Злояди деца

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон фев 08, 2010 10:45 pm

Много хитра тактика :).
За моя голяма радост, детето ми си хапва много добре, а според баща му и доста :) . След като започнах със захранването - към 6-ия месец си хапваше с голям апетит и татко му не пропускаше да поясни на педиатъра, че се притеснява да не напълнее, а тя се усмихваше и казваше, че няма място за притеснение. Аз също не се притеснявам, защото се храни здравословно - за закуска овесени ядки с плодове, за обяд - салати и основно, за следобедна закуска - плодове, и за вечеря - кисело мляко, заквасено от мен самата. Сладкиши изобщо не иска да вкуси, за разлика от мен и съм много доволна от този факт.
Въобще - дете мечта! :)
Пожелавам на всички малки злоядковци да придобият такъв апетит!


Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » ср фев 10, 2010 12:40 pm

Нели,поздравления страхотни идеи за децки декорации. :clap:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет фев 11, 2010 11:43 am

Едно предложение и от мен:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » съб фев 13, 2010 10:05 am

Моята дъщеря,започва да яде трудно,но като започне си изяжда всичко,което съм и надробила.Още от две годинки като започна да се заглежда по децките филмчета и пускам любимото и като се загледа започвам да я храня и така си изяжда всичко. И до ден днешен сме така.


Потребителски аватар
PassionFlower
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 158
Регистриран на: нед май 17, 2009 7:12 am
:: 352 рецепти от PassionFlower
:: 1554 снимки от PassionFlower
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнение от PassionFlower » съб фев 13, 2010 11:35 am

Спомням си, че като бях дете в детската градина винаги като ни даваха хляб и аз не ядах коричките (вероятно са ме болели зъбите), лелките побесняваха и ми пускаха хляба в гърба..Но иначе не съм имала проблеми с храненето.Даже съм била много лакомо дете :D :D :D :love: :love: Според мен трябва да се прави детската храна красива, за да предизвика интерес у детето и да събуди апетита.Имам предвид разни анимационни герои, котенца, зайченца и т.н..
http://rusianamihailova.blogspot.com.es/

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » нед фев 14, 2010 8:36 pm

Ох и аз бях много злоядо дете н си спомням,бащa ми и майка ми как ме наказваха и как аз почвах да плача при всяко сядане на масата и веднж пак след поредния скандал вследствие моето"не съм гладна"баща ми така удари с юмрук по масата,че купичката ми със супа от топчета подскочи и се изля върху мен :D
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон фев 15, 2010 10:58 pm

И аз май съм спадала към злоядите деца. Спомням си едни шоколадови бисквити "Детска Закуска" - ненавиждах ги, а баба ми веднъж ме накар за следобедна закуска да изям две :cry: .
Аз отказах, но тя ме заплаши, че ще избяга. Малко се стъписах какво ще правя тогава и издебнах, когато не ме гледа (тя не чуваше много добре) да ги пъхна под саксиите с цветя (между саксията и чинийката). Успешно я излъгах, че съм ги изяла :oops: . Тя ме похвали, че съм добро дете, а на мен ми стана съвестно, че я лъжа, но страхът, че може да избяга надделя :). Един слънчев ден майка ми започна да чисти стъклата на прозорците и размести саксиите, които стояха на перваза, позачуди се какви са тези неща (мухлясалите бисквити) и аз сама си признах, но само пред нея, не се осмелих да кажа на баба от страх, че може да избяга. Помолих и майка да не и казва, много се притеснявах да не избяга наистина :).

staskabg
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: съб фев 27, 2010 7:42 pm
Местоположение: nova zagora

Мнение от staskabg » съб фев 27, 2010 8:12 pm

моят син има алергия към кисело мляко шоколад и фъстъци не може да яде сирене и т.н.и направо вече съм се хванала за главата сега расте и трябва да яде всичко но види ли месо направо полудявакак да го накарам да яде помагайте :chef: благодаря предварително

Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » ср апр 06, 2011 1:36 pm

Аз все още имам проблем със злоядо дете!Не знам защо,но баткото не яде друго освен филийки-няма значение с какво са,а сестричката му яде всичко:)Не мога да я накарам да спре.Сега е на 5 годинки и е пълничка.Може пък да се оправи като порасне :D


Отговори