Как да оправя прекалено сгъстено сладко от зелени доматчета

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
zlat
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 2
Регистриран на: чет ное 04, 2010 7:21 pm

Как да оправя прекалено сгъстено сладко от зелени доматчета

Мнение от zlat » чет ное 04, 2010 7:31 pm

Направих сладкото както беше по рецептата, но ми се стори не съвсем сгъстено, защото сиропа направо се разливаше. Тогава реших на другата вечер да го доваря още малко, обаче след като го доварих и го прибрах в бурканчетата, се оказа че като изстина не мога да мушна лъжица вътре - толкова се есгъстило. Какво да го правя. Мисля си да затопля бурканчетата за да мога да ги изсипя пак в тенджерата и да добавя гореща вода и да го кипна наново. Но не знам дали е правилно и колко вода да добавя. Моля , помогнете.


Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » пет ное 05, 2010 12:51 am

:D :D :D :? :? :? досега не ми се е случвало да ми се сгъсти сладко,аз най-много правя от зелени смокини,но ние не обичаме гъстите сладка и мармалади и аз никога не ги сгъстявам както е по рецепта.съветът ми е да пробваш както си го намислила,като отначало сложи малко вода и после ако е необходимо ще добавиш още.на принципа "проба-грешка" все нещо ще излезе,а и ще натрупаш опит,който надявам се после да споделиш с нас :thumup: :thumup: :thumup:

zlat
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 2
Регистриран на: чет ное 04, 2010 7:21 pm

Мнение от zlat » съб ное 06, 2010 10:12 am

Ами опитах с вода като я заврях предварително и стана. Като повря малко така че да се смеси добре с останалото го свалих от огъня и след като изстина беше добра гъстотата. :D

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » нед ное 07, 2010 1:50 pm

:clap: :flow2: :clap: сега вече имаш опит,а и за нас беше полезно,някъде въвфорума имаше подобна тема за сладко от вишни,ще е хубаво който я е писал да обмени опит с теб,защото и там имаше същия проблем.А сега да ви е сладко сладкото и следващият път по-редичко и един съвет-никога не слагай захар колкото е дадена в рецептата,винаги слагай по-малко и след това ако е необходимо добавяш- :thumup: :thumup: :thumup: :clap: :clap: :clap:


Отговори