Как тече денят на Веселите готвачи? - Май '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » пон май 16, 2011 11:24 pm

Ехооооо......има ли някой тук ?
Явно от разходки няма време.Днес беше топло и приятно,но да му мислим от утре,щяло да вали.Жалко за черешите и ягодите,как ли ще узреят,сигурно ще са кисели и мухлясали.
Днес изнесох цветята на терасата а за утре бях планирала да засадя нови,но ще видя дали ще го осъществя.Някой знае ли ,с какво мога да стимулирам цветята,за да цъфтят повече?
Лека вечер :chef:
Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт май 17, 2011 7:23 am

Изображение

<iframe width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/IgLcQmlN2Xg" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Май наистина топлото време не ни задържа пред компютрите. Още малко и ще си казвам самичка "Добро утро" всяка сутрин :wink:
И аз в почивните дни вече окончателно изнесох всички цветя навън. Присадих някои, почистих всички - чак се престарах. Едното ми сакъсче вече беше напъпило, готово да цъфне и при присаждането го счупих. Е, засадих го отново в две саксии. Гледам че все още е свежо, пък ще видим какво ще стане :roll:
akva7, по магазините се продават препарати за поливане на цветя - течна тор, препарати за цъфтящи растения и т.н. Те се разтварят във вода както е написано в упътването и се поливат цветята. Аз съм ползвала и съм доволна.

Хубав, спорен и усмихнат ден на всичкиИзображение

Mечти

Аз искам да плувам със чайките бели,
със тях да летя в висините,
да гледам зорите, косите разпилели,
да тичам със тях над горите.
Желая да литна високо в небето,
да пипна със длани звездите,
да видя оттам заблестяло морето,
да чуя как пеят вълните....

Петя Дубарова
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » вт май 17, 2011 7:44 am

Добро утро Весели Готвачи!!!
Бони, благодаря за кафенцето, хубавата песничка и стихотворение!
Аз сутрин мога да пиша, когато съм втора смяна(когато съм първа излизам в 5.45ч.). Днес съм втора смяна и затова ще пия кафе с вас. Навън е мрачно и даже преръмява ситен дъждец, но това е майското време по баловете - всяка година е такова. Желая приятен ден на всички вас!
Изображение
akva7 и аз съм ползвала течна тор за цветята(има за цъфтящи и за нецъфтящи), разрежда се според указанието и съм доволна. Купувала съм я от Практикер. Дано съм била полезна!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » вт май 17, 2011 10:27 am

Добро утро и прекрасен ден на всички!
Аз съм на работа, но надникнах да видя какво правите.
Даааа, хубавото време е "разредило" форума. И аз имам натрупани отсъствия, но по уважителни причини :wink: .
В неделя партито мина чудесно :clap: , времето беше по поръчка слънчево и топло. Подухваше много лек "освежителен" :wink: ветрец.
Подготовката и реализацията ми отне доста време, но си имах помощници и се справихме чудесно.
По-голямата част от менюто ми беше по рецепти от сайта.
Ще кача снимки (имам доста пропуски в това отношение, но гостите ми бяха на преден план и до фотоапарата не стигнах).
Снимах в началото и ще ви покажа материал след някой и друг ден (само малко да си отърся мозъка, че напрежението беше не само физическо, но и психическо).

Сега ви пожелавам хубав и успешен ден. На зрелостниците успешно представяне на матурата по БЕЛ. :)


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » вт май 17, 2011 11:40 am

Здравейте веселушки! Голямо хайманосване му направих тия дни, и времето беше с мен, успях да си свърша плануваните задачки. Вчера изпратих едни учебници до приятелката ми в Англия, че иска да се връща тук в БГ да учи висше, че при тях много скъпо и излиза. Днес понеже е дъждовно времето ще обърна внимание на дома, ще поизчистя с препарати докато съм сама. Вчера мъжлето го "зарадваха" с прекратяване на договора му и сега сме "колеги" безработни!!! Каката ми има матура днес, преди малко се обади - била много трудна .... :(

Хубав ден от мен! :hug:

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » вт май 17, 2011 7:35 pm

Здравейте момичета :hug: Все не ми остава време да пиша :shock: Денят нещо много бързо ми минава :P Подготовката за сезона тече.В краят на седмицата тръгваме :clap: Лекарката ни каза ,че малката е добре и няма проблеми да потегли към работното си място :D Майка ми ще дойде с мен- :thumup: Двете Меренца не искат да се делят :love: Това много улеснява работният процес.Като ми остане време ще кача снимки на тортичката от изписването-беше превъзходна- BABY участваше в избора.На всички желая спокойна вечер!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт май 17, 2011 8:55 pm

Здравейте и от мене :) ,
тази седмица съм първа смяна и нямам време за писане,след като се
пребера компа вече е зает и трудно се добирам до него :shock: .
Маги,не се отчайвай за съпругът ти,всяко зло за добро с мене се случи същото преди 3 месеца и ето,че вече работя даже на по-добро място,
а за дъщеря ти мисля ,че ще се е справила,това което чета от форума за нея си личи,че е борбено и упорито момиче.
Пети, радвам се,че при вас нещата са добре особено с малката принцеса,
когато има и кой да ти помага е супер успех в работата.
Хубава и спокойна вечер ви желая!!!
:flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » вт май 17, 2011 10:52 pm

Ау,Маги,лоша работа :cry: .Ще стискам палци всичко да мине много бързо за да можете да се порадвате на хубавите мигове.
Пети радвам се за вас :hug:
Лека вечер от мен,времето за компа ми изтече.До утре....А да ви се оплача,малчо пак вдигна температура :cry: .Утре ще видя какво ще каже личната.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср май 18, 2011 7:16 am

Изображение

<iframe width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/g5KsHQkqiQo" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Elti, прекрасно парти си направила :clap:
Трудничко ти е било с приготвянето на толкова ястия, но по резултата си личи , че си струва :thumup:
Маги, наистина трудна тема се падна на матурата, а както слушах вчера коментарите по улиците между младежите и теста не е бил никак лесен. Дано девойката да се е справила успешно :thumup:
Успех и за следващата матура :thumup:
А за половинката не се тревожи - както ти казва и Ивка, всяко зло - за добро. Дано да си намери и по-добра работа:thumup:
Пети, чудесно е че Мери ще расте на самия бряг на морето - така ще диша полезен морски въздух на воля, далеч от задимения град :love:
Иве, трудно е с малкото дете на ясла да сме работещи майки - дано се оправи бързо :hug:

Аз пък вчера в обедната почивка си купих петунии и дълго мечтаната Дървовидна ружа за градината на село. В парка има павилион на Паркстрой и там си поръчах да ми донесат. През почивните дни ще засадим храстите на село. Купих 2, дано да са различни цветове - поне така ги помолих да бъдат :roll:

Хубав, слънчев и усмихнат ден на всичкиИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » ср май 18, 2011 8:40 am

Здравейте момичета.Седнах да си изпия кафенцето с вас.Ще тръгвам на работа/след малко/.Половинката заведе малчо на ясла.
Ей,можеше да си отворим темичка в помощ на тези който ще стягат бал.За изпращането де, :) за вкъщи.Кой с какво ще посрещне гостите.Довечера ако имам време ще напища менюто ,което съм измислила за братовчетка ми.
Лек ден :wink:


Заключена