Как тече денят на Веселите готвачи? - Март '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб мар 05, 2011 10:03 am

Здравейте приятели!
ИВКА, желая ви приятно изкарване в Априлци! Много емоции и много красота!!!!!!!!!!!!! :love: :hug:
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » съб мар 05, 2011 7:00 pm

Здравейте момичета :hug:
Днес времето беше хубаво.Успях да отида до Шумен и да видя бабчето си :love: Изкарахме си много хубаво.Сега се прибрахме и ще приготвя вечерята след малко.
Потресена съм от състоянието на магистралата отново :x Скоро и правеха ремонт и сега пак едни кратери ,като след бомбандировките в Сараево-УЖАС.После искат пари за данъци и да няма катастрофи....
Варна е в същото състояние :agr: Направо ми писна

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » съб мар 05, 2011 7:17 pm

Здравейте, днес помръзнах от разходката ни, която продължи до преди малко. Времето беше прекрасно и се пуснахме малко пеш из града за раздвижване :D Иначе обичайното е при мен - готвене, простиране, чистене...ей такива неща са ми ежедневие :( Надявам се скоро да се променят, че ми писва :cursing:

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » нед мар 06, 2011 8:03 am

Добро утро!Тъй како съм станала рано ще имам повече време за вас.
MANI,навсякъде е така.Когато тръгнем на по-дълъг път,то е нещо страшно.Не знаеш къде са,колко са големи,а ако вали дъжд и асвалтът е покрит с вода се молиш да не загубиш някое колело :shock: .Пътищата са ни ужасни Данъци,винетки,нищо не помага.
Маги,надявам се скоро нещата да се променят,както искаш ти.
Днес ще ходим при кръстниците След малко ще ставам да замеся тестото за питката.Мисля да я направя на кравай,а по средата да сложа пилето.Още не съм решила...Е,ще ставам,че имам доста задачки.Нали трябва да остане и малко време за мен,лак,прическа... :wink:
На всички пожелавам лек и спокоен ден.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед мар 06, 2011 8:17 am

Изображение

<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/ieSQsNMFA64" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Днес вече наистина е неделята на прошката.
...Обичаят е прошка да си вземат
млади от стари,
децата от родителите,
младоженци от кумове,
- целувайки ръка се изрича: "Прощавай...".

"Господ да прощава, простен да си!" - е задължителният отговор.

С пожелание за един хубав и смирен ден

ПРОСТЕНО ДА ВИ Е, ПРОСТЕТЕ МИ ! Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед мар 06, 2011 9:09 am

Добро утро в деня за прошка,
сядам на едно бързо кафенце,че имам доста задачки,
трябва да си отидем до село да се видим с мойте родители и свекървата,
след това трябва да приготвя бъгажа на младежа,че следобяд си тръгва.
Общо взето ден на бързи обороти.
Желая ви един незабарвим смирен ден!
:flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » нед мар 06, 2011 9:38 am

Добро утро, веселушки! Тези дни сме само по детски party-та и по посрещане на гости:) Днес от рано започнах със закуската- правих палачинки (в огромно количество:D). Намерих време да погледна тук и да прочета как сте и намерих съобщение за спечелена награда за рецепта:) Не мога да повярвам! Благодаря ви! Моето най-голямо удовлетворение е, че когато влизам тук намирам приятели, с които мога да споделя, от които мога да науча, и които с удоволствие бих опознала и отблизо:) Радвам се, че съм сред вас:) :love: :love: :love:

Ивче, да ти е здрав любимият и дълги години семейно щастие ви желая!
Бони, отново си започнала денят с мъдро пожелание:) Прекрасна си:)
Милички, нека този ден ви донесе душевно спокойствие, от което всички се нуждаем и да забравим грешките, които и без да искаме правим! И леки Пости на тези, които ще се придържат:)

Днес е последният ден на Карнавала. По обед започва обиколката на града и вечерта куклата (която е огромна), която е избрана за Карнавал ще се изгори в морето (тук го правят на пристанището, защото е в центъра на града:) Тези дни освен детските party-та се правят и много балове за големи:) Най- известни са белият, червеният и черният бал, които се наричат така, защото, който отива задължително трябва да е облечен изцяло в съответния цвят. Карнавалът тук се прави от около 180 години. Има и един бал, които се прави почти от също толкова години и е показвам и в чужди филми- казва се \"Бурбуля\"- всички са облечени в черно и с маски, и никoй не отива с придружител, защото този бал е бил създаден за да се създават еротични запознанства и забавления, без да се злепоставят лицата.

Днес и ние ще излезем да гледаме. Децата нямат търпение. Ще направя снимки (разбира се) и ще ви пусна да видите:). Тази година (въпреки, че тук е голяма криза) в нашият град казват, че са се записали 30 000 участника, разпределени в 150 групи. Всяка група има тема, по която са създадени костюмите. Разбира се участниците ще са много повече, защото някои за да избегнат таксата за записване си вземат костюми в последният момент. А и всички като нас, които ще излязат маскирани, но със собствен костюм по желание са много повече. Така, че милички, представете си един голям град със затворени улици заради шествието:D

Сега ви оставям и ви желая лек и усмихнат ден:) :love:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » нед мар 06, 2011 10:14 am

Мерси за закуската Бони, иска ми се да излезем днес, но засега е хладничко, а и малкия има да пише домашни. Но може и да се пуснем навън следобяда. Сега пека баница за закуска, мисля и супа да направя.
Изображение
Седем седмици преди Великден и една седмица след Месни заговезни, винаги в неделя - празник, с който се поставя началото на най-продължителния пост през годината. Трапезата на тържествената вечеря има подчертано обреден характер. По традиция се приготвят баница със сирене, варени яйца, бяла халва с орехови ядки.

Вечерта на празника при родителите се събират семействата на техните синове, дъщери, внуци, за да заговяват от млечни храни. Веселието и оживлението по време на вечерята нараства, когато дойде ред на обичая Хамкане.

Изображение

На Сирни заговезни (някъде и през цялата Сирна неделя) си вземат прошка.

Най-характерен и съществен обичай е запалването на празничните огньове (Сирнишки огньове). Хората, които се играят, са последните от зимния празничен цикъл. По време на Великденските пости хоро не се играе с изключение на Буенец.

Със Сирни заговезни са свързани и Кукерските игри.

Обредна трапеза: баница със сирене, питка, мляко с ориз, яйца, бяла халва с ядки, риба.

Източник: Календарни празници и обичаи на българите


Да ни е простено на всички!

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » нед мар 06, 2011 10:19 am

Добро утро веселушки :) При нас голям дъжд вали и си стоим в къщи за сега,дано да спре та да излезем някъде на разходка :( Ани тази сутрин гледах по телевизията за Патра за карнавала,но хванах репортажа почти в края и не можах много да зърна,но ще чакам снимките ти за да видя :wink:
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » нед мар 06, 2011 2:35 pm

Привет и от мен!Ако по един или друг начин съм обидила някой-прощавайте! :hug:
И ние ще се съберем на вечеря да си поискаме прошка.Денят минава в готвене :roll: (поне е някакво занимание)
На всички пожелавам приятно изкарване на празника с близките ви и да си даваме все по малко поводи за прошка :love:


Заключена