домашен ябълков оцет

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
rydd
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 85
Регистриран на: пон юни 21, 2010 12:10 pm
:: 81 снимки от rydd

домашен ябълков оцет

Мнение от rydd » чет сеп 30, 2010 3:56 pm

Здравейте
молбата ми е за рецепта на ябълков оцет при домашни условия
благодаря Ви


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет сеп 30, 2010 4:56 pm

rydd, рецепта има в нашия сайт Ябълков оцет. Аз съм си сложила ябълките в средата на август и бурната ферментация отдавна мина. Сега чакам да се избистря.
А коментари може да прочетеш и в темата http://www.receptite.com/forum/viewtopi ... highlight=
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » чет сеп 30, 2010 11:45 pm

Имaм eднa прaиcторичecкa книгa в която имa рeцeптa,но зa плодов оцeт.Пишaти я доcловно.Окaпaли по-yзрeли плодовe(cливи,ябълки,крyши) ce измивaт добрe и ce нaрязвaт нa cитно или ce cмилaт.Изcипвaт ce в голям cъд и ce зaливaт c врялa водa-нa 1кг плод ce cлaгaт 250мл водa.Тaкa приготвeнaтa кaшa ce оcтaвя нa топло 15 дни,cлeд коeто ce прeцeждa прeз cито и отдолy тeнзyх.Нaливa ce в чиcт cъд и зa дa ce yвeличи зaхaрноcттa ce прибaвя нa 1л-1c.л.мeд.Cлeд 5 дни ce добaвя бирeнa мaя нa 1л-5гр и нaтрошeн чeрeн хляб нa 1л-1/2филия.Тeчноcттa ce държи нa топло 5 ceдмици докaто зaвърши фeрмeнтaциятa.Прeцeждa ce прeз тeнзyх и ce нaливa в cтъклeни шишeтa c винтови кaпaчки или тaпи.Бирeнaтa мaя можe дa ce зaмeни c 10мл винeн оцeт нa 1л тeчноcт.Товa e.Нe cъм го прaвилa,но ce нaдявaм,дa ce полyчи хyбaв оцeт aко рeшиш дa го прaвиш.Ycпeх. :thumup:

rydd
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 85
Регистриран на: пон юни 21, 2010 12:10 pm
:: 81 снимки от rydd

Мнение от rydd » пет окт 01, 2010 7:24 am

Благодаря ВИ :chef:
спирам се на рецептата от сайта -предполагам че ще се справя
работата е в моите ръце :D


Отговори