Съдомиялна машина

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
naxos
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 37
Регистриран на: ср яну 13, 2010 1:45 pm
:: 10 рецепти от naxos
:: 74 снимки от naxos
Местоположение: София

Съдомиялна машина

Мнение от naxos » вт апр 13, 2010 12:37 pm

Момичета, май ще ми се наложи ОТНОВО да си сменям съдомиялната машина. Споделете мнения за марка, модел и пр., че ми писна от "компетентни" продавач-консултанти.


Марка "NEO" - забранена за коментари :x
" Който иска уважение - много не говори, който иска здраве - много не яде"


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт апр 13, 2010 1:32 pm

Моята е Bosch, 15 годишна е и още никога не се е разваляла. Мога само да я препоръчам. Освен това Miele - това са уреди "за цял живот". Естествено, ако се ползват както трябва. :thumup:

За други не съм чувала, т.е. - не познавам никого, които да ми каже, дали е доволен :?
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Ralkata
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 116
Регистриран на: чет дек 10, 2009 10:21 am

Мнение от Ralkata » чет апр 15, 2010 11:39 am

Моята е на Сименс,както и всичките ми електроуреди,и определено съм доволна от тази марка,бих ти препоръчала да разгледаш.Успех в избора :flow2:

guarinociro
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 274
Регистриран на: съб дек 12, 2009 9:17 am
:: 9 рецепти от guarinociro
:: 150 снимки от guarinociro

Мнение от guarinociro » чет апр 15, 2010 1:23 pm

Моята са6то е Bosch и досега не се е раваляла,ве4е 6 години.


Потребителски аватар
Ari
началник печка
началник печка
Мнения: 32
Регистриран на: пет мар 27, 2009 1:03 pm
:: 1 рецепти от Ari
:: 6 снимки от Ari

Мнение от Ari » пет апр 16, 2010 10:57 am

:) При покупката на кухненски уреди марката и цената не са критерии за качество.Правилната експлоатация,профилактиката и качествените препарати са важни предпоставки за "дълголетието" им.Нашата съдомиялна машина е Electrolux и е верен помощник.Обичам да мия ръчно посудата, но не ми е приятно да подсушавам и полирам("давам голяма фира") .:P

Потребителски аватар
naxos
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 37
Регистриран на: ср яну 13, 2010 1:45 pm
:: 10 рецепти от naxos
:: 74 снимки от naxos
Местоположение: София

Мнение от naxos » пет апр 16, 2010 11:37 am

Мдаа, спряла съм се на тези три марки + Канди. Разликата в цената на моделите с функциите които искам не е голяма, но сега трябва да проуча как стои въпроса със сервизното обслужване. Защото при закупуването на техника човек трябва да има и „доза” късмет. А, аз специално при миялните съм ....Марко Тотев.

Ползвала съм ги според инструкциите, и двете дадоха едни и същи дефекти.
Ползвах препарати Сомат и Калгонит, но... да ти кажа Медикс върши същата работа.
Цената му е добра и е наше производство, а аз предпочитам българско производство, защото знам, че западняците ни мислят за хора второ качество и внасяните у нас стоки са специално произведени за нас боклуци.
Жалко, че нямаме миялни машини българско производство.
" Който иска уважение - много не говори, който иска здраве - много не яде"

Потребителски аватар
Ari
началник печка
началник печка
Мнения: 32
Регистриран на: пет мар 27, 2009 1:03 pm
:: 1 рецепти от Ari
:: 6 снимки от Ari

Мнение от Ari » пет апр 16, 2010 11:53 am

Не е за пренебрегване "твърдостта"на водата.Поразпитайте за водоизточника ви и за химичния състав на водата.Измерете напрежението на електрическия ток и погледнете в книжката с техническите характеристики на машината за допустимите стойности.

zuzkoto
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 225
Регистриран на: ср окт 15, 2008 1:20 pm
:: 138 рецепти от zuzkoto

Мнение от zuzkoto » пет апр 16, 2010 2:17 pm

От дванадесет години ползвам съдомиялна Electrolux, а с Рали съм съгласна за марката Miele, но за жалост тези уреди не са ми по джоба.

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » нед апр 18, 2010 7:38 pm

Мойта миялна е Зануси, и вече 5 години работи безотказно.Ползвала съм различни препарати,но съм най-доволна от гела на Апта.

mitachi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 36
Регистриран на: нед дек 23, 2007 1:24 pm
:: 5 рецепти от mitachi
:: 13 снимки от mitachi
Местоположение: Дупница

Мнение от mitachi » пон апр 19, 2010 9:59 pm

Аз пък познавам нещата малко по "отвътре". Не може да сравнявате техника от преди 15г. и днешното производство. Днес нещата се правят предимно в Турция, Китай и Италия - не знам само колко е наистина в Италия. Siemens, Bosch, BEKO, NEO и не знам още какво се прави в едни заводи в Турция. Едно и също нещо с различни надписи. Там се сглобяват, ама частите са си пак китайски. Electrolux снижи много качеството, направо си е китайски бо....к. Zanusi също не е това от едно време. Лично аз ползвам само техника на Ariston. Това е един по евтин клас техника от Miele и по скъп от Indesit. Изключителен представител на тая техника е веригата Зора. Имам две пълни оборудвания на кухни с такава техника. Едното е на 10г и няма проблем. Другото е на една година, и не мога да кажа как ще се държи в бъдеще. Но все пак пише: Made in Itali. Цените обаче и на Ariston не са много приятни. Особено на добрите модели.
Сега ще коментирам и гаранционното подържане. С частите от Турция има проблем при сроковете на доставка. Май проблема е от това, че не са в европейския съюз. Зора от една година имат собствена сервизна мрежа. Това е за по доброто и бързо обслужване на клиентите.
И сега за една китайска техника. Марката MIDEA. Заводите са истински. Ако не мога да си позволя скъп електроуред, бих си купил от това китайско производство. Майка ми си купи преди години такава съдомиялна и общо взето няма проблем.
Не трябва да се забравят и капаните заложени от всички фирми в днешно време. Искат да изкарат колко е гаранционния срок и после да си купите ново изделие!
Май много писах, ама все пак се занимавам с гаранционна подръжка на техника и имам различен поглед на нещата. При всички положения няма да си купя никога Siemens или Bosch, защото е едно и също с NEO, само дето има разлика в цената.
Последна промяна от mitachi на вт апр 20, 2010 10:19 am, променено общо 1 път.


Отговори