Как тече денят на Веселите готвачи? - Юли '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » ср юли 14, 2010 10:59 pm

Ето,че ми остана малко време и аз да споделя...
Днес правих Туршия 10 скилидки/с тиквички/.Направих двойна доза,миналата свърши много бързо :) .С чистенето съм до средата :( .Утре го дават,че ще е много топло и се надявам да приключа и дано малчо да спи,а не да ми прави номера,само да подремва :D :D :D :D :D .
Лека вечер и успешен четвъртък.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет юли 15, 2010 7:15 am

Изображение

Добро утро :)

В започващия горещ юлски ден така ми се пие точно такова кафе - на морския бряг рано сутринта. Там е хладно и приятно, мирише на море и вълничките тихо подплискват наоколо. Мечтииииии........ А аз отивам да поработя и имам още доста дни до отпуската :wink:

Хубав и приятен ден на всичкиИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » чет юли 15, 2010 7:56 am

O, Makaweli, как хубаво си го казала - направо се пренесох на тази тераска и усетих морския бриз. И аз се размечтах :)
Хубав ден!

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » чет юли 15, 2010 11:26 am

Здравейте!
Заповядайте! Нека изпием по един коктеил от плодове.Любимата ми напитка. :)
Изображение
И да поседнем на морския бряг,галени от нежния бриз,с аромат на.................... :love: Ех,мечтиииии,както писа Бони :)
Изображение
Чудесен и весел четвъртък на всички!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » чет юли 15, 2010 5:08 pm

Здравейте момичета накараха ни да се размечтаем тези хубави снимки.
Аз днес свърших работа по рано , голяма жега в цеха и понеже работим с телефони не отварят вратите :( . Броя дните до отпуската . Тук утре и събота го дават голяма жега , най горещите дни от месеца с влажността на въздуха , поради което не можеш и да дишаш над 40 градуса .

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » чет юли 15, 2010 7:17 pm

Привет!
Къде, сте се скрили в тази жега...?
Желая ви приятна,лятна вечер!С усмивки,положителни емоции и много ЛЮБОВ!!!!!

Изображение

Казаха ми, че един ден е 24 часа, че един час е 60 мин., но никoй не ми каза че една минута без теб е цяла вечност! Изображение

ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет юли 15, 2010 11:07 pm

Изображение

Ако днес ви се струва че е горещо , не се чудете - днес е първият ден от горещите дни. Горещниците според народния и църковния календар в рамките на три дни се честват така- Горещници 15 юли,16 юли,17 юли. Те са най-горещите дни в годината. Още им казват : Горешляци, Блъсъци, Германовци, Чуреци. Празнуват се в чест на огнената слънчева стихия. в чест на огъня и предпазването от огъня.

Източноправославната църква почита през тези дни паметта на мъчениците Кирик и Юлита (15 юли); Антиноген, Юлия девица (16 юли) и св. Марина (17 юли).

Обичаят е разпространен основно в Северна и Западна България, както и в югозападните български етнични територии. Според народното вярване Горещниците са най-горещите дни в годината. Тези три дни имат собствени имена. В Северна България те са: Чурлѝга, Пърлѝга и Марина Огнена, а в Южна — Лю̀та, Чуру̀та (Чюру̀ка) и Опалена Мария. В този период се забранява всякаква полска и домашна работа, тъй като се смята, че иначе огън ще изгори къщата или имота (стоката). Вярва се, че нивата (и особено ожънатите снопи) се запалвали от само себе си, тъй като огън слизал от небето. Забранява се изнасянето на огън извън къщата. Най-строго се пазят първият и последният горещник. Вярването, че огънят слиза сам от небето (обикновено под формата на светкавица), обуславя и локалните имена Блъсъци и Германовци (тъй като се вярва, че св. Герман е един от повелителите на гърма). В Софийско (с. Желява и др.) по тези три дни се гадае какво ще бъде времето през месеците януари, февруари и март, първият, вторият и третият горещник отговарят съответно на месеците януари, февруари и март. Ако горещникът е топъл, то и времето през съответния месец ще е меко, ако е хладен — предвещава студ и виелици. Във Велешко на този ден празнуват занаятчиите, чиито професии са свързани с огън. През тези дни хората се къпят в лековити извори, защото се вярва, че тогава силата им е особено голяма. В по-старо време на първия ден вечерта се изгася огънят във всички огнища в селището, на втория не се пали никакъв огън, а на третия (Св. Марина) всред селото се пали нов огън (жив огън, божи огън), от който взимат всички стопани и подновяват огъня в своите огнища. Това е свързано с вярването, че на този ден от небето сам пада огън и че Света Марина е повелителка на огъня.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет юли 16, 2010 7:08 am

Изображение
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8dBbPWYZdcA&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8dBbPWYZdcA&hl=en_US&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

Добро утро :)

И нека да продължим да пием кафето си на морския бряг - толкова е красиво. Музиката звучи в мен и денят ми започва с настроение.

Желая и на вас един прекрасен и усмихнат денИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » пет юли 16, 2010 6:26 pm

Браво makaweli , добре че си ти да разхлаждаш виртуално :clap:

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » съб юли 17, 2010 9:02 am

Добро утро момичета
Makaweli хайде бе мила сложи някоя хубава песничка :thumup:
Оффф още 13 дена и аз ще си пия кафенцето с комшийките :clap: .
Тук си пият кафето на екс . В Милано казват времето е пари . Просто незнаят какво губят . Друго си е комшийката да се покаже на прозореца и да се провикне хайде поспаланки кафете е готово ставайте. Много ми липсва :(


Заключена