Провал в кухнята!

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон ное 15, 2010 7:20 pm

Това е линкът към всички стихотворения на Калина, но да ви кажа - разгледайте селият сайт и форум . Ще видите , че дори в коментарите те си пишат в рима, изобщо много остроумни и талантливи момичета и момчета явно.

http://www.hulite.net/modules.php?name= ... ame=Kalina
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » пон ное 15, 2010 10:28 pm

Рали, :thumup: :clap: ! Много са забавни и талантливи наистина!

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » вт ное 16, 2010 2:22 pm

Изображениебоже от години не бях се смяла така,това момиче ли е или жена е страшно талантливо и остроумно,даже постнах линка на стената си във фейсбук да могат и моите приятели да го посетят и да се посмеят и да оценят творчеството на Калина,страхотна е!!!ИзображениеИзображениеИзображение[/url]

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » ср дек 01, 2010 6:16 pm

:eek: :eek: Чета си аз темите из форума,пиша си и по едно време чувам нещо "пат",после още веднъж "пат" викам си комшиите нещо гърмят и в един момент зацепвам,че бях турила да сваря 2 яйца на свекъра за утре за закуска и изхвърчах като тапа,а в кухнята мирише на запъртъци,изгоряло и пушек,направо за пожарна,яйцата се заварили за тенджерата сега и тя с тях в коша за боклук,Ето ви и резулта
Изображение
за тенджерата не ме е яд,защото беше стара,но за яйцата дето станаха зян много ме е яд :thumdown: :thumdown:


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет яну 13, 2011 4:13 pm

Мариянка, неволно си си направила фойерверк :D :D :D


И аз да ви кажа, какво ми се случи сега.

Купих един боб, на който отдавна му се канех да го пробвам.

Сложих го аз да се вари - без накисване. За 40-50 минути се свари. Обачее....
Обаче още докато се вареше, нещо ми се стори странно. Едва дочаках да омекне да го кусам. Ок, нямаше сол. Сложих сол, но нещо пак е странно. Реших, че понеже нали в момента след боледуването имам слабо обоняние, това ще да е. Обаче сипах на сина ми да хапне и той каза: това е леща! Чак тогава се светнах, че този боб всъщност няма вкус на боб. Не е и точно на леща, но е нещо, което не съм яла досега! Не е лош всъщност, но като гледа човек боб, очаква боб. А то е нещо съвсем непознато. Изядохме по една купичка де, сега ще видя като мине време, дали поне малко ще ни напомни на фасул :wink:

Това е той (цъкнете за увеличаване):

Суров
Изображение

Сварен
Изображение
www.facebook.com/artandhobby

pow
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 4
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 4:57 pm

Мнение от pow » чет яну 13, 2011 4:50 pm

Виждам, че не е на българска фирма боба, а когато съм ял леща в турски ресторант се получи същото - нямаше вкус на нашенска леща. Може би от там е дошло объркването и недоумението от крайния вкус на манджата. Не смятам, че сте се провалили в кухнята. Аз например си купувам само боб добружанка, най-вече на Оберон, много съм доволен, идеален е и за яхния, и за чорба, и за във фурна. Кисне във вряла вода 30 мин, минава през една студена вода докато заври, после го слагам във вряла вода и ври докато омекне, макс 30 мин му трябват и натам вече е според зависи какво съм намислил да готвя.

Поздрави.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет яну 14, 2011 3:21 pm

Да споделя и аз за моя провал в кухнята. Преди време много често правех картофени кюфтета и се получаваха много добре. Последните няколко пъти обаче все не успявам да се справя. Стават много вкусни, лесно се оформят, но като ги сложа в тавата да ги пека се размекват и след това се разпадат. Същото се получава и ако ги пържа, даже по-зле - изобщо не мога да ги извадя от тигана. Онзи ден пак реших да опитам, и естествено резултатът беше същия - в тигана не можах да ги събера, от тавата едва ги извадих. Не стига това ами бях направила и баница, видя ми се малко сурова и реших да я доопека в още топлата фурна, само че забравих да изключа печката. И така...........баницата се пече още три часа, добре, че беше слаба фурната. Накрая ядохме кюфтетата натрошени, а за баницата можете да си представите какъв ужас беше докато я изстържа от тавата.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет яну 14, 2011 5:46 pm

Милена, има такива дни, когато всичко тръгва накриво :) Слава Богу не са често.
Трябва да има във форума тема за картофени кюфтета, поне аз мисля, че има такава. Разгледай, може да ти е от полза.

POW, аз четох доста за този черноок боб (black-eyed peas), никъде не е споменато, че е толкова различен на вкус. По-точно никъде не пише нищо за вкуса му. Явно е толкова познат и разпространен, че не е сметнато за необходимо. Само аз не бях го пробвала (срам). А честно казано, днес се изяде цалата тенджера - след като престоя, беше много вкусен и арометен. Със сигурност ще бъде приготвен отново и то много скоро. Намерих много рецепти от южните щати на Америка, а и индийски рецепти имаше доста. Радвам се, че го опитахме :)
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет яну 14, 2011 7:36 pm

Благодаря, Рали! Знам, че доста е писано в сайта за картофени кюфтета, уж ги направих по всички правила и пак не станаха. Като знам преди една-две години, че нямах никакъв проблем с приготвянето им, почвам да си мисля, че напоследък картофите не са хубави.

pow
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 4
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 4:57 pm

Мнение от pow » пет яну 14, 2011 8:00 pm

Aliana написа: POW, аз четох доста за този черноок боб (black-eyed peas), никъде не е споменато, че е толкова различен на вкус. По-точно никъде не пише нищо за вкуса му. Явно е толкова познат и разпространен, че не е сметнато за необходимо. Само аз не бях го пробвала (срам). А честно казано, днес се изяде цалата тенджера - след като престоя, беше много вкусен и арометен. Със сигурност ще бъде приготвен отново и то много скоро. Намерих много рецепти от южните щати на Америка, а и индийски рецепти имаше доста. Радвам се, че го опитахме :)
Хм, заинтригуван съм, определено. Ще го пробвам и аз. Но да се изяде с такъв кеф, цялата тенджера при това, пак казвам - не е провал това, за похвала си е. :thumup: :clap:

Поздрави.


Заключена