Куриозни храни

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Куриозни храни

Мнение от Aliana » вт апр 13, 2010 10:41 am

Здравейте!

Отдавна не съм се записвала, но одеве открих нещо в нета - просто няма начин да не ви го покажа :D


Изображение


Това пък ми напомни за някои случки...

Веднъж бях поканена от мои приятели италианци на приятеска среща и някакъв тайнствен специалитет във вилата на едно от семействата. Беше едно топло лято, хората направили една огромна маса, точно като по филмите, където в градината са седнали 30 човека и ядат и пият в продължение на целия следобед и цялата вечер, и половината нощ :D
Обаче този път - масата си е там , хората също, но на масата освен вино и няколко оскъдни чинии със сол и подправчици - никакво ядене :? Доста се зачудих аз, защото те са известни гурмани, на тема храна и приготвянето й говорят с часове.

И тогава идва големия момент - няколко мъже носят три димящи тенджери, ама тенджери като нашите казани за варене на буркани, огромни! Всички викаха един през друг, почнаха да се облизват и аз вече ще се спукам от любопитсво. Насядаха всички, единият бърка тържествено и вади .... кокоши крака!
Изображение
С ноктите, с жълта кожа, слузести! Всички в надпревара започнаха да бъркат един през друг в тези казани, да си вадят деликатесите и да си ги топят в сол! Едно млящене, едно смукане настана! Замряха разговорите и само одобрително, възхитено мучене и въздишане! Аз гледах потресена, но в началото никой не забеляза, че не посягам - хората в някакъв екстаз, примижали, кой ще се сети за мен??? Обаче после като се започна - яж, та яж! Всеки ми обясняваше къде първо се захапвало, как точно се забелвало. И за това даже спореха, явно си е изкуство да ядеш кокоши крака :wink: Накрая ме кандърдисаха, гризнах и преглътнах, но незнам какъв вкус имаше - просто не посмях да дъвча....

Почти същото недоумение изживях, когато бившата ми свекърва, връщайки се от Сицилия, донесе освен 200 пакета паста Барилла и 100 кг домати Сан Марцано в бутилки (не че тук ги няма, но друго си е да ги купиш в родната Сицилия и да ги мъкнеш със себе си през половин Европа :roll: ), също и половин чувал малки, ситни бели охлювчета - същите, които лепнат лятото по тревите и са ми влизали по сандалките като играех.... И пак така - цялата огромна, необхватна рода дойде да си куса охлювчета - сварени само в солена вода. Ядяха, както ние ядем слънчоглед и хвалеха мама Роза и нейната далновидност, да се усети, какво точно им се е дояло...Накрая натрошиха черупките и свекървата ги зарови в лехите с босилека - така и посред Кьолн расте оригинален сицилиански босилек :D


Ей такива неща... може за някой да не е нищо особено, но аз нито преди това, нито след това съм виждала да се ядат кокоши крака на акорд. Или пък охлюви като слънчоглед.

Имам и други такива изживявания :roll: Друг път за тях....


Ще ми е интересно да разкажете и вие за такива деликатеси - свят широк, сигурно всеки се е чудил някога на нещо :)


Поздрави и приятен ден!
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » вт апр 13, 2010 11:41 am

Оле,Рали,голям смях падна с тези кокоши крака и цялата церемония по консумирането им :rotlf: :rotlf: :rotlf: Пък и с наторяването на оригиналния сицилиански босилек със също толкова оригинални сицилиански охлювени черупки :thumup: !Убедена съм,че точно на тази технология се дължи автентичния вкус на босилека :P !

