"Уроци" за Живота

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » ср дек 22, 2010 10:17 am

"Днес е прекрасен ден.."

Сляпо момче седеше на стъпалата

пред една сграда с шапка до краката си.

То държеше табела с надпис:

“Аз съм сляп. Моля помогнете.”

В шапката имаше само няколко монети.

По улицата вървеше един човек. Той извади няколко монети от джоба си и ги пусна в шапката. След това мъжът взе табелата, завъртя я и написа няколко думи и се отдалечи. Много скоро шапката започна да се пълни с монети. Повече хора започнаха да оставят пари на сляпото момче.

Същият следобед мъжът, който беше сменил табелата се върна, за да види как вървят нещата и до колко е пълна шапката. Момчето го разпозна по стъпките и го попита:

“Нали вие сте човека, който тази сутрин смени моята табела? Какво написахте?”

Мъжът отговорил:

“Аз просто написах истината. Написах това, което и ти беше написал, но по друг начин.” Това, което мъжът беше написал на табелата гласеше:

“ДНЕС Е ПРЕКРАСЕН ДЕН, НО АЗ НЕ МОГА ДА ГО ВИДЯ.”
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед дек 26, 2010 9:12 am

Изображение

Животът е прост! Защо го правиш сложен за себе си? Защо избираш криволичещите пътища, когато пред теб лежи правият път? Нека животът се разгръща пред теб спокойно, не се опитвай да пресилваш нещата. Не можеш да ускориш разтварянето на едно цвете, защото ако се опиташ, със своето нетърпение ще унищожиш красотата и съвършенството му. Има си точно време за всяко нещо, така че защо да не влезеш в ритъм с живота и да гледаш как се проявяват в истинско съвършенство Моите чудеса и слава? Когато нещо се направи не навреме, то вместо да се ускори, повече се забавя. Затова Ме изчакай спокойно и уверено и никога не се опитвай да се втурнеш и да вършиш нещо не навреме. Но и никога не хаби ценно време и не протакай. Разбери, че във всичко, което правиш, има велик замисъл. Отправяй вечна благодарност.

от книгата "Отвори вратите към сърцето си" на Айлийн Кади
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет дек 30, 2010 8:38 am

Изображение

Валял сняг. През зимата това си е съвсем нормално явление. Времето било тихо и спокойно, нямало вятър и белите пухкави снежинки кръжали бавно в причудлив танц и постепено се приближавали към земята.
Две от снежинките, летящи близо една до друга, решили да завържат разговор. От страх да не се загубят от поглед, те се хванали за ръце и едната от тях весело заговорила:
- Колко е хубаво да летиш и да се наслаждаваш на полета си!
- Ние не летим, ние просто падаме – тъжно отговорила втората.
- Скоро ще се срещнем със земята и ще се превърнем в бяло пухено покривало!
- Не! Ние летим срещу смъртта, а на земята просто ще ни стъпчат...
- Ще станем ручей и ще се устремим към морето. Ние ще живеем вечно! – казала първата.
- Не, ние ще се разтопим и ще изчезнем завинаги... – възразила втората.
Те завършили своя разговор и пуснали ръцете си.
И всяка от тях полетяла към тази съдба, която сама си е избрала...

Автор – Корнелий Висарионов
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » чет дек 30, 2010 2:33 pm

Колко поучително, Бони! Наистина и в живота е така - всеки сам избира как да живее и по какъв начин да разбира живота си!!! :? :thumup:
Всеки сам избира съдбата си... :)
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт яну 04, 2011 7:03 am

Такъв приятел всеки му

Имало двама много искрени и добри приятели.
Единият бел много хитър, смел и енергичен, а другият чистосърдечен, верен и мълчалив. Един ден, хитрият отишъл при своя приятел с думите:
- Нещата не вървят нещо във фирмата ми, би ли ми услужил с пари?!

Чистосърдечният приятел, без да се замисля дори, му дал всичките си пари. С тези средства приятелят му успял да си спаси бизнеса.
Животът продължавал…
Един ден хитрецът отново отишъл при своя приятел, но този път с доста странно предложение:
- Приятелю, харесал съм много твоята годеница, би ли я оставил, за да я взема аз?!

