Не на пържените филии!

Кое е полезно и кое не? Вкусотии, вкусотии, но как да отслабнем?
Отговори
apostol
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 37
Регистриран на: ср окт 10, 2007 6:11 pm
Местоположение: София
Контакти:

Не на пържените филии!

Мнение от apostol » вт дек 25, 2007 6:59 am

Знайно е, че пържените храни трябва да се избягват. Те предизвикват гастрит и язвена болест. Освен това те са като сюнгер, напоен с мазнини. Тези храни неминуемо водят и до затлъстяване.

Има обаче неща, от които мнозина не искат да се лишават. Мнозина мрат за пържени филии на закуска. На тях искам да предложа един "заместител", който ще им помогне да избегнат стомашните болки и наднорменото тегло. Ето го:

ФИЛИИ НА СКАРА

Изготвяме смес от зехтин, счукан чесън, ситно нарязан копър, сол, бял пипер и лимонов сок. Потапяме в този сос нарязани филии хляб и ги изпичаме от двете страни на скарата.
Добър апетит!

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
********************

Апостол Апостолов

www.LudiPari.com


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет дек 19, 2008 11:37 am

Забелязах, че в твоите теми винаги е включено здравето и здравословността на храната. Радвам се, че има такива забележки.

Поздрави!

Алиана

Потребителски аватар
neli.mag
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 138
Регистриран на: пон авг 06, 2007 12:26 pm
:: 33 рецепти от neli.mag
:: 136 снимки от neli.mag
Местоположение: Кърджали

Мнение от neli.mag » пет дек 19, 2008 7:34 pm

Обаче аз съм ЗА пържените филийки и мекици!:D Никакви такива печени на скара или пък в парти грил не могат да им заменят вкуса! Зависи и в каква мазнина пържиш! :o Не мога да си представя сутрин на закуска да поднеса на децата си филийка с чесън и чер пипер , пък била тя и изпечена на скара от двете страни. :(

Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пет дек 19, 2008 10:05 pm

Аз съм на мнениеието на neli.mag.Как да предложа на сина ми за закуска филий с чесън :agr:Аз съм на мение че всеки може да яде това което му харесва.Не мисля че много хора се хранят здравословно.За здравето на човек не трябва да се гледа само типа на храната,има още куп фактори който влияят-въздуха който дишаме,водата,цигари,алкохол и т.н.Много неща не са здравословни,но почти никой не се отказва от тях-Все пак живота е един.Не е казано да не мислим,просто да правим това което ни харесва,в граници разбира се. :thumup:
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб дек 20, 2008 10:40 am

Филиите, които Апостол е описал, са идеално канапе за филета, шницели, зеленчукови гарнитури. Нарязани на ивици и пригитвени в тиган без мазнина са самите те супер гарнитура, на мястото на пържени картофи например.

Но и традиционните филийки могат да се сложат в тефлонов тиган и да се приготвят без да са пържени.


Поздрави!

Потребителски аватар
desislawa
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 88
Регистриран на: ср яну 28, 2009 8:05 pm
:: 47 рецепти от desislawa

Мнение от desislawa » чет фев 12, 2009 12:29 am

Когато човек има проблем със здравето илииска да с ехрани здравословно не може всичко да консумира.Не е толкова страшно.Пържените храни са много вредни и това е неуспорим факт!!!
Които мисли за здравето си ,търси алтернативни варианти. :clap:

Потребителски аватар
Slivnica
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 50
Регистриран на: вт юли 28, 2009 9:07 pm
:: 3 рецепти от Slivnica
:: 1 снимки от Slivnica

Мнение от Slivnica » чет юли 30, 2009 4:05 pm

neli.mag подкрепям те с две ръце :D
Изображение Изображение


Отговори