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » вт апр 13, 2010 6:22 pm

:lol: :rotlf: :lol: :rotlf: :lol: :rotlf:
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » вт апр 13, 2010 8:47 pm

Тук пък си хапват за салата тая трева кадето ние плевим доматите от нея(мисля че се казва щир)варят я и после я овкусяват със сол,зехтин и лимонов сок. :roll:
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека


Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » ср апр 14, 2010 2:47 pm

Аз по принцип не мисля,че в кокошите крака има нещо за ядене,но пък сега като си представих цялата тази картина.......,да си бях снимала физиономията,добре е че още нищо не съм яла.
Вярно голям смях :D

Потребителски аватар
lubopitka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 175
Регистриран на: пон дек 29, 2008 3:26 pm
:: 5 рецепти от lubopitka
:: 61 снимки от lubopitka

Мнение от lubopitka » ср апр 14, 2010 6:12 pm

Аз само да ги видя ми става гадно, камо ли да ги ям. Малко ми прилича на сървайвър. :yee:

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » съб май 22, 2010 10:35 am

Пилешките крака са също и китайски специалитет (виетнамски, тайландски и околните азиатски страни) и тъй като тук има доста такива ресторанти, често може да ги видиш на витрината на приятно изглеждащи ресторантчета. Ние също още не сме се престрашили да ги опитаме - някакси твърде дълбоко ни е вродено, че това е кучешка храна :) Аз обаче, съм твърдо решена някой път да пробвам - не е хубаво заради глупави предразсъдъци човек да се спира от гастрономически приключения :)

Друго интересно, което само сме виждали, но не и опитвали е сушена сепия - изглежда много странно и не мога да си представя как се яде :shock:
Изображение

Много популярни са също и сушени лентички рибешко месо. Яде се както чипса при нас. Това вече сме пробвали и Павел го харесва, за мен е твърде рибешко. На вкус е... като риба :)
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет авг 26, 2010 9:14 am

През 2008 година са продадени двета най-скъпи пъпеша в света:

два японски Юбари ( Yubari Melon) за 15 000 евро (26 000 $) !!!!

Чак ме обхвана злоба като го прочетох! Всеки 5 секунди някъде в света умира едно дете от глад или от последиците на надохранването, а някой някъде си хапва пъпеш за 15 000 евро! По-декадентно не може да се живее :x

Иначе юбарите са доста по-"евтини" - цената вариира между 70 $ и 230 $!

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

vilito
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 94
Регистриран на: ср юли 08, 2009 2:08 pm
:: 1 рецепти от vilito
:: 10 снимки от vilito

Мнение от vilito » чет сеп 09, 2010 1:26 pm

:eek: :shock: :? олеее,кокоши крака,сушени сепии,охлювчета.....никога не бих кусала такова нещо! :? :shock: :eek:
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет ное 19, 2010 2:00 pm

Най-скъпите десерти в света


На 5-то място:

Крепостта на рибаря - 14 500 долара


Предлага се в ресторант Wine3 в луксозния хотел Sri Lankan. Това е италиански сладкиш „касата" с ирландски крем. Сервира се със сироп от манго, мандарини и шампанско. В чинийката има и скулптура на моряк от шоколад, седнал върху 80-каратов аквамарин.
Изображение

На четвърто място:

Замразен шоколад - 25 000 долара


Сервира се в Serendipity 3 със съдействието на бижутерския магазин Euphoria New York. Съдържа смес от 28 вида какао, половината от които са от най-скъпите в света, плюс 5 грама 28-каратово злато. Сервира се в чаша, поръсена със златни прашинки, които могат да се ядат. Около самата чашка има златна гривна с диаманти, която остава за клиента.
Изображение


На трето място:

Платинена торта за 130 000 долара


Измислена е от известен японски готвач. Върху тортата има платинена огърлица, украшения и ядливи платинени прашинки. Целта на дизайнера била да направи бижутата от платина по-популярни сред дамите.
Изображение


На второ място:

Ягодов сладкиш Arnaud - 1.4 милиона долара


Сладкишът, който е сервиран преди години в Ню Орлиънс, представлявал ягоди, мариновани в скъпо порто. Те били сервирани с мента, крем и специална глазура - пръстен с 4.7-каратов розов диамант. Към сладкиша вървяла и бутилка порто.
Изображение


На ПЪРВО МЯСТО:

Диамантен плодов кейк - 1.65 милиона долара

До сега е бил сервиран само един път - на Коледа 2005 г. Концепцията на сладкиша била мислена в продължение на 6 месеца, а направата му отнела още един месец. Към него вървели 223 диаманта, самите съставки на кейка са тайна.
Изображение


източник:http://www.kaminata.net
www.facebook.com/artandhobby


Отговори