Рецептите на IMP- Лесно и вкусно

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Отговори
Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Рецептите на IMP- Лесно и вкусно

Мнение от ma_rri_na » ср авг 11, 2010 2:35 pm

Някой да си е поръчвал рецептите на картончета на IMP?
Вече от една година ги получавам и нямат край.
Рецептите са с горе долу намиращи се продукти, като се има впредвид , че е американска поредица.
Освен това , за България са в пъти по скъпи отколкото за Америка / влизах в imponline.com/ - на месец ми излизат колкото таксата за сателитна телевизия.
Искам да разбера , колко рецепти са в различните категории ?
Защото когато реша да се откажа , винаги пускат и по някоя по хубава рецепта!


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср авг 11, 2010 3:54 pm

Аз преди около 15 години се бях хванала на едно такова хоро, незнам дали беше същата фирма, но пак така получавах картончета - ту с рецепти, ту с указание за правена на коледна декорация, ту с плетки. И край нямаше, а беше много скъпо. Едва се оттървах!

Картите ги имам още и след толкова години мога да кажа следното: не си струваше. На нито една от рецептите не й дойде редът, нито една от декорациите не направих, нито пък заобичах да плета.

Днес в интернет има подробна и безплатна информация за всичко, аз лично никога повече не бих платила пари за рецепти, тук в сайта си има толкова идеи, а ако нещо го няма - светът е широк :wink: Колкото и рецепти да са в категориите - тяхната тактика е такава, че ще стават все повече. От време на време уж ще печелиш някоя наградка, колкото пак да ти пуснат стръв, но като цяло само губиш.

Ти сама си решаваш де, това е само моето мнение :)
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср авг 11, 2010 6:41 pm

Аз съм на същото мнение като Рали - сега в нета има толкова много информация за всичко, че е по-лесно човек да си я вземе от там, а и е по-евтино :wink: Преди време и аз купувах книги за готвене и с полезни съвети, списания и какво ли не... Сп.Рецепти си купувах всяка седмица и ако пропуснех брой се ядосвах, дори на близкия до работа РЕП жената знаеше какво да ми даде като се приближа в петък, когато излиза списанието. Не че не съм ползвала от там предложения, но не чак толкова много, а и сега ми е жал да изхвърля книжките макар че ми заемат много място. Така беше и с вестник Лечител - все едно бях като "зарибена".
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » чет авг 12, 2010 4:33 pm

Благодаря за мненията Ви !
Най - вероятно ще се откажа .
Оформлението на тези рецепти е хубаво и лесно достъпно, но с парите които дадох досега, щях да си поръчам две луксозни готварски книги от САЩ.
Прави сте, че не си струва.
Благодаря Ви отново .


vilito
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 94
Регистриран на: ср юли 08, 2009 2:08 pm
:: 1 рецепти от vilito
:: 10 снимки от vilito

Мнение от vilito » пон авг 16, 2010 10:27 am

Дори и незнам за тези картончета! :oops:
Много съм изостанала. :oops:
Изображение

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » съб окт 30, 2010 10:44 pm

Предупреждение !!!

Момичета не се хващайте с ИМП. :agr: :x
Преди 2 месеца и половина се отказах от поръчки на доставяни от тях продукти с разговор и за всеки случай с писмо за моя отказ по факса . Пратките ги получавах с обратна разписка .
Сега - след цели 2 месеца и половина / при положение, че техен представител по време на отказа потвърди ,че нямам задължения спрямо тях / , получавам предупреждение , че не съм платила пратка , която е неполучена от мен .
В понеделник ще направя справка в Български пощи - искам да разбера по входящия им дневник дали е получавано писмо с обратна разписка за мен на моя адрес.
Ако е, дали подписа на получателя е моя и дали са записали данни за личната ми карта - така се взимат писма с обратна разписка от пощата, когато не са намерили получателя на място.
Не се съмнявам в Български пощи АД , защото в работата си пускам и получавам много такива писма - в това число от и за държавни и местни органи на управление.
Между впрочем в известията за доставяне не се споменава от кого е пратката, а само номера и в кой пощенски клон да се получи, при което отиваш и си получаваш пратката и тогава разбираш от кого е.

Съмнявам се по- скоро в Интернешънъл Мастерс Паблишърс - IMP - България. :x :x

И отново казвам - не се захващайте с тези господа.
Надявам се да си вземете поука от моя горчив опит.

