Украси и празнично настроение [2010]

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Украси и празнично настроение [2010]

Мнение от vg » ср дек 01, 2010 12:36 pm

Тук е мястото да се похвалим с новата (защо не и старата) празнична украса, да споделяме идеи за играчки за елхата и велели гирлянди, коледни клипчета и песнички и всичко, което носи празничен дух :emotshejna: :eleni: :elha:
Последна промяна от vg на пон яну 24, 2011 2:52 am, променено общо 1 път.
Екипът на "Веселият Готвач"


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » ср дек 01, 2010 12:49 pm

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rmgf60CI_ks?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rmgf60CI_ks?fs ... 2=0x4e9e00" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

Това е уникална украса на къща, синхронизирана с музика. Покрай празниците се сещам да го погледна и всеки път ми е интересно :)

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет дек 03, 2010 12:44 am

Ето началото на празничната украсаИзображениеМалчо застава под нея и повтаря"уваво е",протяга ръчички нагоре,иска да докосне снежинките.А елхата как ще опазя не знам!

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон дек 06, 2010 3:13 pm

Ето част и от нашата украса
Изображение
Изображение
Изображение
Да ви представя и малката декораторка, елхата е нейно дело :)
Изображение
Изображение


lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » пет дек 10, 2010 2:31 pm

Аз ще се включа с част от коледните ми сладки, още доста съм планувала.
Меденки
Изображение
Арменски сладки
Изображение

и любимият ми аксесоар за коледната бутилка
Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет дек 10, 2010 2:38 pm

Любче, всичко, което си направила е много красиво! Ах, тази бутилчица е обсебена от веселият старец! :eleni: :zwyncheta: :yee:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » съб дек 11, 2010 8:27 am

Ето и как се правят красиви играчки за :elha: :

Всичко започва с "надуване" на формичка от стъкло
Изображение Изображение Изображение

След това - декорации и опичане
Изображение Изображение Изображение

И финалните щрихи - на ръка :emotshapka:
Изображение Изображение
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб дек 11, 2010 8:59 am

Павел, чудесен си- как си се сетил да ни покажеш това
:clap: :clap: Аз винаги съм искала да зная как точно става и разбира се предполагах, че се нагрява стъкло, но не бях сигурна, защото става много чупливо. Има играчки, които са с много трудни картинки. Трудна работа и много прецизна. Мисля, че някои се облепят с готови рисунки (нещо като фолио, но по-тънко).
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб дек 11, 2010 10:38 am

Здравейте:) Днес съм малко по-свободна и ще ви покажа малко от нашата украса. Имаме си изкуствена елхичка, висока 180 см. Украсяваме я в различни цветове, но ни харесва да не е претрупана и да се вижда зеленко:) Тук, в Гърция, често украсяват в 1 или 2 цвята ( например в червено и златно, само сребристо, само червено, само златисто и др). Тази година видях украси от светло лилаво и сребристо. Ако успея да снимам ще кача някои интересни украси. Имам розичка в саксия и я поръсихме със златен прах- стана чудесна:)

Изображение

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение

Изображение
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб дек 11, 2010 6:08 pm

Весели приятелчета, имам време днес и ще ви разкажа малко за празнуването на Коледа и Нова Година в Гърция. Украсяването започва в края на ноември. Тук, понеже и климата го позволява, някои имаме големи балкони, които се украсяват с различни светещи фигури (кораби, дядо Коледа, шейни, еленчета, звезди и други) и много лампички. Тук не се срещат мнoгoцветни украси- предпочитат се украсите в 1 или 2 цвята (червено, златисто и червено, сребристо, бяло, синьо и сребристо и др.). Аз си украсявам елхичката в различни цветове (както в Бг). Тук се е запазило коледуването, но от деца- рано сутринта на 24.12. и на 31.12. децата обикалят къщи и магазини, и пеят точно определени песнички за раждането на Христос и за щастлива нова година. Много е приятно и вълнуващо (поне за мен). Дават им се парички и сладки. Моите деца също са ходили и разбира се, малките предпочитат сладки и бонбонки пред парите:) В началото на декември се приготвят традиционни сладки, които са много трайни (меломакарона- като сиропирани меденки и курабиедес- курабийки с бадеми, поръсени обилно с пудра захар). Ние вкъщи много ги харесваме, но аз ще ги направя другата седмица. На Бъдни вечер и Коледа се приготвят същите ястия както в Бг, а на Нова Година се приготвя една сладка пита с пара, която аз си правя по мой начин (по-вкусен:D). Баница с късмети не се прави, но ние си правим:) Някои приготвят пълнена пуйка, но ние си предпочитаме прасенце:) Обикновено изпращам децата на балкона да гледат фойерверките и изкарвам подаръците в червен чувал пред вратата и звънвам. После ги пращам да отворят и те тичат за да не изпуснат:)
Ще продължа друг път и ще гледам да ви покажа и снимки:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Отговори