Как тече денят на Веселите готвачи? - Март '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт мар 23, 2010 7:10 am

Изображение

Тихият пролетен дъжд
звънна над моята стряха,
с тихия пролетен дъжд
колко надежди изгряха!

Тихият пролетен дъжд
слуша земята и тръпне,
тихият пролетен дъжд
пролетни приказки шъпне.

В тихия пролетен дъжд
сълзи, възторг и уплаха,
с тихия пролетен дъжд
колко искрици изтляха!

Николай Лилиев
1918


Добро утро приятели!

Навън вали - малко е хладно, но ще измие целия прахоляк от зимата :wink:
За да бъде светло и чисто наоколо има нужда и от дъжда :P

Хубав и успешен ден ви желая - ДА СЕ УСМИХНЕМ :) :) :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт мар 23, 2010 5:02 pm

Иве,много е гадно това което се случва с мъжа ти,но ти бъди силна и винаги го подкрепяй, :thumup: ще се справите макар и трудно,но трудностите се побеждават по лесно когато сте двама.Желая ви успешно оздравяване!!! : :thumup: flow2 :thumup: : :flow1: :thumup: :flow2:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср мар 24, 2010 7:06 am

Изображение

Добро утро!

Дните си приличат и не си приличат :wink: Всеки има по нещо свое - както и всеки от нас :wink: За това нека ги приемем такива каквито са и да ги изживеем с усмивка :thumup:

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » ср мар 24, 2010 9:19 pm

Здравейте,приятели!
Къде сте,защо е толкова празно тук?
Аз два дни отсъствах,защото водих и сина си по
лекари.Той има и синузит,и конюктивит,и е на
една камара лекарства.Мъжът ми преживя пункцията,
чакаме да му свърши антибиотичния курс,
и да се прибира вече в къщи.

Ивка ,благодаря и на теб за разбирането!

Рали , да ти е жив и здрав рожденика!

Лека нощ на всички! :wink: :wink: :wink:
Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср мар 24, 2010 11:12 pm

Ивка, какви болести са ви налегнели в началото на пролетта? За синузитните мъки /може би синузитоподобни/ успешно стоплям суха готварска сол в сух съд до температура на много горещ пясък - да пари много на пръстите на пипане. Изсипвам солта върху памучна кърпа и я завивам добре. Така приготвеното пакетче с ширина не повече от 5 см и дължина колкото е челото се слага на челото и в основата на носа към веждите,а може и в основата на носа. Държи се докато изстине солта. Може да се направи няколко пъти през деня.
Тази процедура отпушва носа и действа като нагревка - аз съм много доволна когато съм го правила на себе си.

Пожелавам ви от сърце скорошно оздравяване - и на двамата ти мъже :thumup: :thumup: :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет мар 25, 2010 12:13 am

Иве, желая бързо оздравяване на твоите страдащи мъже! Това за солта и аз съм го правила, когато бях малка. Вечно бях със запушен нос и го правех всеки ден и проблемът изчезна напълно. Ние използвахме морска сол, тази, която е на по-големи кристали.
Иначе, аз вчера ходих до София, за да оправя самолетните билети и скоро ще излитаме. Големи премеждия покрай тях. Първо не можех да се свържа по телефона с авиокомпанията, след това, ми се скапа интернета (само моя в целия район), точно когато най-много ми трябваше (да намеря адресите на офисите и друга информация). След като отидох до един от офисите, се оказа, че и те нямат интернет и системата им не работи :shock: . Трябваше да отида до друг техен офис, а там след като ми казаха, че ситуацията с билетите ни е доста сложна, съвсем загубих надежда :cry: . Но в крайна сметка всичко се оправи и ето, че скоро, след дълъг пристой в България, ще бъдем отново всички заедно. Иве, напълно те разбирам колко много ти липсва съпругът ти, когато не е до теб :love:
Лека и спокойна нощ!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет мар 25, 2010 7:08 am

Изображение

Добро утро приятели!

Днес е Благовещение
Благовещене, Благовец, Благоец - в народните представи този ден се свързва с идването на прелетните птици и с окончателното пробуждане на природата.

След Благовещение всеки гледа да излиза от къщи сит и с пари в джоба, та ако го закука кукувица, да бъде през цялата година сит и с пари.

Вярва се, че ако някой види най-напред щъркел, който не лети , а лежи и ходи, недобро ще го сполети. Ако мома или момък види най-напред лястовица, три пъти завръзва празна кърпа, потавя я на покрива и след три дни по нея гадае какъв (каква) ще вземе.

Този ден се извършват дейности, свързани с народната етимология на името на празника. Сеят се зеленчуци и присаждат плодни дръвчета, за да са "благи", "плашат" овошките, които не дават плод, бележат агнета и ярета, защото се вярва, че по-малко ще ги боли. Пчеларите отварят кошерите и пускат пчелите, за да събират сладък мед. Пробиват ушите на момиченцата, за да им сложат обеци.

Вярва се, че на Благовещение и най-силната отрова губи своята сила. Според поверието на този ден самодивите започват своите игри. Заради представата, че на Благовещение змиите и гущерите се събуждат и излизат от дупките си, се извършват обредни действия с предпазващ и отгонващ характер. Преди изгрев жените премитат къщите, палят огън на едно или на три места или по всички ъгли на двора и слагат говежда тор да пуши и прогонва влечугите. Деца и възрастни удрят тенекии и звънци и с тичане обикалят двора на къщата. Тези действия са съпроводени с изричането на специална словесна формула: "Бягайте, зъми и гущери, днеска е Благовец" или "Бягайте, змии, Благовец ша ви затисне" и други.

Запаленият огън прескачат деца и младежи, при което момците си пърлят леко краката, за да не ги хапят змиите през лятото. Пак за предпазване жените не шият - "да не ги дупчат змиите", не месят хляб, "че ще се свие зъмя на него".

В Западна България от сутринта на Благовещение из селото тръгват моми и пеят специални благовешки песни.

Благовещение е голям църковнохристиянски празник, утвърден през VII век. Според Светото писание на този ден, девет месеца преди раждането на Исус Христос, на Богородица се явява архангел Гавраил. Той и съобщава, че ще стане майка на Божия син. Тази блага вест дава и наименованието на празника.

Източник: Календарни празници и обичаи на българите

Да е цветен и успешен денят ни!
:flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » чет мар 25, 2010 7:14 am

Изображение
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » чет мар 25, 2010 11:30 am

Благодаря ви за съпричасността и за съветите,момичета :winkiss: !
Това със солта го правих на мъжа ми,а пък на Гого носът му
всъщност не се запуши изобщо.Сега си го гледам в къщи,капя
му капки и му броя хапчетата.А голямото момче го чакаме с нетърпение и се моля утре да го изпишат.

Йони,ние сме разделени от понеделник,значи днес
е четвърти ден.През това време го видях два пъти,
и ми липсва.Не знам как се издържа в твоето положение.
Нито мога ,нито искам да си представя как бих се чувствала
при по-дълга раздяла.

Пожелавам на всички вас един ден,
изпълнен с обич,топлота и надежда!

lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » чет мар 25, 2010 9:15 pm

MUNA, къде си? Чакаме новини! :D
Изображение
Изображение


Заключена