Какво сготвих днес - Март '10

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Vani32
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 64
Регистриран на: нед апр 05, 2009 11:56 pm

Мнение от Vani32 » ср мар 10, 2010 3:11 pm

За мен е ясно пък не ме интересува на теб дали е ясно


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср мар 10, 2010 3:29 pm

Иве, от малка обичах да правя или по-точно да опитвам да правя всякакви видове сладки неща. А сигурно, защото много обичам да ги хапвам е дошла и любовта ми към тях :oops: . Тъй като нямах възможност да си купувам сама продуктите и да експериментирам, много обичах да чета рецепти за торти, сладкиши... и си мечтаех един ден като порасна да имам възможност да ги правя :).
Не обичах (а и сега не обичам) да режа лук, месо... става ми малко мъчно и ми се насълзяват очите :cry: :lol: Поради тази причина избягвах и да готвя месо, а и ми се струваше невъзможно от едно такова жилаво безформено парче да се получи нещо вкусно. Но пораснах и се престраших, а и най-вече, когато малкото човече стана толкова ненаситно, а се оказа, че не обича сладкиши.:)

Потребителски аватар
PassionFlower
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 158
Регистриран на: нед май 17, 2009 7:12 am
:: 352 рецепти от PassionFlower
:: 1554 снимки от PassionFlower
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнение от PassionFlower » ср мар 10, 2010 3:32 pm

За тази вечер панирани свински хапки и ориз със зеленчуци и стафиди.Десертът е шоколадов сладкиш с майонеза :) Аз го направих по-плътен този път - като блат, разрязах го и го намазах с течен шоколад - бял и кафяв..(белият шоколад не искаше да се разтапя...не знам защо..но с инат го разтопих де) и го поръсих с захарни пръчици.
http://rusianamihailova.blogspot.com.es/

didkata
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 55
Регистриран на: съб окт 31, 2009 10:02 pm
:: 8 снимки от didkata

Мнение от didkata » ср мар 10, 2010 3:45 pm

Здравейте.Чета тука,че днес доста от нас са се обърнали към пилешкото :rotlf:.И аз така.Ще направя пилешка супа с фиде и печени пилешки крилца с масло.Салатата ще бъде моя измишльотина-сварени яица.риба тон и горчица.В процеса на правене може да попаднат и други продукти в нея.Ще видим.За десерт рулце от магазина.Приятен следобед и лека вечер.


Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » ср мар 10, 2010 4:29 pm

Днес аз съм на зеленчукова супа(предимно картифи)а на другите правих свинско с мед и горчица гарнирано с ориз(ще проверя дали има подобна рецепта ако не ще я пусна)и сега се чудя какъв десерт да им барна,аз имам някви бадемки карамелизирани :)
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

Ina24
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 7
Регистриран на: пон дек 28, 2009 12:02 am

Мнение от Ina24 » ср мар 10, 2010 5:21 pm

Здравейте веселушки ! Закуската сутринта ни беше пържени филии с колбаси и сирена,сладко и мед-кой каквото избере...Обяда беше клифараки с пилешко месо.А за вечеря съм решила- пилешка супа с фиде,спанак с ориз и за десерт плодове.Сполука в кухнята от мен и спокойна вечер :D

dukato1
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 87
Регистриран на: ср яну 14, 2009 11:07 am

Мнение от dukato1 » ср мар 10, 2010 6:09 pm

За тази вечер паниран пангасиос гарнитура ориз с зеленчуци десерта е кекс :lol:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср мар 10, 2010 6:15 pm

Здравейте,ето отчета за два дена,вчера салата боб с лук и магданоз,пържени кюфтета с пържени картофки,портокали и ябълки.Днес обирахме обяда от снощната вечеря,а тази вечер сме на зелена салата,леща,сочни пилешки крилца с фикса на Маги и крем нишасте банан с настърган шоколад.Лека вечер!!! :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
Ralkata
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 116
Регистриран на: чет дек 10, 2009 10:21 am

Мнение от Ralkata » ср мар 10, 2010 7:17 pm

Привет и от мен в днешния студен ден
Тъй като половинката тръгва много рано на работа,закуска приготвям само събота и неделя,а аз закусвам с корнфлейкс,за обяд с приятелка си взехме индийско,обожавам го :P а вечерята си е чисто нашенска :D мусака,печен смлян патладжан с майонеза,за ракийката :beer: ,а десерта ще е печени ябълки с мед и канела.
Топла вечер ви желая

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » ср мар 10, 2010 8:47 pm

Ако моето семейство ме третира така всяка вечер, след месец ще мога да кандидатствам за работа в кръчма!За таткото-шкембе-чорба,за децата-хот-дог с айрян,за мен -гювече с чушки,сирене,яйце,кашкавал и кренвирш.За десерт има и домашна,и купена торта.

Да ти кажа,Йони ,и аз съм забелязала,че от лука ми се доплаква :D .А страстта ти към сладкишите си личи по никнейма ти :winkiss: !

Съжалявам,че пълня темата с глупости,но ми се иска да споделя с вас това,което получих:
От: Vani32
До: gigi.2000
Пуснато на: 10 Март 2010, Сряда, 14:56
Заглавие: село
във ваше село как готвите супата и ориза?



Уважаема Vani32 ,за жалост,а може би за радост,аз не съм собственик на селото.Но където и да се намирам,супите,ориза и всички останали ястия ги готвя с продукти.Следователно супата,сготвена с пилешко месо,наричам пилешка,и прочие.Искам да знаеш,че нямам нищо против да ми пишеш на лични,но ако и следващите ти съобщения носят подобен смисъл и заряд,всеки път просто ще ги споделям във форума.Радвам се,че се запознахме!!!Целувки и приятна вечер!


Заключена