Как тече денят на Веселите готвачи? - Май '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет май 14, 2010 7:35 pm

Браво Роси :clap: ,успех и в понеделник. :thumup: :thumup: :thumup:
Днес се мотах по магазините,тази вечер сме каняни у комците на 15- годишнина от сватбата, понеже е стъклена сватба съм им купила икона вградена в стъкло и чаши за вино.
Лека вечер!!! :flow2: :flow1: :flow2:


lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » пет май 14, 2010 9:43 pm

Роси, успех във всяко изпитание ти пожелавам. За матурите преди малко в новините чух, че темата се коментирала в интернет снощи и темата се продавала срещу 600 лева :eek: Вече нищо не ме учудва! За жалост!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
PassionFlower
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 158
Регистриран на: нед май 17, 2009 7:12 am
:: 352 рецепти от PassionFlower
:: 1554 снимки от PassionFlower
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнение от PassionFlower » съб май 15, 2010 12:10 am

И аз го слушах това в късните новини по БиТиВи :( Много откачена история според мен... виж само за какви пари ще продадат матурата.. за 600лв = едни шофьорски курсове.. И за какво пък ще я продават, толкова ли си нямат малко мозък в главите.. Оф, загубена история.. Дано само не ни накарат наново да я правим, че точно си отдъхнах..
http://rusianamihailova.blogspot.com.es/

Потребителски аватар
eni33
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт мар 24, 2009 11:07 am
:: 9 рецепти от eni33
:: 2 снимки от eni33

Мнение от eni33 » съб май 15, 2010 12:43 am

Здравейте!Като става дума за изпити и аз да кажа,че и нас ни тресе предизпитна треска.Синът ми е 7 клас и до изпитите вече време не остана.Има ли и други майки на седмокласници тук?
На него много,много не му пука,ама аз вече почнах много да се вълнувам и притеснявам.


lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » съб май 15, 2010 7:31 am

Добро утро! Да пием кафе и да се захващаме за работа- кой каквато има!

Изображение
Весел ден!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб май 15, 2010 8:18 am

Добро утро :)

Любче,
Благодаря за кафето :) . И моят ден започва с чаша ароматно кафе, с усмивка и с хубава песен - споделям я с вас и ви пожелавам хубав почивен ден :)

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shoc ... on=8,0,0,0" width="450" height="403"><param name="movie" value="http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid ... 38"><param name="quality" value="high"><embed src="http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=22e7a038" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="450" height="403"></embed></object>
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб май 15, 2010 11:13 am

Добър ден и от мен!


Денят тук е мрачен, както от 2 седмици вече, но поне не са полярни температури, а са "цели" 13 градуса! Слънцето се опитва да наднича из зад облаците, има надежда :D

Днес малкият ми племенник има рожден ден. Става на 2 години. :clap: Събирането ще е утре по обяд, няма да са кой знае колко хора, но все пак си иска организация.

От завчера се занимавам с тортата, по някаква причина беше ясно, че аз ще я правя, макар че аз не съм кандидатирала за тази чест :lol:

Създава ми проблеми тази торта от самото начало. Всеки иска нещо различно, произхождайки от мнението, че аз съм в състояние да го осъществя. Което съвсем не е така. Не че нямам идеи, но ми липсват работни пособия за такъв голям проект. Само украсата ще отнеме поне 6-7 часа, без времето за съхнене на фигурите, а майката и бащата даже не са единни за това, каква да е тя. Освен това има спор и за вкуса на тортата.... Аз снощи направих голяма част от фигурките, а после ги развалих, тъй като в последния момент решиха, че не ги искат от фондан, а от марципан.

Сега седя в кухнята, около мен бойно поле още от вчера, а главата ми е заета с всичко, което трябва да се набави за утре, само за тортата не ми се мисли...

Подаръците ги дадохме още миналата седмица, тъй като малкият беше с нас при купуването, а после изобщо не искаше да се раздели с тях. А и нямаше къде да ги скрием... :D Т.е. - няма да се опакова нищо, поне тази работа отпада.

Сега чакам бандата да настава от леглата и да им известя, че никой повече няма право да ми се меси, иначе да си купуват торта от магазина, това е :P Не ми хрумва друга идея, как да си осигуря спокойствие за работа. Това е от мен.

Желая ви приятен ден, усмихнат и спокоен!

:flow2: :flow2: :flow2: :flow2: :flow2:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб май 15, 2010 11:38 am

Рали,правилно си решила да постъпиш с "бандата" си,и, слагайки ги на място,да си осигуриш спокойствие :roll: .След като си получила мястото на главен тортаджия,без дори да си кандидатствала за него :o :wink: ,редно е поне да ти се доверят за всички останали решения относно тортата,и да те оставят да твориш на воля...Така де... :P
Желая ти безпроблемна работа и чакаме снимковия материал!

Днес мъжете в семейството са заети и изчезнаха рано сутринта от дома.И аз си мислех,че със щерката ще си поспим,но...Станала тя преди мен,което не е трудно,защото спах до 10 :oops: ...В кухнята имаше в една кофичка ягоди(неизмити,ама карай...),та закусила с тях.После решила да си направи мляко с какао-успешно слава Богу,мляко имаше само в чашата и съвсем малко по масата.И накрая решила да се погрижи за добрия старт на деня на поспаливата си майка.Изнамерила от шкафовете ръчната пресичка за цитрусови плодове и ми изцедила милата :love: около 100 милилитра ягодов сок!Честно казано,не знам как е успяла да изцеди ТОЗИ плод на ТАЗИ преса,но е факт...Дори чашката ми беше донесена на нощното шкафче :love: ...Е,вярно,че сокът беше напълно натурален,в смисъл доста кисел,и имаше вкус повече на ягодови дръжки,но го изпих под зоркия поглед на майсторката :shock: !И да ви кажа,даже беше вкусен :bliz: ...
Та така започна денят ми!Желая и на вас весел ден!!!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб май 15, 2010 11:57 am

Ох, милото дете! Щях да се разплача от умиление.... :love:

Синът ми и той ги умееше такива - недодялани, нескопосани, мили, трогващи, ужасни на вид и вкус, прекрасни и незабравящи се закуски и вечери, грейнали очички, чакащи да видят радостта на мама...

Само за един такъв сок от ягодови дръжки или филия с мармалад и салам си струват ВСИЧКИ ядове, притеснения, болки около децата, да са ни живи и здрави дано!

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » съб май 15, 2010 3:05 pm

Иве,колкото и кисело да е било сокчето,сладостта му идва от факта,че е направено от детските ръчички на малката принцеса.
Боже,това не се описва с думи!
Колко са милички само!
Както казва Рали-дано да са ни живи и здрави!
Тези мигове си остават незабравими.
Аз в момента се "разкъсвам" на две.С малките изживявам детските игри и занимания,старая се да ги подготвям психически за детската градина,макар,че е още раничко.
Дъщеря ми вчера беше на матура по български език и литература,а в понеделник ще е изпитът й по философия.Аз не се съмнявам в нея,защото знанията й са на високо ниво,но като всяка майка и аз се притеснявам.
Предстои ни подготовка за бала,който ще бъде на 26.05.и окончателното решение е,че с гостите ще празнуваме вкъщи.
Както казват мои познати-В момента живея в два различни свята.
Но най-важното за нас е,тяхното щастие!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Заключена