Ако искате ще Ви разкажа по нататък как се развиват нещата с IMP

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб окт 30, 2010 11:03 pm

Марина, наистина е непочтено независимо дали от страна на IMP или на Български пощи :thumdown:
Дано изясниш недоразумението - пиши как се развиват нещата.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » нед окт 31, 2010 2:10 pm

За да не си мислите , че съм голословна, и само оплювам тази или онази фирма . Или съм поставено лице на някой,
ще ви кача снимки на кореспонденцията ми между тях и мен.
Пакетите се получават по един за месец - поне при мен бяха така.
Юли месец всичко е наред : получавам пакет 35,36,37 и го плащам :

Изображение

Но на 13 август вместо следващите пакети получих 92,93,94

На 16 август им се обадих - и им казах , че се са сгрешили - казаха ми , че трябва да платя пакета . Казах , че неискам този пакет , а следващия - 38,39,40 - питах ги къде да го върна и започнаха едни усуквания - че пощенската кутия за връщане на писма била друга и т.н . Ха, Ха Ха ...!!!
Тогава казах, че искам да се откажа - официално, като дали ще го платя или върна на посочената на плика от тях пощенска кутия , ще реша аз до края на месеца. Още веднъж повторих, че не искам да получавам повече от тях пратки и се отказвам от услугите им.

Изображение

Честно казано, не ми се занимаваше повече с тях и на 3 септември платих сгрешената пратка. Реших за всеки случай да им изпратя официално писмо за отказ пратих им го по факса, като едва 2 часа след това ми вдигнаха телефона от офиса. Отново потвърдиха отказа ми и че не дължа към тях нищо. Писах, че се отказвам на 3 септември, защото тогава платих към тях нежелания пакет. В действителност отказът ми по телефона беше на 16.08.2010г.

Изображение

До тук пито - платено и всичко е добре.
Но,
има едно голямо но
- 2,5 месеца след моя отказ - на 29.11. 2010г. получавам от следното писмо :
Изображение

от него разбирам, че имам задължения към тях за пакети 44,45,46 - пак сгрешени и то пуснати един ден преди да изпратя официално писмо за моя отказ - значи :
първо - незнаят дали изобщо съм платила предния пакет .
второ - от проведения от мен разговор на 16.08.2010г и на 03.09.2010г. разбирам, че НЕМОГА по никакъв начин да им върна какъвто и да е било пакет - едната пощенска кутия - която им стои в някакъв пощенски клон била за изпращане - №208 / така де препоръчани писма с обратна разписка се изпращат, като си пуснете писмото в пощенската кутия/ , а друга с различен номер - за получаване .
Запозната съм с тази система на пощенски кутии и вобще няма да коментирам. По- голяма глупост не бях чувала.
трето - такъв пакет не съм получавала - известие за писмо с обратна разписка също.

Правете си сами изводите , аз само ще Ви напиша края на историята.

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » нед окт 31, 2010 11:12 pm

:? :? :? Марина ти направо ме отчая.Аз тъкмо се канех да откажа поръчките,защото досега дадох сума ти пари за които щях да си купя поне 10 готварски книги,а и тази пуста кутия няма напълване.Но въпреки всичко мисля да се пробвам,пък да видим на мен какво ще отговорят,а и вярно е,че повечето от рецептите им са изчанчени и дори забелязах някои от тях не са довършени или указан е даден продукт,пък никъде в рецептата не фигурира,явно и преводачите им не са стока.Надявам се да успееш и да им натриеш носовети,аз също ще ви кажа как съм приключила с тях. :thumup: :thumup: :thumup:

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » ср ное 10, 2010 5:34 pm

След писменна молба до Български пощи за проследяване на кореспонденция - където бяха изключително любезни, експедитивни , точни и коректни - нямам думи да опиша отношението им :clap: :clap: :clap: се установи че:
- препоръчано писмо до мен е получено във Варна на 10.09.2010г . - не е взето и след 20 дена е върнато в София на 02.10.2010г. - имам отговора им както се казва "черно на бяло" .
След два разговора с IMP България придружени с нерви, разкатавания и тям подобни нещица , и писменна кореспонденция от тяхна страна - пристигнала във Варна за 2 дена !!! днес най - накрая представителя им установи, че наистина не съм получила пакета от карти и нямам задължения към тях.

Накрая искам да Ви кажа, че съжалих сто пъти поне че съм се захванала с тази фирма и техните издания - костваше ми време, нерви, разтакавания , доказване на това или онова , справки и т.н. за да се " откажа " от тях.
Както казах и преди това изводите са за Вас.


Отговори