не му е ясно да пише по-темата във форума,аз при първа възможност ще отговоря.

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » пон фев 08, 2010 5:18 pm

Забравих да спомена никакви ядки
Сол и олио в минимално количество,където позволява храната.
Знам,не звучи лесно но хубавите работи се постигат трудно.
УСПЕХ!

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пон фев 08, 2010 7:05 pm

neli1100q браво на теб!По същия начин /с ябълки и чай/преди време отслабнах и аз.Диетата ми беше 22дни,само че аз издържах 18.А свалените килограми бяха около 16-17.Е,наложи се да си подновя гардероба,но това беше щастлив момент :) Но аз вече съм описвала моя начин за отслабване във форума /здравословно хранене и диети-Хранителният режим на Карл Лагерфелд/и няма смисъл да повтарям.Желая на всички УСПЕХ! :thumup:
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
polisewoman
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 58
Регистриран на: пон авг 24, 2009 10:53 am

Мнение от polisewoman » вт фев 09, 2010 10:43 am

Нели,
Много благодаря за разяснението по диетата-непременно ще пробвам-аз лично с Японско чудо свалих 7 килограма за 2 седмици,но накрая не се чувствах добре,може би защото самият ми организъм се е изчиствал от токсините-боляха ме бъбреците,главата и най-вече стомаха.
Предполагам,че при твоята дета няма да имам толкова странични ефекти и ще ми понесе по-добре.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ УСПЕХ :clap: :clap:

charodeikata
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: вт фев 09, 2010 7:22 pm

Мнение от charodeikata » вт фев 09, 2010 7:31 pm

Нели, но как успя да издържиш 14 дни само на ябълки и чай :(

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » ср фев 10, 2010 12:48 pm

Ако силно искаш и желаеш да се видиш променена ще издържиш,но както казах най-трудни са първите три дни и после със всеки ден ти става по-лесно и определено се чувстваш по-лека и ти е много по-приято.Стискаш зъби,ядеш си ябълките и това е. АКО НЕ ИЗДЪРЖИШ,КАТО МИНАТ ТЕЗИ 2 СЕДМИЦИ СЪС СИГУРНОСТ СИ ОСТАВАШ СЪЩАТА ,А МОЖЕ ДА СИ ПОНЕ 10КГ. ПО-СЛАБА.


Отговори