Чистосърдечният приятел много се смутил, ала между тях имало толкова силно приятелство и обич, че не можел да му откаже, не се поколебал и я оставил.

След време чистосърдечният приятел изпаднал във финансово затруднение и си спомнил за добрината, която бил направил за своя приятел, като му дал всичките си спестявания. Затова отишъл при приятеля си и му поискал да му даде някаква работа. Ала приятелят му отказал, под предлог, че няма работа за него. Човекът се върнал тъжен и опечален, ала не се ядосал и разсърдил на приятеля си.
Един ден, чистосърдечният приятел докато се разхождал, към него се приближил един болен и доста възрастен човек.
- Синко, много съм болен, ала нямам пари и не мога да си купя лекарства! – оплакал се старецът.
Човекът с добро сърце се смилил над възрастния човек, купил необходимите лекарства и го завел в къщата си, за да си почине и да си поговорят. Щом се оправил, старецът поел по своя път…
Не след дълго време добрият човек чул, че възрастният човек е починал. Ала имало нещо много странно – старецът бил много заможен и цялото си наследство бил завещал на него! Той вече бил богат!

Въпреки че бил малко разочарован от своя хитър приятел, той купил къща срещу работното място на приятеля си и се настанил там.
Един ден, на вратата почукала стара просеща жена с думите:
- Синко, много съм гладна!
Добросърдечният въобще не се замислил дори, прибрал старицата и я нахранил. Поговорил си с нея и разбрал, че тя си нямала никой. Той й обяснил, че живее сам и предложил тя да остане при него, за да му готви и помага в къщната работа. Старицата много се зарадвала и се съгласила.
След известно време старицата казала на своя домакин, че е добре да си намери добра девойка и да се задоми.
- За съжаление не знам как и къде да намеря, не познавам никого.
- Аз познавам такова момиче и ти, ако си съгласен, ще те запозная с него!


Така тя ги запознала, харесали се и решили да се оженят.

Дошло време да бъдат изпратени покани за женитбата. Чистосърдечният, въпреки че бил разочарован от своя приятел, не го пренебрегнал и също го поканил.
Събрали се много хора на гощавката. Добросърдечният човек взел микрофона и казал, че иска да сподели нещо. Започнал с думите:
- Преди време имах много добър приятел, когото изключително обичах! Един ден, бизнеса му пропадна и поиска пари на заем от мен. Дадох му всичките си пари! След което каза, че много е харесал годеницата ми и иска да я оставя. Въпреки че много я обичах, с голяма тежест в гърдите си, я оставих! Защото ние с него бяхме истински приятели и не исках да го наранявам! Един ден изпаднах във финансово затруднение, отидох във фабриката му, за да потърся работа, но той не ми даде! Много се натъжих, но не се ядосах на приятеля си, защото ние бяхме истински приятели!

Хитрият приятел много се разчувствал, взел микрофона от ръцете му и казал:
- Аз също преди време имах много добър приятел. Бях фалирал и поисках пари от него, а той ми даде всичките си. След което поисках годеницата му. Натъжи се, но се съгласи и с това. Поисках да се раздели с годеницата му, защото тя беше лоша жена и не исках да провали живота му. Когато той дойде да търси работа от мен, повярвайте ми, аз не можех да го взема за работник – той беше най-добрия ми приятел, затова му отказах работа. Изпратих му стария си баща, който беше пред умиране и го накарах да завещае богатството си на него. Уговорих майка си да се направи на просеща жена и да остане при приятеля ми, за да му помага в къщната работа. А момичето, което сега се ще се омъжи за приятеля ми – тя е моята сестра!
Скъпи гости, ето ние сме такива приятели!...


