Как тече денят на Веселите готвачи? - Май '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » нед май 23, 2010 10:55 am

Здравейте весели готвачи.Днес ще ходим на гости на майка ми и там ще сме почти цял ден.Мъжът ми и баща ми ще ходят на лозе,а ние с Боби и майка ми ще правим сладко от ягоди.Весел и усмихнат ден. :flow1:


Потребителски аватар
melek
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 327
Регистриран на: ср май 05, 2010 3:58 am
:: 82 рецепти от melek
:: 387 снимки от melek

Мнение от melek » нед май 23, 2010 2:48 pm

Здравейте!

Ето кафенце и от мен :P

Приятен ден! :)


Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон май 24, 2010 9:36 am

Изображение

Добро утро!

Денят започва окъпан в светлина, слънчев и спокоен :)
Още повече че днес отново е празник - да е честит на всички ученици, студенти, учители, преподаватели, на всички свързани с изкуството и на всички нас.

А на всички, които имат абитуриенти или самите те са такива желая да изживеят незабравими мигове :clap:

:flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1:

... че и ний сме дали нещо на светът
и на вси славоне книги да четат.
Иван Вазов

24 Май е празник на славянската писменост, на българската просвета и култура.
Той е празникът, който се чества от най-дълго време в близката ни история - 158 години.


За първи път на 11 май 1851 г. в епархийското училище `Св. Св. Кирил и Методий` в гр. Пловдив по инициатива на Найден Геров се организира празник на Светите братя Кирил и Методий - създатели на славянската писменост. През 1857 година този празник на Св. Св. Кирил и Методий започва редовно да се отбелязва в Пловдив, Цариград, Шумен, и Лом. Денят 11 май не е случайно избран от Найден Геров - това е общият църковен празник на двамата светии.

Изображение

Най-ранните данни за отбелязване на 11 май като ден на Светите равноапостоли и славянобългарски просветители Кирил и Методи датират от XII век, като те са признати за светци още в края на IX век. Поотделно паметта на Св. Кирил се отбелязва на 14 февруари, а на св. Методий - на 6 април (дните на тяхната смърт). Светият Всеруский Синод по повод празнуването хилядогодишнината на Моравската мисия на Св. Св. Кирил и Методий взема следното решение: `За спомен на хилядолетието, откакто първоначално бе осветен нашия бащин език чрез Евангелието и Христовата вяра, да се установи ежегодно, започвайки от тази 1863 г. 11 май, като църковен празник на преподобните Кирил и Методий!` След това празникът се чества във всички православни славянски страни.

Изображение

През 1892 г. Стоян Михайловски написва текста на всеучилищния химн, познат на всеки българин с първия си стих `Върви, народе възродени`. Химнът е озаглавен `Химъ на Св.св. Кирилъ и Методи` и включва 14 куплета, от които ние днес изпълняваме най-често първите шест.

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shoc ... on=8,0,0,0" width="450" height="403"><param name="movie" value="http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid ... 70"><param name="quality" value="high"><embed src="http://i48.vbox7.com/player/ext.swf?vid=98d1a970" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="450" height="403"></embed></object>
24 май е празник, какъвто нямат другите народи по света - празник на писмеността, просветата, културата. Празник на духовното извисяване, на стремежа към усъвършенстване чрез постиженията на науката и културата. Буквите, създадени от Кирил и Методий, преводите, които правят на най-важните богослужебни книги, защитата на правото на всеки народ да слави Бога на своя език, са от историческа значимост не само за формиране на българския народ и за неговия просперитет. Делото им е високохуманно и демократично, всеславянско, служещо на великата общочовешка идея за равенство на всички духовната област.

Честит празник!

:flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон май 24, 2010 10:04 am

Честит празник на всички!!!Успех във всяко начинание! :flow1: :flow2: :flow1:
На абитуриентите да им върви по вода и попътен вятър! :flow2: :flow1: :flow2:
Весел празник!


Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пон май 24, 2010 10:26 am

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК АБИТУРИЕНТИ.
Пожелавам на всички слънчев :flow1: :flow2: :flow1:и усмихнат ден,и много празнично настроение.

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » пон май 24, 2010 1:34 pm

Върви народе възродени, към светла бъднина върви с книжовността, таз сила нова, ти чест и слава поднови. Честит празник на всички Българи - 24 Май!
Честит празник на всички Първокласници и Абитуриенти.
Роси, :baloons: :flow1: :flow2: :flow1: :baloons:
Желаем ти весело изкарване на абитуриентската вечер. Това ще бъде едно от най-незабравимите неща в живота ти. Сега е време да се сбогуваш с училището и да опознаеш един нов свят. Пожелавам ти той да е много по - хубав и вълнуващ от досегашния живот. Желаем ти щастието и късмета да те съпътства в студентските ти години. На добър час!
Весел и слънчев ден на всички.

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » вт май 25, 2010 1:59 pm

Здравейте!
На всички,които са имали повод за празнуване през изминалите няколко дни,нека да им е честито!
Роси, попътен вятър мила!
Няколко дни не съм "влизала" във форума,защото се приготвяме за утрешния празник,а именно изпращането на дъщеричката ми на абитуриентки бал.Напрежението и притеснението не липсват,но дано е за добро!
Желая на всички прекрасен,слънчев ден! :flow1: :flow2: :flow1:
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » вт май 25, 2010 7:57 pm

Нинка и да качиш снимки на абитурентката да видим и ние :) И Росенце и за теб се отнася искаме да те видим :)
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » вт май 25, 2010 10:30 pm

Да наистина качете снимки,споделете с нас един така вълнуващ момент от вашият живот.
Аз лично много ще се радвам.Това ще е много хубава нова тема.

Потребителски аватар
gabi_2000
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 103
Регистриран на: ср юли 01, 2009 11:44 am
:: 4 рецепти от gabi_2000
:: 38 снимки от gabi_2000

Мнение от gabi_2000 » ср май 26, 2010 8:04 am

Изображение
Добро утро веселушки.Не сте ли станали още?Днес времето е слънчево и вече не вали.Аз се разбуждам ,че имам работа после из къщи.И едно учене ме чака...Приетен ден на всички


Заключена