Провал в кухнята!

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет фев 19, 2010 5:13 pm

Ето и още един от провалите ми - това трябва да е блат за торта Павлова :shock: . Не довърших направата на започнатата торта, спестих си сметаната и плодовете за следващ опит, дано да е успешен :). Хапнах си го така, много е вкусен, въпреки вида му. А в комбинация със сметана и плодове ще е супер вкусно. Дано само да го издокарам следващия път.
Изображение


Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пон фев 22, 2010 4:31 pm

Не вярвам да има домакиня без провали в кухнята! :oops: :lol: Но това никога не ни отказва пак да опитваме. :P Пък и често така се създават нови рецепти. Така че - само напред! :hungry: :chef:
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » чет мар 04, 2010 4:36 pm

Ето ме и мен тук при провалите. Вчера реших да направя ябълков сладкиш, който от много години е любим на семейството ни и никога не ме е подвеждал. Но за всичко си има първи път, така и с моя сладкиш, който приличаше на настъпан :/ , жилав като ластик и направен от туткал. За мое учудване не остана и троха. :clap:
Вижте сами: :wink:
Изображение
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » чет мар 04, 2010 7:41 pm

Рени,не изглежда лошо,а след като е и изяден,значи е бил и сладък.
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет мар 04, 2010 7:50 pm

Ренка, на мен не ми изглежда "настъпан" сладкиша :roll: Интересно как изглежда когато ти харесва :wink: Като направиш - покажи, за да го сравним :P
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » чет мар 04, 2010 9:03 pm

Благодаря, момичета! А за сладкото-беше си сладък и се омете, макар да стоеше като недопечен :/ . Непременно ще покажа по-сполучливата версия :)
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
maknik
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 177
Регистриран на: пон май 04, 2009 4:34 pm
:: 5 рецепти от maknik
:: 7 снимки от maknik

Мнение от maknik » пон мар 15, 2010 7:33 pm

Здравейте, весели говачи! С голям мерак реших за първи път да опека сладкиш. Спрях се на рецепта №1 в сайта - шоколадов сладкиш с майонеза. Не знаех, че при печене се завива с фолио след като се надигне, но добре, че свекърва ми ми даде бърза телефонна консултация. Обаче плътно го завих, а не просто покрих и пекох над час... За жалост стана глетав и мнооого мазен. Добре поне, ме глазурата ми се получи :wink: Повече няма да го правя.

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » вт мар 23, 2010 9:24 am

maknik написа:Здравейте, весели говачи! С голям мерак реших за първи път да опека сладкиш. Спрях се на рецепта №1 в сайта - шоколадов сладкиш с майонеза. Не знаех, че при печене се завива с фолио след като се надигне, но добре, че свекърва ми ми даде бърза телефонна консултация. Обаче плътно го завих, а не просто покрих и пекох над час... За жалост стана глетав и мнооого мазен. Добре поне, ме глазурата ми се получи :wink: Повече няма да го правя.
Това е един от любимите ми напоследък сладкиши - приготвя се много лесно и бързо и е божествено вкусен.Този скадкиш се пече на 180 градуса и се пече съвсем малко - около 20 мин., за да остане сочен. Ти си го пекла цял час..........., при това с фолио! Фолио слагам на кексовете, след като получат златист цвят и с него пека вече до готовност. Аз ползвам тавичка с d 24 см. Задължително правило за сладкишите и кексовете е да се прави теста с клечка или дървено шишче. Излезне ли сухо, сладкиша се вади от фурната, за да не изсъхва. Оставя се да изстине и тогава се вади от тавичката и се нанася глазурата. Не се отказвай! Сладкиша си заслужава!
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
maknik
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 177
Регистриран на: пон май 04, 2009 4:34 pm
:: 5 рецепти от maknik
:: 7 снимки от maknik

Мнение от maknik » вт мар 23, 2010 6:45 pm

reni55 благодаря за куража :thumup: но мен определено не ме бива в печенето на сладкиши. Ще взема рецептата и ще помоля свекърва ми да я направи, а пък аз с гледане - дано науча нещо :oops:

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » ср мар 24, 2010 10:44 am

И аз се включвам (отново) в тази тема. Случката се случи преди няколко дни, но това няма значение...

Една вечер бяхме решили с Неви да направим 2 неща - Тахан халва и Камембер със сос от червени боровинки и круши. Бяхме доста заети преди това и с голямо нетърпение чакахме свободната вечер, въоръжени дори с нов сладкарски термометър за халвата.

В началото нещата бяха наред - дори сиропа за халвата се получи супер. Свалихме го от огъня и тъкмо му се радваме какъв е гъст, а в това време сложихме тахана да се затопля. Явно котлона е бил твърде топъл и докато се усетим тахана леко замириса - по дъното залепна и загоря. За да не се наложи да го хвърляме (и него и сиропа, нямахме втори буркан тахан) решихме набързо да изсипем тахана в сиропа, без да обираме залепналото по дъното, преди да е загоряло повече. Сипваме, добавяме ядките (2 ч.ч. обелени, нарязани и запечени бадеми = 1 час работа) и... сместа явно е била твърде гореща - пресече се и стана на... прах :sign_oops: Сместа все пак я изсипахме в приготвената форма... естествено не стана на халва, резултата беше суха смес с вкус на халва и ядки в нея... много вкусно, но не каквото трябваше :(

Второ полувреме - десерта с камембер... Плънката - супер, хайде да го слагаме в бутер тестото и да печем, отваряме камерата, а там - бутер тесто няма... :cursing: при всичкото очакване и приготовление никой не се е сетил да провери дали има тесто вкъщи. Вече беше късно и не ни се ходеше до магазина (а и настроението беше :x ) - оставихме плънката за следващия ден. Купихме тесто, затоплихме плънката, слагаме сирене, плънка, сирене, увиваме - всичко по план, радваме се. Неви дори изряза листенцата и топченцата за украса, слагаме ги и хайде да мажем с яйце... След първото мацване с жълтък се усети, че нещо яйцето е развалено :yup: Попихме със салфетка намазаното, изхвърлихме яйцето и го пекохме без да го намазваме... В крайна сметка десерта беше супер, може би заради хубавия камембер, но приготвянето беше изключителен провал :agr:
Aut viam inveniam aut faciam


Заключена