Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон ное 22, 2010 6:06 pm

Здравейте и от мен,
вчера и аз като Маги,правих компания на половинката си в пътуванвето,
пребирайки се от път,мина да ме вземе и ходих с него до Русе и Разград.Веднага се сетих за Бони :D когато бяхме в Русе,а по път за Рзград видях табела за селото на Ива(gigi2000) и се сетих за нея :D ,така ми стана хубаво и се усмихвах . :P :P :P
А днес денят ми започна както обикновенно,на работа и в къщи със
задачи.
Лека вечер!!!
:flow2: :flow1: :flow2:


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пон ное 22, 2010 7:34 pm

Здравейте мили :clap: :chef: !
Сега се прибрах от работа и седнах малко, за да се "видя" с вас. Беше един
изморителен ден, но тук е супер разтоварващо. Любче, възхитена съм от
снимките от Златоград-приказно място. Много ми беше приятно да те видя,
сигурно сте си изкарали страхотно.Благодаря за красотите, които ни показа!
А сега желая на всички приятна вечер!
:hug: :love: :hug: :love: :hug: :love: :hug: :love: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон ное 22, 2010 7:57 pm

Любе, направих си чудесна разходка през твоите очи. Никога не съм ходила в Златоград - китно планинско градче, с такова впечатление останах.

Благодаря ти :hug:

Иве, със сигурност сте минали покрай нас - можеше да пием по кафе на бензиностанцията на OMV на изхода за Разград. Щеше да ми е много приятно. Ако някой има път към Русе да се обажда на "лични" - ще е хубаво да се видим "на живо" :)

Хубава вечер на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пон ное 22, 2010 9:19 pm

Изображение

Много хубави снимки, Любче:) Много места виртуално посетих благодарение на вас, мили дами:) Желая ви лека нощ и хубави сънища:)

Изображение
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт ное 23, 2010 6:52 am

Изображение

„Кристофър Робин задава на Пух въпроса:
- Какво обичаш да правиш най-много на света, Пух?
- Амии – каза Пух, – какво обичам най-много….- След което трябваше да спре и да помисли. Защото въпреки, че Яденето на Мед беше много хубаво нещо, има един момент – точно преди да започнеш да ядеш, който е по-хубав, отколкото след като започнеш, но той не знаеше как се нарича той.

Тогава той си помисли, че да си с Кристофър Робин е нещо много хубаво, а да имаш до себе си Прасчо е много приятелско нещо; и така, след като премисли всичко това, той каза: “Това, което обичам най-много на света, е аз и Прасчо да отидем и да те видим и ти да кажеш: “Какво ще кажете за нещо малко?”, и аз да кажа:”Ами, нямам нищо против нещо малко, нали и ти Прасчо?”, и навън да бъде един бръмчащ ден, и птиците да пеят.“

автор: Бенджамин Хоф

Изображение

Добро утро :)

Хубав и усмихнат ден приятели :)
И.....нека бъдем като Мечо ПухИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » вт ное 23, 2010 7:00 am

Изображение


Добро утро и от мен. При нас заваля, а имам толкова задачи навън... Но нека се усмихнем, че идват празници:) Спокоен ден, приятели:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт ное 23, 2010 7:14 am

Изображение

Днес според църковния календар се празнува Св. Александър Невски.

Св. Александър Невски е роден през 1220 година. Живял по времето, когато руските земи били под татарско владичество. Св. Александър бил княз на Новгородската област. По време на неговото управление шведският крал с многобройна войска се отправил на поход срещу Новгород. Княз Александър поел защитата на града си, като възложил всичките си надежди за победа на Бога. Двете армии се срещнали при р. Нева. Новгородският княз с Божия помощ удържал славна победа, за която бил наречен "Невски".

По-късно св. Александър бил утвърден от татарския хан за велик княз Владимирски, Киевски и Новгородски. Тогава той станал единствен защитник на православната вяра и народа против татарите. Но св. княз действал не с меч, а с мъдрост и търпение. Св. Александър управлявал десет години и за това време направил много добри дела за вярата, Църквата и народа. Св. Александър Невски предал Богу дух на 14 ноември 1263 година на 44-годишна възраст. Бил погребан в съборната църква в манастира "Рождество Богородично", близо до гр. Владимир. На гроба му ставали множество чудеса. При император Петър Велики мощите на св. Александър били тържествено пренесени в Петербург и положени в построената в негова памет Александро-Невска лавра.

Основният празник на св. Александър Невски е на 23 ноември.

На 30 август 1724 г. руският император Петър Първи тържествено пренася мощите на Св. Александър Невски в новата руска столица Петербург и така се установява вторият празник - 30 август, пренасяне на светите му мощи. В същия ден Руската църква празнува намирането на мощите на светия благоверен княз Даниил Александрович Московски (през 1652 г.), които почиват в Московския Данилов манастир. Паметта на княза се чества на 4 март, в деня на преставянето му (Св. Димитрий Ростовски).

През 1924 г. на 30 август е осветен храм-паметникът "Св. Александър Невски" в София, който след възстановяването на патриаршията ни през 1953 г. е избран и за патриаршеска катедрала.

Източник: http://www.pravoslavieto.com

И понеже имаме именник днес - да почерпя :serve:

Изображение

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » вт ное 23, 2010 11:50 am

ЧЕСТИТО на именниците! Бони, със здраве да си носи името и да му се радвате:) Това са любимите ми бонбони- ще си взема и за после:)


Изображение
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » вт ное 23, 2010 12:22 pm

Бони, честит празник!
Да ви е здрав и щастлив именика!

Изображение

Ивка, другия път непременно да се обадиш!

Бони, снощи мерих с линийката на Google Earth, и ако правилно съм предположила адреса ти, ние живеем на около 14км една от друга.С други думи от съфорумките ти си ми най на близо. Да се чуди човек защо още не сме се срещнали :? . Понякога, като се мотая из Кауфланд, си мисля, че жената до мен може да си ти, а аз не те познавам визуално...А мисля, че има и други русенки...Време е да направим нещо по въпроса, какво ще кажете?

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт ное 23, 2010 5:50 pm

Бони,честит именник!!! :baloons: :baloons: :baloons:
Нека ти е жив и здрав и много обичан!!! :celebrate:
При следващото ми идване в Русе ще се обдя непременно.
Лека вечер!!!
:flow2: :flow1: :flow2:


Заключена