Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » съб апр 24, 2010 8:59 am

С малчо отдавна станахме и вече закусихме.Днес ще си останем вътре,навън вали. :(Е поне ще ми помага в готвенето :D.Приятна почивка.


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » съб апр 24, 2010 9:23 am

Здравейте веселушки! Много ме развълнувахте с пожеланията си вчера!Изображение
Прекарахме си много добре, тоя път без танци, но пък падна един лаф с кумците ни, че не се бяхме виждали скоро :D
Тука сме с милото :love:
Изображение

Досега мих съдовете от снощи, и вече седнах на кафенце
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб апр 24, 2010 10:07 am

Добро утро и от мен!

Пропуснала съм вчера темите, не можах да ви честитя навреме, Маги. Затова със закъснение:

Много обич да има между вас, доверие и нежност да ви свързват и още много годишнини да празнувате заедно!



Аз вчера бях пак в помощ на съседите, те са по-възрстни хора и се радват на подкрепа. След като боядисах статуите, вчера реших да изчистя терасите и двора от мъх. Понеже тук е много влажно, се загнездва мъх навсякъде, където е сенчесто, а при тях целият двор е потънал в сянка. Наложи се да изчистя около 200 кв.м., с пръскачката под налягане, сантиметър по сантиметър... Уж не е тежка работа, но само от стискане на пистолета сега имам ужасна мускулна треска в ръцете, едва си отварям пръстите и не мога да си вдигна ръката една чаша от шкафа да изкарам :/

И друго, да ви питам за лек. Последните дни падна голямо копане и садене на цветя. Не мога да работя с платнени ръкавици, затова ползвам гумени, но те се прокъсват без да усетя дори. Сега ръцете ми са напукани и захабени, освен че е адски неестетично и всеки се взира в тях, е и много болезнено. А и като подам ръка на някого направо го одирам. Постоянно мажа кремове, обаче много ми щипят и нищо не помагат. Ако някой знае някакъв домашен лек или пък добър крем - да сподели. Аз ползвам Eucerin от аптеката, с уреа. Досега винаги е помагал, но този път се провали тотално.
Днес имам да засадя още цветя, така че пак ще съм в пръстта. Кой каквото се сети - насам със съветите.

Както разбрах - при някои е дъждовно, а при нас се очертават 25 градуса и много слънце.

Желая ви приятен ден и да се насладите на уикенда!



:flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2: [/img]
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб апр 24, 2010 10:34 am

Рали,винаги когато сваря картофи,си размачквам 1 парченце и намазвам ръцете си,още докато е топло.Постоявам така 3-4 минути и изплаквам.Кожата омеква и става по-бяла.Още по-добре ще подейства готовото картофено пюре,разбира се-домашно,не "картонено".Е,няма да ти се оправят ръцете веднага,но е добър вариант за съпътсващо лечение :wink: .
Също така имам навик,когато цедя цитруси,да си натърквам ръцете с вътрешността на изцедения плод,но ти точно сега едва ли искаш да си киснеш ръцете в киселина :P !

А иначе след малко ще ходя да купувам подарък за 5 годишна госпожица,че в 13 часа сме на рожден ден със щерката.Ужасно ми се спи,а си мисля, че би трябвало пролетната умора да ме е пуснала вече :/ .Или ме е хванал мързела,което май е по-лошия вариант :roll: ...

На всички пожелавам хубав ден :flow2: !


lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » съб апр 24, 2010 3:42 pm

Ралица, най-доброт средство за мен винаги е било мас с невен. С това мажех и дупетата на децата, но го приготвя баба ми и в момента не мога да ти кажа точно как, а и ти едва ли има откъде да вземеш мас. Както и да е. В един форум открих такава рецепта, в която казват,че маста може да се замени със зехтин. Дано съм била полезна. Успех!

Сипваш в подходящ съд 0,500 л зехтин,слагаш го на котлона и като почне да ври,слагаш 1 шепа невен,нарязан наситно-дръжки,цветове и листа.Бъркаш непрекъснато 15минути,след това го отстраняваш от котлона.Оставя се една нощ да престои.На следващия ден го затопляш наново,прецежда се и се налива в сухи стъклени бурканчета!Това от мен!
Маста може да заместиш със зехтин.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб апр 24, 2010 6:36 pm

Рали,аз също използвам мас и невен сама си го приготвям,но незная при тебе възможно ли е това,много съм доволна от тази смес:слагам маста на водна баня да заври след това накъсвам цвета на невена,оставям го да поври за около 10-15 мин.оставям да престой една нощ,на другият ден затоплям и прецеждам наливам го в кутийки от крем,съхранявам в хладилника.Желая ти успех!!! :D

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » съб апр 24, 2010 10:41 pm

Привет!
Тези дни ме е обзела шопинг-манията и прекарваме основно свободното си време по магазините, а също и по детските площадки. Днес за съжаление е дъждовно, но поне ще свърша малко домакинска работа.
Рали, ръцете ми бяха ужасно сухи, напукани до кръв и болка и така напуснах България. Дори се помолих да ми позволят да си взема крема за ръце в ръчния багаж :). Като пристигнах в Америка си купих крем за ръце на Vaseline: intensive rescue, healing hand cream, hypoallergenic moisturizer (преди ползвах Eucerin, който ми щипеше много и реших да пробвам нещо ново).Vaseline е и сравнително по-евтин. За сега съм много доволна. Много бързо ми се възстанови кожата, въпреки, че продължавам да си излагам ръцете на неблагоприятните въздействия на водата и почистващите препарати върху кожата. Надявам се да съм била полезна.
Приятна неделя на всички!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб апр 24, 2010 11:02 pm

Здравейте,
Днес си бяхме на село и поработихме в градината. Все пак имах време и за кухнята :wink:

Рали, аз също ползвам много успешно невен за подобни на твоите проблеми, както и за изгорено. Моят начин на приготвяне е със зехтин - набраните пресни цветове се поръсват със силен спирт и се намачкват добре /стискат се с пръсти/. Напълват се в подходящо бурканче, притискат се добре да го напълнят. Заливат се със зехтин, който да запълни съда. Оставя се на светло за 14 дни, след което се прибира на тъмно. Ползва се за мазане, може да престои много дълго време. Ние лекувахме голяма рана на наш приятел от изгорено с мазило, което беше престояло 2 г. Резултата беше супер - за 10-15 дни раната се затвори.

Сега всяка година в летния сезон си правя по едно бурканче от детска храна невен по този начин за зимата :thumup:

Спокойна нощ :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

mandragoraa
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 70
Регистриран на: пет авг 14, 2009 10:33 am

Мнение от mandragoraa » нед апр 25, 2010 11:07 am

мила рали понеже аз работя без ръкавици ръцете ми са угасни намерих разрешение на проблема ползвам вакса за коса има много добър ефект само като се намажеш трябва известно време да изчакаш да попие добре

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » нед апр 25, 2010 7:44 pm

Здравейте,днешният ден ми мина в разходки с любимия човек.След което двамата заедно готвихме в кухнята.
Желая ви успешна седмица.


Заключена