Проблем с рецепта

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Sunny
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 7
Регистриран на: пон авг 06, 2007 8:59 am
:: 48 рецепти от Sunny
:: 331 снимки от Sunny
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Проблем с рецепта

Мнение от Sunny » чет фев 10, 2011 12:34 pm

Моля някой да ми поясни, какво не е наред в изписването на продуктите тук, защото опитах всички възможно варианти за изписването и продължава да ми иска редактиране... http://www.receptite.com/recepta.php?r=16537
Обичам си децата и тортите!


Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » съб фев 12, 2011 12:09 am

:? :? аз като гледам всичко е изписано както трябва и рецептата ти е публикувана....Но наскоро и аз имах същия проблем при писането на рецепта 2-3 пъти ми я връща за редактиране..и накрая се оказа че трябва да пиша 200 сладкарска сметана-а аз бях писала течна сладкарска сметана....Струва ми се че ако махнеш от кондезираното мляко думичката подсладено....ще бъде всичко наред.... :thumup: :thumup:

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » съб фев 12, 2011 6:49 am

Sunny, Рецептата изглежда успешно добавена, без липсващи продукти или приготвяне. Можеш ли да кажеш какъв проблем се получава точно - не можеш да редактираш или ти се появяват предупредителни съобщения и какво точно пише в тях.

mamcheto61, това звучи като необичайно решение, можеш ли да си спомниш за коя рецепта е бил проблема и какво е било съобщението за грешка, което ти се е появявало?

Потребителски аватар
Sunny
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 7
Регистриран на: пон авг 06, 2007 8:59 am
:: 48 рецепти от Sunny
:: 331 снимки от Sunny
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от Sunny » съб фев 12, 2011 3:15 pm

xevi написа:Sunny, Рецептата изглежда успешно добавена, без липсващи продукти или приготвяне. Можеш ли да кажеш какъв проблем се получава точно - не можеш да редактираш или ти се появяват предупредителни съобщения и какво точно пише в тях.
xevi, ето това съобщение ми излиза с дебели червени букви:

Внимание!

Използвайте точни количества за продуктите - в грамове, литри, бройки и т.н., а не опаковки, пакетчета, кутии, кофички и други. Не пишете "1 кофичка сметана" а "1 кофичка сметана (200 г)" или направо само "200 г сметана" - това е достатъчно.
Обичам си децата и тортите!


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » нед фев 13, 2011 2:22 am

Sunny, това е само предупредително съобщение. Показва се в случай, че в продуктите има пакетчета, кофички, бурканчета и други подобни относителни мерки. Сложили сме го за да напомняме още при добавяне на рецепта, че трябва да се ползват точни количества - като грамове, литри, милилитри, чаши и т.н. В случая се задейства заради пакетчето суха мая - това, обаче не пречи рецептата да бъде добавена/редактирана успешно, то е само предупредително.

Потребителски аватар
Sunny
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 7
Регистриран на: пон авг 06, 2007 8:59 am
:: 48 рецепти от Sunny
:: 331 снимки от Sunny
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнение от Sunny » нед фев 13, 2011 10:09 am

xevi написа:Sunny, това е само предупредително съобщение. Показва се в случай, че в продуктите има пакетчета, кофички, бурканчета и други подобни относителни мерки. Сложили сме го за да напомняме още при добавяне на рецепта, че трябва да се ползват точни количества - като грамове, литри, милилитри, чаши и т.н. В случая се задейства заради пакетчето суха мая - това, обаче не пречи рецептата да бъде добавена/редактирана успешно, то е само предупредително.
Ами, аз пробвах и варианта да напиша точни грамове на всичко (вместо пакетчета и чаени чаши) и това съобщение продължаваше да стои, затова пак върнах всичко в първоначалния му вид... Това ми се случва за първи път, преди съм публикувала рецепти с такива мерни единици и е нямало проблем... Предположих, че затова все още рецептата ми не е одобрена...
Обичам си децата и тортите!

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » нед фев 13, 2011 10:59 pm

Sunny написа:
xevi написа:Sunny, Рецептата изглежда успешно добавена, без липсващи продукти или приготвяне. Можеш ли да кажеш какъв проблем се получава точно - не можеш да редактираш или ти се появяват предупредителни съобщения и какво точно пише в тях.
xevi, ето това съобщение ми излиза с дебели червени букви:

Внимание!

Използвайте точни количества за продуктите - в грамове, литри, бройки и т.н., а не опаковки, пакетчета, кутии, кофички и други. Не пишете "1 кофичка сметана" а "1 кофичка сметана (200 г)" или направо само "200 г сметана" - това е достатъчно.
точно това съобщение ми се появи и на мен миналата неделя когато пусках рецепта ..при мен се появи заради течната сметана...но после всичко си мина както трябва..но и на мен за първи път ми се случи..Мисля че съобщението обърква..но трябва да се има и предвид това, че има и различни видове сметана....има заквасена в кофички,има течна в кутии която пък също е различна..едната е за готвене а другата е сладкарска...и затова се налага да се уточнява видът,а не само грамажа.. :chef: :chef:

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » пон фев 14, 2011 5:53 am

Разбира се, че е важно да се уточнява вида :)

Проблемът, който се опитваме да предотвратим с това предупреждение са неясните количества на продукти "пакет", "кутия" и т.н. Самото съобщение го казва: няма нужда да пишете в каква опаковка е сметаната, която ползвате - важното е количеството. Ето още примери:

НЕ:

1 кофичка течна сметана
1 бурканче сметана
2 малки кутийки сметана


ДА:

200 г сметана
200 г заквасена сметана
200 мл сметана
200 мл течна сметана


Конкретно за сметаната се предполага, че ако е в милилитри, значи е течна, ако е в грамове - заквасена, но с или без допълнителната думичка пак е ясно. Видовете сметана са обяснени в статията СМЕТАНА:thumup:
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пон фев 14, 2011 6:01 am

Sunny, както казах съобщението е само предупредително. Целта му е само да напомни да се слагат точни количества. Ако рецептата ти изглежда ОК - направо я пускай. Причината, че не е одобрена още е, че още не съм стигнала до нея :oops: Ако има някакъв проблем с рецепта или питам за доуточнение в коментарите или ако е много голям проблем я скривам и автора получава съобщение, че рецептата има нужда от редакция.

mamcheto61, сметаната сме я сложили за примера, но си права, че специално за нея има нужда от други уточнения. Ще я сменя с "кисело мляко" ей сега.

Причината толкова да настояваме за тези количества е, че много често ползвайки някакви наши си мерки ги слагаме и когато публикуваме рецепти. Обаче, ето например киселото мляко - преди 5 години кофичката беше 500 г, сега е 400 г (и продължава да пада) и след още 5 години сигурно до 200 г ще стигне :) Представете си хващате рецепта, в нея пише "кофичка кисело мляко" сипвате вие 200 грамовата си кофичка и ... отивате да пишете в "Провал в кухнята". А по чужбината - кофичката кисело мляко варира между 100 г и 5 кг. Или пък пакетчето масло, което много хора ползват като мярка - та дори в България стандартното пакетче отдавна не е само 125 г... Някой, който ползва 250 грамовите може без да се замисли да направи доста мазна манджа :yup:

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » пон фев 14, 2011 6:03 am

xevi написа:по чужбината - кофичката кисело мляко варира между 100 г и 5 кг
- точно! Тук стандартната е 900 г - 1 кг :)
Aut viam inveniam aut faciam


Отговори