Какво сготвих днес - Август '11

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср авг 24, 2011 7:54 am

Миленка, опитай тази рецепта Карамелизирано пиле със салата - малкият ми син обожава пилешките хапки приготвени по този начин :bliz:
А ето като се порових в рецептите и тази, която Elti e ползвала Пилешко в сладко-кисел сос

А може да опиташ и двете :wink:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » ср авг 24, 2011 9:51 am

Добро утро! Вчера не изпълних менюто, което написах. Доста го промених :roll: Направих Лесни пълнени домати със сирене и яйце :roll: . Попадна ми случайно рецептата за Американски палачинки и реших да ги направя за десерт, дори останаха няколко за закуска :) Стават чудесни, а досега не съм се сещала да ги пробвам, но ще наваксаме. ;) А за днес менюто нямам идея какво ще е. Хубав ден ! :flow1:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » ср авг 24, 2011 10:39 am

Миленче, правих смесица от няколко рецепти и резултатът беше фантастичен, но не мога да дам пропорции, че го правих на око.
Мисля, че ти също ще се справиш, защото имаш усет към нещата в кухнята, за това ще ти кажа приблизително пропорциите и технологията.
Пилешкото ми беше предварително нарязано на хапки и сварено. Направих панировката от 1 яйце, около 2с.л. кис. мляко, чипка сода бикарбонат, малко газирана вода и нишесте (трябва да е по-гъсто от палачинково и по-рядко от кексово).
Тъй като не ми стигна нишестето се наложи да сложа и 1 с.л. брашно.
Пилешките хапки ги овалях първо в брашно и после ги цопнах в тази смес (почти като за бухтички).
Пърженето го знаеш.
За соса загрях олио, с 2 с.л. захар (изчаках захарта леко да промени цвета си към карамел, но мнооого светъл карамел), щипка джинджифил и добавих ябълков оцет (не помня количество, но около 5с.л.). После добавих около 2 с.л. кетчуп, 1/2 ч.ч. медена вода (1 равна супена лъжица мед, разтворена в 1/2 ч.ч. топла вода).
Сгъстих соса с 2-3 с.л. нишесте, но тъй като го разтворих в компот от кайсии, крайния резултат ми сладнеeше повече и добавих още оцет (към врящия сос).

Търсих рецепта в сайта, но не намерих това, което ми се искаше. Мислех да я кача тази рецепта, но може би след втория опит, за да меря и количествата.
А и мисля, че пилешкото месо не се нуждае от предварително варене, но такова имах. Та ще изчистя нещата около рецептата и ще я кача.
Панировката също ще пробвам да я променя, че така не беше хрупкава (иначе беше вкусна). Скоро четох за панировка само от газирана вода и нишесте, но не съм я пробвала.
И ние с дъщерята много харесваме тези пилешки хапки в сладко-кисел сос и едни китайски пържени хлебчета. Та първата рецепта е разгадана (да кажем) на 80%, но за хлебчетата още търся (всъщност намерих, но не съм я пробвала).


А тази рецепта и мен ме заинтригува Карамелизирано пиле със салата.Не бях попадала на нея.Записвам си я в любими и скоро ще я пробвам.

Тази я видях (нали първо разрових в сайта за сладко-кисело пиле) и също на прочит ми хареса, но не беше това, което исках.Пилешко в сладко-кисел сос

Приятно готвене на веселите готвачи, а на работещите (като мен) лек и доходен работен ден (добре, че си имам добър шеф :wink: , та отделих време да напиша всичко това :D ).

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср авг 24, 2011 1:21 pm

Бони, Elti, много ви благодаря! Ще опитам и двете рецепти.


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » ср авг 24, 2011 3:22 pm

От мен снимани: Кюфтенца с картофи на фурна:
Изображение

и салатка:
Изображение

Имаше още печена скумрия, зеле на фурна, печено пиле, таратор и пържени картофи но останаха без снимки.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср авг 24, 2011 5:02 pm

Привет :chef:

За днес у нас има Шарена салата, Пълнени чушки с яйца и сирене на фурна, Пикантни пилешки пържоли на грил тиган. Десерта е Пъпеш, Шоколадов сладолед :hungry:

Хубава вечер :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет авг 25, 2011 8:45 am

Здравейте Изображение
Вчера бяхме на шопска салата, картофена супа - поръчка на сина, пилешки дробчета по селски и десерт диня.
За днес не съм решила още :?
Хубав и прохладен ден :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » чет авг 25, 2011 1:02 pm

Здравейте! В този толкова горещ ден мисля да изкарам на сокове, айрян и много студена вода :) А за вечеря ще има нещо, което се прави бързо и което не изисква дълго стоене край печката - мисля да направя Бъркана пица , салата, а за десерт сладолед и диня :bliz: Лек ден :wink:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
cvetkQ
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 114
Регистриран на: пет окт 15, 2010 10:41 pm
:: 6 рецепти от cvetkQ
:: 2 снимки от cvetkQ

Мнение от cvetkQ » чет авг 25, 2011 7:58 pm

Здравейте
закуска филийки с сирене
обяд чийсбургер
вечеря кебабчета с картофи
навън ядох също сладолед :chef: :love: :chef: :love: :chef:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет авг 26, 2011 10:30 am

Здравейте! Днес за закуска имаше останало от пицата и айран, за обяд - плодова салата, а за вечеря ще сме на гости при баба, където ще похапнем някоя вкусна манджичка :) Лек и хубав ден! :thumup: :wink:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Заключена