Съдомиялна машина

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
naxos
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 37
Регистриран на: ср яну 13, 2010 1:45 pm
:: 10 рецепти от naxos
:: 74 снимки от naxos
Местоположение: София

Мнение от naxos » вт апр 20, 2010 9:12 am

NEO е собствена марка на К и К електроникс (Техномаркети Европа). Произвежда се в Китай. К и К сервиз е добър, но дефекта който дава този модел съдомиялна е непоправим.
Не искам техника която ще ме надживее, (въпреки, че човек никога не може да бъде сигурен де...), защото всяка година излизат нови модели, по-модерни, с нови функции и така или иначе след време ще бъде сменена, независимо дали работи или не.
Знам, че на Midea климатичната техника е много добра. Преди няколко години подарих на приятели съдомиялна машина от тази марка и до момента не съм ги чула да се оплакват. Сигурно и те са добри. Като се замисля....(миялната Bosh на която съм се спряла е 1650 лв., Ariston e почти на половина, а Midea - още по-малко) има ли смисъл да се „изхвърлям” ....?
Хубавото е, че NEO-то още работи и за сега ми удължава времето за размисъл.
" Който иска уважение - много не говори, който иска здраве - много не яде"


mitachi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 36
Регистриран на: нед дек 23, 2007 1:24 pm
:: 5 рецепти от mitachi
:: 13 снимки от mitachi
Местоположение: Дупница

Мнение от mitachi » вт апр 20, 2010 10:33 am

NEO действително е собствена марка на К&К. Но повечето неща са от заводите на ARCELIK в Турция. От където идва и BOSCH. Все пак Вие сте си избрали доста скъп модел? Независимо от високата цена трябва пак да е произведен там. Не искам да кажа че като е правено там е лошо. Напротив, бил съм на посещение в завода за климатици с по 50% участие на LG и Arcelik. Очарован съм от качеството на работа и от завода.

Потребителски аватар
chochi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 14
Регистриран на: нед ное 29, 2009 1:31 pm
:: 6 рецепти от chochi
:: 9 снимки от chochi

Мнение от chochi » вт апр 20, 2010 11:16 am

Здравейте! Моята съдомиялна е whirlpool и съм много доволна.Пералната ми е от същата марка и нямам забележки.Препоръчвам ги!

Потребителски аватар
naxos
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 37
Регистриран на: ср яну 13, 2010 1:45 pm
:: 10 рецепти от naxos
:: 74 снимки от naxos
Местоположение: София

Мнение от naxos » вт апр 20, 2010 12:04 pm

При климатиците оценката за качество е малко по-особена. Завода и качеството на работа в него може да са перфектни, нооооо като попаднеш на „пишман монтажници”, гледай какво става...И в крайна сметка обикновено се „плюе” марката и държавата в която са произведени, а не качеството на монтажа.
В къщи съм с LG. Вече 10 години са....”железни”, без забележки.
Турците имат добри производства във всеки един отрасъл на промишлеността. В България обаче се е формирало някакво мнение от времето на „куфарната търговивя”, та и до днес като се каже „турско”, значи едва ли не боклук. А не е така.
А колкото до NEO, не съм разбрала кога Кольо Китов е прехвърлил производството в Турция....
" Който иска уважение - много не говори, който иска здраве - много не яде"


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » пон май 17, 2010 5:21 pm

Обсъдихте марките съдомиялни,техните предимства и недостатъци.Най-после и аз се сдобих с този домашен помощник.
Хайде сега споделете и какви препарати ползвате,от кои сте доволни и от кои не чак толкова!Изисква ли се някакво по-специално почистване и поддръжка на съдомиялната?
Знам,че отговори на тези въпроси ще намеря и сама след време,но това ще ми коства не само време,а и нерви,пари....
Надявам се вашето мнение и опит да ме ориентира по-бързо!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон май 17, 2010 7:13 pm

Честито, Мим, със здраве да си я ползваш! :)

След грубия филтър има един по-фин, с много ситни дупчици. Според моя опит това е най-важният филтър - ако той ти се набие с мазнини, по измитите съдове остава налеп като пясък, който се отмива едва след накисване. Този фин филтър аз го мия на всеки 2-3 седмици, с мека четка за зъби, гореща вода и препарат за разтваряне на мазнини, като търкам много внимателно, за да не го нараня. След това го изплаквам основно.
Ползвам таблетки за миене с повече функции, за да не слагам сол, течност за гланц и т.н. Моите съдове стават идеални и с но-нейм-препарати. Там, където се налива течността за блясък, наливам оцет, но само, когато имам тенджери, така стават блестящи. Иначе и без особени екстри посудата си е чиста.

Друго, което може да ти е от полза - деодорант за миялни, закача се на едно от чекмеджетата. Някои твърдят, че е незаменим, според мен - може и без него. Но пък при нес се мие всеки ден, в момента сме много хора.

Друго - има специален препарат за измиване на машината - това е едно пластмасово шише, отлепя се фолиото на гърлото и цялото се слага в миялната. Пуска се на най-горещата програма. Така се изчиства машината. Препоръчва се често да се прави, но честно казано, аз като потребител разлика не виждам никаква. Нека техниците тук да кажат, от тяхна гледна точка, каква е ползата.

Това е, друго не се сещам.

Още веднъж - ЧЕСТИТО!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » пон май 17, 2010 7:25 pm

Благодаря , Рали !Това с оцета е идея,определено ще се възползвам.При нас също ще се ползва ежедневно,но ще погледна и за този ароматизатор.

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт май 18, 2010 6:52 pm

Честито, Мим!
Аз ползвам миялна от 9 месеца, моята е АЕГ, но принципа на всички е един и същ. Важно е съдовете да не се слагат с остатъци от храна по тях и както пише в моето упътване на 3-4 месеца я пускам на най-силната програма с препарат, но без съдове за основно почистване и дезинфекция. Що се отнася до препаратите аз съм ползвала калгонит всичко в 1 и ароматизатор, сега си купих Апта всичко в 1, в тези таблетки има и ароматизатор, така че не се налага купуването на такъв отделно, гланц не използвам защото в таблетките има всичко.
Честита придобивка :thumup:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » ср май 19, 2010 8:35 am

Благодаря , Sirena!
И аз си взех таблетки Калгонит,но ми се струва,че са големи(много) за капацитета на моята съдомиялна.Един път пробвах с 1/2 таблетка и резултата беше отново чудесен.Може би ми трябва течен препарат за по-лесно дозиране.
А каква е според вас най-подходящата температура за миене на съдовете?

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср май 19, 2010 10:45 am

Здравей, Мим!
Най-често използвам 30 мин. програма, тя е за частично пълна машина, харчи най-малко ток и вода, при нея има само основно измиване и изплакване, не вадя съдовете веднага,а ги оставям да изсъхнат от високата температура вътре, идеална ми е защото след вечеря всичко се измива бързо и го прибирам по шкафовете преди лягане и кухнята ми е ОК.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Отговори