Провал в кухнята!

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пет окт 01, 2010 10:44 pm

ma_rri_na, :D :D :D , така образно си представила историята, че ме пренесе на този "важен" рожден ден и ме разсмя истински. Усещах и чувството ти за хумор, което най-вероятно те е спасило в тази не особено приятна ситуация. Искам да ти кажа, че тортата много ми хареса в този стил ( :D за експресионизъм говоря). Не знам как е изглеждала преди "газ - спирачка", но финалът е.....УНИКАТ. Наистина ми харесва. :clap:


Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » ср окт 06, 2010 10:32 am

ma_rri_na , и мен ме разсмя твоята куцуз история ! Знам,че този рожден ден ще го помните сигурно докато сте живи ! :))))
И аз имах подобен проблем с торта с такъв крем.Той наистина е много хубав и желанието винаги е, да е в повечко.За това аз вече му слагам по малко желатин,ей така,за всеки случай! :)

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » пон окт 25, 2010 7:03 pm

Хайде отново да се включа в моята любима тема......
Днес реших да пробвам лесният сладкиш без яйца с карамел, ябълки и канела. Да ама НЕ - карамела така беше залепнал за дъното, че не поиска да се отлепи............., остана си там и се получи едно голямо НИЩО.... За сметка на това се получи много, много вкусно!
Ето и нагледен материал:
Изображение Изображение
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пон окт 25, 2010 8:25 pm

Здравейте! И аз се провалих, но този провал не зависеше толкова от мен. Купих кайма от Кауфланд(Стара планина на промоция 1 кг) и реших да направя кюфтета по чирпански. Манджата стана чудесна(според мен), но аз нямам навик да опитвам. Поднасям я с удоволствие и съпругът ми ме пита дали съм я опитала и не съм ли я помирисала. Аз бях хремава и не съм усетила, че каймата била стара(миришеше на старо месо).И така цялата тенджера отиде в контейнера. Досега не беше ми се случвало, а бях наготвила за децата. Така, че когато купувате кайма ВНИМАВАЙТЕ!!!
:agr: :agr: :agr: :agr: :agr: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » пет окт 29, 2010 12:13 am

За кайма " Стара планина "
И аз като всички други решила да опита дали това което казват за този "модел" кайма е истина, реших да си купя. При мен не миришеше, но беше страшно мазна и повече от половината се стопи - правих руло Стефани и на половината изпичане рулото направо плуваше в мазнина и се пържеше. Цялата ми фурна се беше напръскала. Наложи се да го прехвърля в друга тава и да го доопека - не ме питайте как го направих.
Освен това изчислих, че ако отида в местния месарски магазин и помоля да ми смелят 1/2 кг. телешко за готвене и 1/2 кг.свински бут или гърди, разликата в цената е 50 ст. - а пък в замяна на това виждам от къде "произлиза" каймата и си избирам месото.
Сега за кайма "Стара планина" има ново двайсе - можело да има и соя - та въпроса е кой на кого от големите месопреработватели е "кихнал".

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » пет окт 29, 2010 3:48 pm

Пак и отново съм тук в темата...., ха-ха-ха!!!!
Внукът ми е при мен от сряда и реших днес да му направя кибритените клечки на Мелек. Правих точно по рецептата, но ми се сплескаха при печенето и не приличат на клечки! Имам 2 шприца, но и с двата не се получи, тогава изсипах тестото в найлонов плик и му отрязах ъгълчето. Така ми беше много по-лесно. Вкусът на бисквитките с фантастичен!
Изображение

Изображение


Направих само 1/2 от тестото. Другата част оставих във фризера и другата седмица пак ще се пробвам.....
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
melek
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 327
Регистриран на: ср май 05, 2010 3:58 am
:: 82 рецепти от melek
:: 387 снимки от melek

Мнение от melek » пет окт 29, 2010 6:06 pm

Рени много добре изглеждат клечките. :thumup: Тия в чашата са супер :clap: Определено за мен не са провал!
Изображение

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » пет окт 29, 2010 8:55 pm

Мелек, ама те станаха плоски като дъска...., а не кръгли!
Клечките не останаха де......., малкият ги изяде всичките ( бях направила като клечки само 1/4 от тестото, а другата 1/4 си останаха като бисквитки).
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
melek
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 327
Регистриран на: ср май 05, 2010 3:58 am
:: 82 рецепти от melek
:: 387 снимки от melek

Мнение от melek » пет окт 29, 2010 9:53 pm

Рени ами те са си плоски,аз кръгли клечки не съм виждала :shock: Станали са като тези...
Изображение
Както и да е,на мен ми харесват :thumup:
Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » нед ное 07, 2010 11:24 pm

Момичета посмейте се и с мен :roll:
.Таратор ми се ядеше повече от две седмици.Реших да си направя.Извадих един пакет от фризера с настръргани краставици/аз ги беля/,изчаках да се размразят и приготвих таратора...Прибира се мъжът ми от работа и сядаме да вечеряме,а нещо не е както трябва :? :? :? .Ядем и се поглеждаме страно :shock: :shock: :shock: ,ама това небили краставици ,а тиквички/слагам си и тиквички,обелени и настъргани/. :D :D :D :D .Голям смях падна.Хайде в "таратора'"яйца и брашно и сложих да пека :D .
Накрая се получи вкусен печен "таратор".


Заключена