Какво сготвих днес - Юли '11

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет юли 07, 2011 7:26 pm

Здравейте! У нас тази вечер ще има шопска салата, кюфтета на скара с гарнитура печени картофки и за десерт диня. Приятна вечер!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет юли 07, 2011 10:13 pm

Привет :chef:

Тази вечер имахме: Салата домати и краставици/поотделно/, Гриловани тиквички и моркови, Яйца на очи с домати. Десерта е според предпочитанията: Кайсии, Праскови Сладолед :serve:

Хубава вечер :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » пет юли 08, 2011 10:56 am

Здравейте!

Снощи бяхме на винен кебап, ориз със зеленчуци и естествено салата. Десерт диня и кайсии.
Довечера бъркани яйца със сирене /то друго няма в хладилника/ и салатка, а за десерт - стягане на багаж за моренцето... :clap:
Хайде приятен уикенд на всички!

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет юли 08, 2011 7:23 pm

За тази вечер у нас ще има салата от домати и краставици с домашно овче сирене, Пилешки дробчета с гъби и лютеница (за мен и мъжа ми), а за детето ще направя черноморска скумрия и печени картофи на фурна, защото не обича дробчета. Приятна вечер на всички!


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пет юли 08, 2011 7:31 pm

Вчера бях в командировка и не знам с какво са се гощавали домашните любимци, но ето че днес следобед се прибрах и канибалите започнаха да задават въпроси за вечерята.Измислих я тутакси:Паниран пангасиус с магданозено-чеснов сос, салата от домати, краставици и лук със сирене, а за десерт кайсии и праскови.
Приятни почивни дни!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
sissil
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 62
Регистриран на: ср ное 04, 2009 6:41 pm
:: 5 рецепти от sissil
:: 26 снимки от sissil
Местоположение: Alb.( Valencia) España

Мнение от sissil » пет юли 08, 2011 9:22 pm

Днес за закуска спретнах Ароматни пържени филийки
Изображение.За обяд се сетих да напълня камбички и ги кръсти камби светофар заради цвета имИзображение и салатка с царевица и риба тон Изображение и за десерт в тая горещина никой не се сеща ,но утре дано да ми хрумне нещо леко.
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб юли 09, 2011 12:20 am

Привет :chef:

Тази вечер се постарах :wink: Отдавна бях обещала да приготвя СушиИзображение и изпълних обещанието си. От няколко дни си набавям продуктите. Намерих ги в различни магазини, но успях - включително и Оризовия оцет. Самото приготвяне е забавно и не е трудно - трябва просто да спазваш описанието стъпка по стъпка.
Освен това докато чаках ориза да изстине, приготвих Мариновани гъби[img]http://www.receptite.com/photos/20 ... .jpg[/img]
С малки допълнения към рецептата се получиха много вкусни гъбки :bliz: А самите те бяха гарнитура на Пилешки пържоли на грил тиган:serve:

Спокойна нощ :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » нед юли 10, 2011 8:05 am

Здравейте и от мен!
Компютърът ми най-накрая е наред и бързам отново да се включа.Имам стар отчет и за това,за да не ви отегча ще изпусна част от тях.
Конфитюр от ягоди:Изображение,Компот от ягоди:Изображение,Картофки Мастър:Изображение.Това е стария отчет,а от вчера:Хляб без месене и без снимка,Пълнени чушки с кайма и ориз:Изображениеи за десерт Крем с плодове на фурна:Изображение[/url].
Лек и спорен ден на всички.

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед юли 10, 2011 11:36 am

Здравейте :) ,цяла седмица нямам време да се отчета,а сега ще го напрвя по памет:принцеси с кайма,кус-кус,сирена попара,филийки с лютеница,варени яйца,
салатите са традиционни за сезона домати и краставици в различни варианти,задължително присъства сиренето на масата синът ми почти всеки ден изяжда по1кг. :roll: ,свински пържоли нагрил тигана,печено цяло пиле с картофки около него,пържени тиквички (кой както ги обича),мусака,картофени кюфтета,пилешко с грах,
а десертите диня,пъпеш,кайсий и сладолед.
Хубав ден!

Потребителски аватар
pepeleon
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 162
Регистриран на: пет авг 06, 2010 6:03 pm
:: 114 рецепти от pepeleon
:: 673 снимки от pepeleon
Местоположение: Италия,Кадолино

Мнение от pepeleon » нед юли 10, 2011 1:23 pm

Здравейте,мили хора!!!
И мен ме нямаше доста време но ето ме пак на линия.Разкъсана между работа,здравословни проблеми и почивка и развлечение на децата и приготвянето на някоя и друга торта (за съпругът и една позната),ще се опитам да съм по постоянна в отчета.
Днес закусихме плодово кисело мляко с мюзли,кафе,мляко,бисквити,плодове.
За обяд направих пилешки пържилки на грил,син домат,червен и тиквички на грил за гарнитура,пържени питки със сирене,салата от къдрава маруля,а за десерт торта.
Ето и последните ми постижения :D
Торта Барби-пълнежа е ванилови блатове и крем Рафаело.А покритието е с фондан от машмелоу бонбони.А мъфините са по рецептата- шоко кексче с карамел.Тази е за дъщеричката на една позната.
Изображение
Торта трактор-пълнежа е по рецепта Торта Бейлис,а покритието е с медено-захарен фондан.Тази е направих на бързичко и си личи,за съпругут ми който в петък имаше рожденден и който ми е фен на тортите :D .Да ни е жив и здрав!
Изображение Изображение
Комплименти на всички ви за прекрасните ястия с които сте напълнили темата.Браво!
Е лек неделен ден на всички!
И до нови срещи надявам се!
Учи се от всички,това е-Мъдрост.Имай власт над себе си,това е-Силата.Искай това което имаш,това е-Богатство..


Заключена