Въпрос за силиконовите форми (тави)

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Въпрос за силиконовите форми (тави)

Мнение от lady_LANA » съб окт 23, 2010 4:55 pm

Здравейте. Подариха ми преди доста време една силиконова форма за кекс и веднага реших да я опитам. Кексчето стана супер вкусно, но за съжаление не можах да го изкарам цяло от формата и се разчупи. Моля, кажете ми има ли някакъв трик за да не се разчупи-нещо да сложа или да чакам да изстине? Също искам да знам има ли значение на колко градуса печем и дали е нужно повечко време отколкото ако е в друга форма?И благодаря предварително:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Потребителски аватар
sladurko
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 19
Регистриран на: нед ное 29, 2009 2:03 pm
:: 3 рецепти от sladurko
:: 4 снимки от sladurko
Местоположение: София

Мнение от sladurko » вт ное 02, 2010 6:27 pm

Здрасти,
Силиконови форми за кексчета ползвам от около година. Да си призная много са удобни. Лично аз като пека кекс намазвам предварително формата с малко олио (но не слагам брашно), просто леко да е намазнена. Като за по-сигурно след това изцеждам излишното олио. Сипвам сместа за кекса и слагам да пека. След като е готов кекса, го оставям да поизстине във формата, не го вадя веднага а изчаквам около 15-20мин. и нататъка е ясно.
Чела съм че формите спокойно издържат на температура 250-300 градуса. Не бих казала че на кекса му трябва повече време за опичането, даже ми се струва че е обратното. Хубавото при тези форми е че не залепва сместа и лесно се вади кекса като се опече.

Надявам се да съм била полезна и успех при следващия опит.

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » нед ное 14, 2010 3:49 pm

Мила Ася, много ти благодаря за отговора и извинявай- чак сега видях, че е отговорено:) Може би не бях изчакала да изстине съвсем, а и формата е за детски празник ( като глава на заек)- та за да не се развали формата е нужно повечко внимание. Пак ще пробвам:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Отговори