Какво сготвих днес - Юли '11

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср юли 20, 2011 8:57 pm

Здравейте и от мен :) ,
ние тази вечер сме на салатка от домати и краставици,зеле на фурна с тънка наденица,а за десерт сладолед.
Да ви се похваля моята малка голяма дъщеря(14год.) снощи беше сготвила сервирала масата и като се прибрах само седнах :)
а менюто беше пържени картофи с пържени кюфтета,шопска салата,а десерта беше от мене пак сладолед.
Хубава вечер!!!


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » чет юли 21, 2011 10:27 am

Снощи бяхме на панирани пиперки, салата от домати и краставици с лук и сирене, а за десерт домашен сладолед - горски плодове.
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет юли 22, 2011 10:50 pm

Здравейте! Тази вечер бях планувала да направя наденица с картофи на фурна, но отидохме на плаж и тъкмо щяхме да си тръгваме видяхме, че рибарите хвърлят мрежите си, изчакахме да ги извадят и си купихме рибка(барбуна и илария). Междувременно се насладихме и на залеза на слънцето! Много съм доволна от днешния ден!
Мъжът ми реши да ме поглези и докато правех салатата изпържи барбуната :clap:. Много беше вкусна.
А сега ме чака иларията да я изчистя, но си заслужава. Утре пак сме на пържена риба!
Приятна петъчна вечер!

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » съб юли 23, 2011 12:48 pm

Здравейте! Днес ще хапваме микс от пълнени патладжани, тиквички и домати с кайма :) , шопска салата, а десертът ще е диня, пъпеш и сладолед. Хубав уикенд ! :) :chef:


mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » съб юли 23, 2011 1:28 pm

Здравейте и от мен!
Пиша все по-рядко,но и готвя,и снимам,а още по-редовно ви и чета,но в тия жеги с малката гледаме да сме повече навън,а през почивните дни сме на плаж.Но както и да е да си дойдем на думата.Ще се отчета за по-скорошните и по-сполучливи ястия.
Свинско с картофи на фурна - II вид Изображение,Домашна пърленка при мен с плънка от шунка и топено сирене Изображение и за десерт Пай с конячни сливи Изображение.Хубав ден на всички!

Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » съб юли 23, 2011 4:37 pm

Здравейте най-после и от мен!Лаптопа беше на ремонт и се разболях без него :wink: Днес сме на червен боб яхния,пилешки бутчета и бедра печени във фурната,салата от краставици и домати и шоколадови бисквити за десерт :D Весел и слънчев ден на всички!!!

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » съб юли 23, 2011 11:20 pm

Здравейте.
Вчера имах луд ден в кухнята. Трябваше да правя торта с мотив мечка гризли. Като видите снимките ще видите, че мойто мече е много по-миловидно :oops: .
Първоначалният замисъл беше: горска поляна, обсипана с цветя, паднало дърво и до него мечка (ама гризли :!: ). От страни поточе с плуващи рибки + една нещастна рибка в устата на мечката.
Да, ама не - идеята пропадна, защото не разполагах с време. За това елементите на тортата стоят нахвърляни и някак необвързани. Оказа се обаче, че това дразни само мен - другите всички харесаха тортата.
Ползвах тази рецепта (светкавична е) Торта с готови блатове и два вида ганаш
Ето и снимки
Изображение Изображение
Изображение Изображение

Освен тортата пекох чушки,
Изображение

направих заготовката за Ароматни редени мариновани шишчета + кайма за кюфтета. После същинското готвене оставих на мъжа.
Изображение Изображение

нарязах и салата
Изображение

Имах намерение да пека и питка, но добре, че се вразумих навреме. Днес не съм готвила.
Сега се наслаждавам на прекрасната вечер и ви пожелавам спокойна такава и на вас. Лека нощ.

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед юли 24, 2011 12:05 am

Елти, браво, направо си фурия в кухнята!
А аз гледам все да се измъкна по тъча, че в тия жеги не ми се наближава печка :oops: Е, все пак се отчетох скромно и днес с едни кюфтета от тиквички, шопска салата и огромна диня.
Спокойна, весела неделя ви желая!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед юли 24, 2011 12:20 am

Ние днес бяхме на салата от домати и краставици, пържена риба и картофени кюфтета. Утре сме на гости, така че няма да готвя! :clap:

Потребителски аватар
pepeleon
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 162
Регистриран на: пет авг 06, 2010 6:03 pm
:: 114 рецепти от pepeleon
:: 673 снимки от pepeleon
Местоположение: Италия,Кадолино

Мнение от pepeleon » нед юли 24, 2011 5:29 pm

Добър неделен ден и от мен!
ЕЕЕхххххх Eltiii мога само да ти се възхищавам колко неща си сътворила за така малкото време с което си разполагала.Браво за тортата няма забележки то не винаги се получава това което си замисляш първоначално важното е крайния ефект щом всички са били щастливи и доволни значи е ок.
Ето моите бледнеещи скромни ястия за последните два дни.
Една супа от свински кокалчета с домат и фиде,една супа топчета иии
Една мусакичка
Изображение
И пармиджана
Изображение
Днес бяхме дообяд на работа после на малко шопинг та хапнахме бърза пица от пицерията :oops: .....
Но за довечера подготвих телешки скалопини(в момента се мариноват) със картофено пюре и мини кексче тирамису.
Хайде лек ден,успешна нова седмица и апетитът да не ви напуска :D ........
Учи се от всички,това е-Мъдрост.Имай власт над себе си,това е-Силата.Искай това което имаш,това е-Богатство..


Заключена