Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » нед юни 19, 2011 5:53 pm

Здравейте, сладурчета:)

Днес в почти всички държави е денят на бащата (с изключение май само на Австралия, където е на друга дата). Сега не знам, но навремето в България не се споменаваше за празник на татковците, а много от тях заслужават един техен ден в годината:)

Честит празник на татенцата!;)

:clap:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » нед юни 19, 2011 6:08 pm

Здравейте Весели :chef: !
Ани, проверих в Гугъла. Денят на бащата в България се празнува на 26 декември. Но какво ни пречи да го празнуваме и днес :D :thumup:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » нед юни 19, 2011 8:52 pm

Това за празнуването в България сега го научавам, но истината е, че не съм и търсила. Тук (в Гърция) се празнува на 3-тата неделя на юни и понеже GOOGLE беше с вратовръзка се заинтересувах в кои други страни се празнува и прочетох, че в повечето е на същата дата, а в Австралия е през септември:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон юни 20, 2011 7:10 am

Изображение

<iframe width="425" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/AVpl983ytNg" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Тази сутрин в ранни зори преваля и разхлади много приятно. Денят започва свежо и усмихнато - дано да е такъв до края.

Желая ви успешна нова седмица и много усмивкиИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » пон юни 20, 2011 8:17 am

Добро утро мили хора :hug: Отдавна не съм влизала за това искам първо да ви честитя празниците на вас и близките ви,които съм пропуснала с пожелание за здраве,щастие и много късмет :hug:
Маги поздрави и за твоят творчески успех :thumup:
При нас времето минава неусетно :) Днес трябва да ходим до Бургас в инспекцията по труда :x Имахме проверка,но въпреки ,че всичко е наред си намериха за какво да ни разходят :roll: Надявам се да не се хванат за някоя глупост!
Да ви се похваля...
Приятелката ми ще си идва в началото на месеца,така че края на Юли съм решила да кръстя Мери :love: Харесахме си новата църква в Свети Влас.
Аз още не съм ходила на плаж-това никога не е било :? Дано тази седмица да стигна до там :roll:
На всички пожелавам спорна седмица,повече усмивки и приятни моменти!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон юни 20, 2011 8:44 am

Добро утро и от мене :) ,
както почти винаги Бони е поднесла кафето :P .
Пети,дано всичко мине успешно при вас с проверяващите,че напоследък
май все за нещо гледат дас е хванат :wink: ,
чудесно е,че сте решили да кръстите Мери,
желая ви успех в подготовката и дано намериш време за паж.
Хубава,успешна и спорна седмица!!!
:flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пон юни 20, 2011 10:53 am

Здравейте дами:)
При нас е доста топло и се очакват температури около 37 градуса, но днес ще си останем вкъщи. Обмислям днешното меню докато играя с щерките:D
Хубав ден и лека седмица желая на всички:)
МАНИ, сега забелязвам, че си сложила снимка на малката принцеса- чудесна е!:) Хубаво е, че сте решили да кръстите малката- само не знам дали ще ви е лесно понеже е мъничка още. Кръщенето на моите деца е от най-прекрасните моменти в живота ми.
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пон юни 20, 2011 10:18 pm

МАNI,детенцето ти е истинско ангелче.Да е живо и здраво.
Ох,момичета,аз май вече само се оплаквам.Хайде пак ,за да ми стане малко по леко:Малчо пак има температура.Толкова съм се отчаяла,че нямам думи.Каква беше тази ясла какво е това чудо не знам.Моля ви дайте съвет за някакви билкови и засилващи имунната система медикаменти.Много ми е мъчно,тъпча го с лекарства,а то милото пие,какво да прави,иска не иска пие.
Лека вечер на всички и успешна нова седмица.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт юни 21, 2011 12:32 am

Иче, искренно ти съчувствам, изпитала съм го същото. Имаше един период, в който имах чувството, че се въртим в омагьосан кръг - докато оздравеем и се стабилизираме и отново сме болни. Разбира се, че тръгването на ясла си е дало отражението, но може би трябва да помислиш изцяло да промениш начина на лечение - при първите симтоми да го задържиш в къщи, след като се излекува да не ходи на ясла поне една седмица, да се закрепи с много витамини и чак тогава отново да го пуснеш. Междувременно не спирай да му даваш витамини. Ние вече така процедираме и дъщеря ми боледува много по-лядко. Освен това всяка година правим един курс физиотерапия и пием по схема лекарства, засилващи имунитета. Нашата лекарка препоръчва биозин. А когато започне да се разболява веднага й давам изопринозин при моето момиченце действа, последните няколко пъти се оправихме само с него, без да пием антибиотици. Посъветвай се с добър педиатър и той ще ти предпише най-подходящата конкретно за твоето дете схема. Стискам палци да се оправите бързо. И още нещо - едва ли ще ти прозвучи много успокоително, но на мен един лекар ми беше казал, че всяко дете има в живота си определен период от около три години, в които боледува много често, но пък така си създава имунитет. Май има нещо вярно в това - наистина и дъщеря ми от две до петгодишна възраст боледуваше много често, а сега вече " да чукна на дърво" е много по-устойчива. Имай търпение и потърси добър специалист, това е моят съвет. Успех!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт юни 21, 2011 7:10 am

Изображение

<iframe width="425" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/l-o4LqYp5Ag" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Време е за кафеееееее.....
Хайде на масата :serve:
Отново започва един хубав ден :)

Пети, разкошна малка госпожица е Мери. И колко е усмихната - нека расте здраво и щастливо детенце. Не е проблем за кръщаването, че е толкова мъничка -много добре сте го решили :thumup:

Иче, права е Милена, наистина всички деца малко или много боледуват в ранната си възраст. Трябва да се въоръжиш с търпение, добър педиатър и много упоритост. Ако можете водете детето на море, на планина - това също закалява и укрепва организма. Добре е ако има баби да спрете яслата и като закрепне да го дадеш направо на градина. Не че е много успокоително, но честото боледуване намалява след като детето тръгне на училище :roll:

Хубав и усмихнат ден на всичкиИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена