Клуб "Направи си сам"

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Клуб "Направи си сам"

Мнение от BRIDA » съб мар 13, 2010 8:53 pm

:D :D :D :D хайде да запретнем ръчички :) :) :) :)
Модерни килимчета
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб мар 13, 2010 9:36 pm

Аз съм ''ЗА''!Само издай тайната-материали,технология...

Потребителски аватар
krisi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 351
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:12 pm
:: 75 рецепти от krisi
:: 323 снимки от krisi
Местоположение: Sveti Vlas

Мнение от krisi » съб мар 13, 2010 9:39 pm

Браво BRIDA това са страхотни килимчета :clap:
Я ни кажи как стават, направо се влюбих :love: в тях.

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » съб мар 13, 2010 10:23 pm

Как да си направим декоративно пано за стената :?
:D :D :D :D :D
Изображение
ИзображениеИзображение
* Четири дървени летви с размер 60 см
* Четири триъгълни дървени парчета
* Гвоздеи
* Плат с площ 90 см
* Пистолет
* Чук
С тези материали може да изготвите квадратно платно, но ако желаете може да промените рзмерите. Това декоративно пано ще бъде уникално, ако е съчетано добре с обзавеждането и интериора.
1. Направете рамката:Вземете 4 дървени летви, всяка от които с дължина 60 см. Съединенте ъглите, така че да направите рамката.
2. Фиксирайте ъглите-Поставете в ъглите на рамката триъгълните парчета дърво. Това не само ще направи рамката стабилна, но и ще ви даде добра основа да закрепите и плата.
3. Поставете плата-Отрежете по-голямо парче от плата, така че да е с 30 см повече от дървената рамка. Започнете да фиксиратe от единият ъгъл на рамката.:thumup:uktv.co.uk
Изображение
Изображение
Изображение
[/img]


BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » съб мар 13, 2010 10:50 pm

ЗА розовото и черно килимче,ще ви отговоря по мое усмотрение,защото нямаше допълнителна информация към снимките.....правоъгално парче мек плат,в което са нашити по два реда предваритекно изрязани ленти,които са по дълги от размера на килимчето.защото като се нашият дължината им се намалява....отделно се нарязват късички ленти,които се промушват през бодовете и се връзват на възел....и така във всеки бод.....ам незнам дали ми разбирате обяснението :oops: ама как го обясних само
:)

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб мар 13, 2010 11:02 pm

Честно...аз не разбрах.Запали ми фитила,BRIDA,пък ми гледай сеира... :D Сега да се чудя...Толкоз лесно изглежда,пък как става всъщност :eek: ?Аз за черното по се чудя де.

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » нед мар 14, 2010 12:56 am

да,и на мен черното ми допадна,ще се пробвам да направя такова килимче и ще ти снимам стъпка по стъпка :)

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » нед мар 14, 2010 1:26 am

Великденски зайчета от хартия
Изображение
Изображение....поставете направения от Вас шаблон върху няколко слоя декоративна хартия и изрежете всички листове наведнъж.
Изображение

В очакване на пролетта можете да украсите дома си с няколко красиви и лесни за направа декоративни възглавнички, декорирани с очарователни цветчета.Какво ще Ви е необходимо:
* няколко парчета от избраната материя – най-подходяща за това е т.нар. ultrasuede (изкуствено кадифе) – изкуствена материя, която на вид е като кадифе, но е лесно за почистване и не се разнищва по ръбовете
* игла и конец в съответстващ цвят
* декоративна възглавничка – едноцветна и без декорации
Как да ги направите:1. Свалете на компютъра си схемата по-долу, оразмерете я спрямо желаната декорация и я пуснете на принтера.

Изображение
Изображение
Изображение
2. Изрежете дизайна и го използвайте за шаблон, за да изрежете от избраната материя необходимите за декорацията цветни листенца. За всяко цветче са необходими 4 или 5 еднакви листенца.
3. Завържете единия край на конеца на възел и го вденете в иглата. Минете с обикновен шев през всички парчета плат (по ръба им), като направите по 2 бода върху всяко парче (вижте изображението по-долу).
4. Внимателно издърпайте конеца, за да съберете листенцата до желаната позиция и завържете на възел.
5. Направете още един бод, за да свържете първото с последното листенце, оформете цветчето, завържете конеца на възел и срежете.
6. Направете желания брой цветчета и ги пришийте върху калъфката на декоративната възглавничка в желания дизайн.


Източник: marthastewart.com

Потребителски аватар
roxy
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 15
Регистриран на: нед яну 10, 2010 1:07 pm
:: 3 рецепти от roxy
:: 42 снимки от roxy

Мнение от roxy » нед мар 14, 2010 1:44 pm

Изображение
Изображение
Изображение
това е последното ми творение скоро ще снимам и други
:wink:

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » нед мар 14, 2010 7:37 pm

:clap: рокси :clap:
Забавни елфи от борови шишарки
Изображение
Необходими материали:
* добре оформени шишарки (всяка с височина около 5 см.)
* филц
* парчета кафяв шомпол/ перце за почистване на лула (използва се при изработката на украса и сувенири - представлява гъвкава метална жичка с меки влакънца и се продава на пакет с няколко "пръчици")
* пистолет за топъл силикон
* дървени топчета/ мъниста – с диаметър 2 см.
* акрилна боя
* игла и конец
* по желание: малко метално звънче или мънисто
Изображение
Изображение
Инструкции:

1. Направете ръцете и краката на човечетата: срежете 2 парчета от шомпола, всяко с дължина 10 см. Обърнете шишарката с върха нагоре и вмъкнете едно от парчетата шомпол между люспите (през средата), така че да оформите двете ръце. Другото парче втъкнете по същия начин, но в долната, по-дебела част на шишарката, за да оформите двете крачета. Залепете на място двете парчета с топъл силикон. Прегънете парчетата, така че да получите желаната позиция на краката и ръцете.

2. Направете главите на човечетата: Залепете дървените мъниста (с отвора надолу) към върха на всяка шишарка, използвайки топъл силикон. Изрисувайте очите с перманентен маркер и направете червенина на бузките с малко разредена червена акрилна боя.
3. Направете ръкавичките: Свалете схемата по-долу и я пуснете на принтер – тя ще Ви покаже как да направите облеклото на човечетата. Според инструкциите изрежете 4 еднакви парчета от филц за ръкавичките (2 х 2). Ушийте парчетата със стегнат бод за подшиване на ръбове.
Изображение
4. Направете обувчиците: Използвайте същата схема, за да изрежете от филц 2 парчета от всяка от двете форми за обувчиците. Пришийте различните по форма парчета едно към друго, за да получите две еднакви обувчици (вижте картинката по-долу).

5. Направете шалчето и шапчицата: По схемата изрежете парче от филца за шапчицата и я оформете като конус. Ако желаете в крайчето й можете да окачите малко мънисто или звънче. Шалчето изрежете от филц в желаната разцветка.
аксесоари за декорация
Изображение


Отговори