*************************************************************************************

Дай Боже всекиму поне един добър приятел :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » вт яну 04, 2011 1:52 pm

Бони, както винаги ни поднасяш нещо поучително и разчувстващо:) Има ли наистина хора, които могат да бъдат такива приятели? Аз се омъжих млада, но с мъжа ми се разбираме толкова добре, че не ми е липсвало да споделям с приятелка. А иначе приятелки имам- пием кафе, говорим си за всекидневните неща, за децата...
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » вт яну 04, 2011 5:29 pm

Здравейте мили момичета! Бони, това, което пак ни поднасяш е много затрогващ разказ за едно абсолютно приятелство, но си мисля - има ли в живота наистина такива хора? Благодаря ти, Бони за този разказ! Като го четях се сетих за мен: Веднъж на работа дойде една жена(не я познавах). Просто разбрала от една приятелка, че аз съм рядка кръвна група и че давам кръв и ме помоли да дам кръв за нейния брат(каза, че е катастрофирал). Аз не се поколебах и отидох в кръвна банка и дадох кръв(а бях давал преди месец). Попитаха ме колко пари искам - аз казах, че нищо не искам - само да оздравее човекът. Човекът наистина оздравя, но чух думите"Откъде ги намирате тия балами? Че кой дава сега кръв без пари" и още думи, а после разбрах, че жената няма брат. След всичко казано до тук искам да ви кажа, че не ме интересува какво ми е казано. Аз просто бях много радостна, че съм помогнала на един човешки живот, а това повярвайте ми е върховно щастие. Обичам да помагам и да зарадвам някой. Тази история ви споделям, защото се разчувствах от разказа на Бони и се гордея, че много пъти съм помагала за спасение на човешки живот. :hug: :love: :love: :love:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт яну 04, 2011 11:32 pm

Ани, Вяра, наистина е затрогващо когато човек има верни приятели. Трудно се изковава приятелството / говоря за истинското /. За това е нужно време, желание и допадане и от двете страни, умение да даваш без да търсиш ползи за себе си, вътрешна нагласа да се раздаваш, и още, и още... Някъде бях чела / а изпитала и сама /, че не е нужно и безцелно да се раздаваш, защото така все едно изхвърляш една полезна и нужна някому енергия в пространството, а човека на който я подаряваш дори не знае какво безценно нещо получава и я унищожава. Сложна материя е това...
Лично ние имаме няколко приятели, на които винаги можем да разчитаме, да се опрем и да сме сигурни в тях. Но се раздаваме / и двамата / без да се замисляме.
Верче , аз също много пъти съм дарявала кръв - и моята е от търсените групи. Започнах когато бях студентка в еуфорията да извиняваме отсъствия. Но когато на мен ми се наложи да ми трябва кръв за мой близък и се оказа, че не е нужно да водя 5 човека вСофия, защото мои колеги там са давали - е, след това се чувствах морално задължена да давам всеки път, когато някой ме помоли. Последния път беше за колежка от Варна - младо момиче след тежка катастрофа. Никога не съм искала и получавала нищо. Но благодарността на нуждаещия се и близките му са достатъчна отплата, а личното удовлетворение - то е неописуемо.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » ср яну 05, 2011 8:06 am

Здравей Бони! Благодаря за подкрепата!!! :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб яну 08, 2011 10:41 am

На пазар....;)
*****************
Искам зрънце щастие, късче обич и частичка вдъхновение.

Искам камъче от Луната и пудра със звезден прашец.

Искам препълнена чаша с красиви емоции. И бутилка отлежали топли чувства с реколта „Щастливо безвремие" и производител „Лудо сърце".

Искам звездна нощ, нежен бриз, шумящо море и горещ пясък в пакетче. И голяма опаковка сбъднати мечти!

Искам един стек силни прегръдки. Не, нека да са два. И от целувките в специална опаковка.

Искам и бурканче усещания от боси крака по росна пролетна трева в ранна майска утрин.

Ако може и комплект неповторими изгреви и романтични залези. А като допълнение - спиращи дъха мигове и главозамайващ водовъртеж от неочаквани случки в тенджера под налягане.

Искам замразено забавление и течни слънчеви лъчи. Моля, може ли и две-три щипки истинско приятелство на прах. И накрая - една капка любов

Как ще платя? Ще ти върна всичко двойно. И без това пазарувам за двама ни

***********************************************************************


:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Отговори