Машина за хляб

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср ное 17, 2010 6:24 pm

От няколко дни насам си мисля с какво да разнообразя трапезата (доядоха ми се домашно приготвени тутманици и кексове) и тъй като нямам в момента нормална кухня - тя се състои само от машина за хляб и газов котлон - реших да потърся в сайта рецепти за машина за хляб, и виждам тази полезна тема.
Аз също ползвам машина за хляб откакто дойдох тук и не намерих хляб като българския. Много съм доволна. Хлябът става много вкусен с хрупкава коричка. Аз слагам и пълнозърнесто брашно и различни видове семки и ядки. Преди 4 дни се опитах да направя кекс с готова смес, но не успях да го изпека добре. Ще пробвам рецептата за тутманик, както и другите рецепти, които намирам тук.
Аз препоръчвам този уред. Лесно и удобно е!


Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » ср ное 17, 2010 7:18 pm

Здравей:) Почти всички машини могат да приготвят тесто и за тутманици, даже и за козунаци- нищо, че не се описват в книжките:) Пробвай се и добър апетит:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб ное 20, 2010 8:46 am

Здравейте,много се колебаех за такава машина,но след като прочетох мненията,няма спор ще си купя. :thumup: :thumup: :thumup:

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » нед ное 21, 2010 9:42 am

Интересни отзиви за тази машина за хляб . Единственното нещо , което нямам в кухнята . Почти се навих да я купя .Спирала съм се много пъти да ги гледам но понеже се връщам около 19.30 вечерта от работа няма да имам време да я чакам 3 часа да ми изпече хляба :) . Единственното решение е да потърся модел с таймер . Като пералните . Сутрин да и слагам продуктите и да я нагласям да се включва преди да се върна от работа. Някой знае ли дали има такива :?


Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » нед ное 21, 2010 1:17 pm

:P :P Всички машини си имат таймери за обратно броене,с който нагласяш машината за часа в който искаш да е готов хляба и това е.Моята е "Мулинекс и има програма за експресен хляб.1кг който се приготвя за 1ч и 20 минути и аз обикновенно използвам тази програма,а и хляба става страхотен,и друго-всяка от основните програми си има подпрограма за експресно изпълнение-примерно вместо за 3ч и 20 мин.-хляба се приготвя за 2 часа и т.н. ,абе хората са помислили за всичко когато са я създавали-така че вземай не се колебай :thumup: :thumup: :thumup:

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » нед ное 21, 2010 5:52 pm

Ок Мариянче нави ме . Измислих си подарък за коледа :wink: .
Тук сега почват намаленията за коледа и не е скъпа. А по принцип ме заинтригува твоето правене на мармалад в нея :thumup:

Потребителски аватар
veselinka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 34
Регистриран на: нед окт 25, 2009 10:25 am
:: 2 снимки от veselinka
Местоположение: гр.Шумен

Мнение от veselinka » ср ное 24, 2010 7:57 pm

Имаме такава машина от една година.И ако искате вярвайте,мъжът ми ме нави да я купим!!!Върши страхотна работа,само че не съм и научила още всичките функции :/ .Но сладко правихме - стана много хубаво.Изцяло с фурната се занимава половинката :chef: .Само не знам дали има програма за експресен хляб,защото иначе отиват 3 часа... :( .Как точно е написана тая експресна програма :shock: .Машината е Мулинекс 2000 :clap: .Моля по-опитните да се включат :wink:

Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » ср ное 24, 2010 11:12 pm

Здравейте, момичета! И нашата машина за хляб е Мулинекс и я имаме от две години. Има възможност за приготвяне на три грамажа - 750, 1000 и 1500 хляб, козунак, кекс. Правя основно хляб или я пускам да ми омеси тесто с втасване. Бързата програма ми е 5 номер и трае час и 20 минути, но предпочитам дългата програма. Хлябът става по-хубав. Обичам аромата на хляб, докато се пече в машината. Напомня ми времето отпреди 20 години, когато баба ме пращаше до магазина с монета от 50 стотинки - 40 ст. за хляб и 10 ст. ми оставаха за дъвка. Купувах го още топъл и винаги го носех отчупен от единия край :oops:
Лошото е, че хлябът от машината е толкова вкусен, мек и ароматен, че човек не се усеща колко е изял. :shock: Ако мислите да спазвате диета.... скрийте машината за хляб в някой шкаф! :P

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » пет ное 26, 2010 2:50 am

:chef: :chef: веселинка моята машина е за 500,750 и 1000гр(1кг).Програмата за експресен хляб е само за 1кг за 1ч20мин и е номер 8.Аз използвам готовия микс на фирма СОФИЯ МЕЛ И СЛАГАМ 3,5 мер.суп.л. олио,350мл топла вода и 665гр от микса-хляба става страхотен,но най вече ползвам микса за тесто на 11 програма.Ако не намериш микса(аз го купувам само от КАУФЛАНД)-ето ти рецептата за експресен хляб-
олио-1,5 мер.с.л.
топла вода-360мл
сол-1,5 мер.ч.л.
захар-1 мер.с.л.
мляко на прах-2,5 мер.с.л.
брашно-565гр
суха мая-3,5мер.ч

Изображение добър апетит!!!

mitachi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 36
Регистриран на: нед дек 23, 2007 1:24 pm
:: 5 рецепти от mitachi
:: 13 снимки от mitachi
Местоположение: Дупница

Мнение от mitachi » съб ное 27, 2010 5:47 pm

lucky6 написа: предпочитам дългата програма. Хлябът става по-хубав. Лошото е, че хлябът от машината е толкова вкусен, мек и ароматен, че човек не се усеща колко е изял. Ако мислите да спазвате диета.... скрийте машината за хляб в някой шкаф! :P
Те това е истината!


Отговори