Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб апр 09, 2011 6:44 pm

Благодаря ви, момичета! :winkiss:


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб апр 09, 2011 7:06 pm

Момичета имам нужда от вашето мнение :) ,
в къщи имам бръшлян,вярно ли е ,че той носи нещастие :? .
Благодаря ви!

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » съб апр 09, 2011 9:24 pm

Ивета,
Аз моят бръшлян го изхвърлих,понеже прочетох,че носи нещастие в семейството.Става въпрос за стаен бръшлян,а не за градински.
Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед апр 10, 2011 12:17 am

Като гледам много от вас са се занимавали с цветята тези дни. Моята тераса е доста малка и до сега не съм изнасяла нашите цветя навън, а и те са повече сенколюбиви. Вчера обаче от Карфур си купих иглики, много ми харесаха, но те със сигурност ще искат много слънце. Може ли някой да ми каже изискват ли някакви по-специални грижи? Освен разбира се задължителното пресяване, което ще направя тези дни.
Ние тази вечер отново имахме гости, май ни стана традиция всяка събота :roll: . Една моя колежка ще има скоро бебе и тъй като прогнозите са за момиче с мъжа й бяха дошли да вземат някои дрешки, които са останали от дъщеря ми. Уж все раздавам, раздавам и още има, а няма къде да ги държа.
Утре(вече днес :wink: )за съжаление съм на работа, ще имаме кандидатстудентски изпит и ще сме квестори.
Желая приятна неделя на всички!
Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед апр 10, 2011 8:07 am

Изображение

<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/mm6OHBg9KvA" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Въпреки прогнозата за облачно време, при нас от сутринта пекна слънчице и няма вятър. Вчера щеше да ни издуха, вееше като за световно :wink:
Ивка, аз също съм чувала това за бръшляна, а освен това е и отровен. Никога не съм гледала в къщи, свекърва ми имаше, но и тя го отвъди.
Миленка, за игликата съм чела, че като прецъфти в този сезон се приспива, за да могат да узреят луковиците й и започва да се полива есента, за да се събуди. Аз с голямо старание се грижих за две иглики по миналата пролет, но есента като се опитах да ги събудя нищо не стана. Като разрових пръстта се оказа, че изобщо не са направили луковички. Интересно е, че тези които са в градината цъфтят всяка пролет :roll:

Днес реших че ще изнеса поне мушкатите и лимона навън. Драцената, която стана цяло дърво и още няколко големи ще пооставя още малко вътре. Така че и днес ме чака домакинска работа. Моя мъж вчера имаше изпит, от няколко дни се бори с някакъв вирус, тъй че на село няма да си ходим - остава да "яхвам" метлата :wink:

Хубав и спокоен неделен ден ви пожелавам Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед апр 10, 2011 9:57 am

Добро утро приятели,
сядам да се видя с вас и се присъйденявам на кафенце,
днес се пооспах но то е нормално.
След мойте две поредни вечери с купони :) ,
днес ще отдъхна и готвя за младежа,ще посрещам и госпожицата от село,
а утре мъжо,тези дни са ми на изпращане и посрещщане :) .
Що се отнася до брашляна като прочетох на Аkva7 и Бони мнението,категорично го изхвърлям :/ .
За игликите съм чувала,че е хубаво да са в градина ,неможе да се развият в саксия така добре както в градината,аз също имам в една саксия иглика,
но я преместих на село в цветната градинка,те по принцип са градински цветя,иначе не са капризни и не изискват кой знае какви специални грижи.
Желая ви един прекрасен,слънчев и усмихнат ден!!!
:flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон апр 11, 2011 7:02 am

Изображение

<object width="336" height="295"><param name="movie" value="http://bg.netlog.com/go/widget/videoID= ... ram><param name="wmode" value="window"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://bg.netlog.com/go/widget/videoID=bg-977054" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" wmode="window" width="336" height="295"></embed></object>

Добро утро :)

Светла и усмихната нова седмица на всичкиИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон апр 11, 2011 7:56 am

Добро утро :) ,
Бони,благодаря за кафенцето,
в момента го пия силно и горчиво.
Усмихната,успешна и хубава нова седмица!!!
:flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пон апр 11, 2011 10:20 am

Аз съм на чай.Дано мога да го изпия с вас/за сега малчо се е заиграл/.Имам сложната задача да измисля една торта за две момиченца/сестрички/,който имат на Цветница именни дни.Тортата трябва да е изненада,а нещо идейте ми ги няма :cry: .Ама,то ми е и нещо смотано,може би заради това.Пролетното настроение при мен май се забави прекалено много :? .Ще прегледам новите рецепти и ще ставам да поизчистя,да имам на лице поне една стая напълно изчистена за днес.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон апр 11, 2011 10:37 am

Иче, защо не опиташ например с тази[url=http://www.receptite.com/recepta.php?r=13525]Голяма празнична торта[/? Можеш да й направиш украса от цветя за празника.


Заключена