Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед апр 18, 2010 8:18 am

Изображение

Добро утро!

Желая ви един спокоен ден - да се разходим, да помечтаем, да си починем и да се заредим с енергия за новата седмица :)

Рали, при вас вече е факт облакът от вулкана - тук може би сега достига. Има ли нещо по което си личи? Какво казват при вас медиите? Според всички тук нямало нищо опасно - това било само вулканичен прах и водни пари, но все пак хронични болните и децата да не излизат навън. Сподели, моля те :?:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » нед апр 18, 2010 8:41 am

Добро утро!Всички спят и аз реших да си се кротна при вас.Направила съм си любимото кафе.Ето по кафе и от моето тази сутрин за всичкиИзображение
Много приятна почивка от мен :)

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед апр 18, 2010 8:50 am

Добро утро! :flow2: :flow1: :flow2:
Бони,Ивелина благодаря за пожеланията! :D
Денят ни нека бъде прекрасен и както казва Бони да се заредим с положителна енергия за новата седмица. : :flow1: :flow2: :flow1:
При нас е облачно и много магливо,но аз ще бъда вкъщи целият ден,ще приготвям багажа и храна за сина си,че днес си тръгва, също ще поучим и с дъщеря ми. :D
На вас веселушки желая един прекасен ден!!! :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед апр 18, 2010 12:13 pm

Добър ден и от мен! :)


Бони, тук от три дни се говори за праха, от 3 дни са затворени летищата, хората са на полеви легла в чакалните, рент-а-кар процъфтява, влаковете са препълнени.
Но други отражения няма. Въздухът е кристално ясен, слънчево е и не съм забелязала повече прах по мебелите от обичайното...вчера синът ми имаше важен футболен мач, никой не се задъха преждевременно, а едно от момчетата е астматик например, поне той трябваше да забележи, ако имаше отражение :?

Ако чуя нещо - ще го сложа тук. Но си мисля, че няма нужда от паники. Прахът е високо в атмосферата и точно това е проблемът. Ако беше ниско, щеше да се извали и готово, опростено казано. Но във височините може да остане с месеци, а се налепя по турбините на самолетите и води до падането им. Има такъв случай, гледала съм документация преди години. Затова не летят самолетите.

Този вулкан е активен все още, показват как не спира да бълва прах и газове. Дано не стане голяма климатична катастрофа, подобна на някои, известни от историята - като например при избухването на Кракатау 1883 година - прахът е бил на височина 80 км! И е причинил спадане на температурите от по няколко градуса, фатално за реколтите например, и това по целия свят.

...............


Желая ви приятен уикенд - остатъкът от него :)



:flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2:
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
Ari
началник печка
началник печка
Мнения: 32
Регистриран на: пет мар 27, 2009 1:03 pm
:: 1 рецепти от Ari
:: 6 снимки от Ari

Мнение от Ari » нед апр 18, 2010 1:01 pm

Предлагам Ви една малка виртуална разходка в родния ми край:

Изображение Плиска



Изображение Мадара


Роси,благодаря ти! :flow1: :flow1: :flow1:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед апр 18, 2010 1:44 pm

Благодаря Рали :)
Аз също мисля, че задържането на газовете високо в атмосферата си е твърде опасно. Те ще действат като "задържащ екран" за слънчевите лъчи и сигурно наистина е възможно това да доведе до по-ниски температури. А опасността за самолетите ще остане докато не се разсеят облаците и прахът не падне долу. Друг е въпросът какво е съдържанието му и доколко е опасен :?
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » нед апр 18, 2010 6:08 pm

Здравейте, приятели!
Ние сме вече в Америка. След малки премеждия в Амстердам (отказаха да ни качат, защото е имало нередност при издаване на билета ни), където прекарахме едно денонощие, настанени в хотел, излетяхме в деня на изригването на вулкана (часове преди това) и след това са били отменени всички полети. Родени с късмет :). Тук след доста високи за сезона температури започна захлаждане, вероятно в следствие на този вулкан. Все още си пренастройваме биологичните часовници и почти сме в крак с времето :).
Хубава и спокойна вечер на всички вас и успешна седмица!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед апр 18, 2010 7:24 pm

Йоана, чудесно е че сте успели да пътувате - защото сега е невероятен хаос, ти знаеш.

А сега да ви почерпя:
ИзображениеИзображение

На наши много близки приятели им се роди днес първо внуче - бабата е на 46 г, но това е живота :wink: А ние се чувстваме все още на годините на децата ни :D
Както и да е, всичко е минало успешно. Бебчето е момче и носи първата буква на дядо си и той е много щастлив :thumup: Сега излизаме да се почерпим :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед апр 18, 2010 9:21 pm

Бони,нека малкият юнак на вашите приятели, расте здрав и много щастлив!!! :baloons: :baloons: :baloons:
Йоана браво,че сте пристигнали благополучно,големи сте късметлии. :flow2: :flow1: :flow2: :wink:

lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » нед апр 18, 2010 9:49 pm

Йоана, поздрави на Америка от нас :thumup: Имали сте голям късмет!
Бони, да е жив и здрав малкия мъж! :clap:
Тук цял ден облаци и дъжд, а по новините казаха,че денят е бил слънчев :x
Спокойна вечер!
Изображение
Изображение


Заключена