Как тече денят на Веселите готвачи? - Септември '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Как тече денят на Веселите готвачи? - Септември '11

Мнение от Pavel » чет сеп 01, 2011 4:47 am

Ето я и новата темичка :) Какво ни очаква през Септември? Може би няколко почти летни дни, някои ще тръгват на училище, други се връщат на работа... а сигурно и красиви есенни пейзажи?
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет сеп 01, 2011 8:32 am

Добро утро!
Нов месец и то с "Р" :D
Дано лятото по-дълго време се задържи, то топло, топло, ама аз го предпочитам пред студеното и мрачно време.
Днес е Симеоновден, всички именици да са живи и здрави, а сега по кафенце, който както го предпочита
Изображение
Лек ден :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

bubole4e
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 90
Регистриран на: ср авг 25, 2010 11:01 am
:: 16 снимки от bubole4e

Мнение от bubole4e » чет сеп 01, 2011 9:12 am

Добро утро,много ми липсвахте.Няколко дена си бяхме на село приготвяхме си зимнина.:) Снощи се прибрахме и сега толкова работа ме чака че се чудя откъде да я залавям.Вече пих две кафета но ще се почерпя още едно от Sirena толкова са предизвикателни че немога да им устоя.Относно септември.......ще си имам първокласник :) очакваме първия учебен ден с нетърпение и смесени чувства.Пожелавам на всички усмихнат и ползотворен ден а на именниците да са живи и здрави и да носят с гордост името си :flow1:

korneliq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 101
Регистриран на: нед дек 16, 2007 2:25 pm
:: 744 рецепти от korneliq
:: 388 снимки от korneliq

Мнение от korneliq » чет сеп 01, 2011 9:14 am

Симеоновден 1 септември

На този ден Господ опрощава греховете на покаялите се грешници. На този ден е умрял на 103 години Симеон Стълпник или още както го наричат, Симеон Орачо. Светецът се почита като покровител на орачите.На този ден се освещават семената за посев. Колите, воловете, конете са украсени с цветя. По рогата воловете имат кравайчета. Стопанките изпращат орачите с варена кокошка, погача и баница. На нивата се оставя китка босилек да пази нивата от беди, болести, порои и дъждове. Костичките от кокошката се заравят в земята. На този ден не се дава нищо назаем, не се изнася нищо от къщата, да не се изнесе плодородието. Не се кладе огън, за да се предпазят посевите от пожари. Не се пере и простира, за да не са празни класовете.

Добре е на този ден да се купи някакъв нов домакински съд. От този ден започва бруленето и събирането на орехите. От питата, която се разчупва у дома, първият залък се оставя пред вратата за невидимия дух, покровител на къщата. Питата, която орачът носи на нивата, той разчупва на четири парчета: първото хвърля на изток към слънцето, второто дава на воловете, третото заравя в земята за змията, стопанин на нивата, четвъртото изяжда сам. На Симеоновден се гадае какво ще е времето през цялата година.
На трапезата се слагат колачета, ястия от пиле, баница.
:flow2: :flow1: :flow2: ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ :flow1: :flow2: :flow1:


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет сеп 01, 2011 9:40 am

Здравейте приятели :) ,
Наталия страхотни кафенца си сервирала ще опитам от всичките :thumup: .
Мария,да имаш първокластник е голямо вълнение,ние вече сме минали по този път :) .
Септември е да и на мене ми се иска да има по-вече лято,дано се задържи по-дълго време.
На всички именици да им е живо и здраво името!!!
Хубав ден!!!!
Весел празник на празнуващите!!!
:flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » чет сеп 01, 2011 9:52 am

Добро утро и мерси за кафенцето Нати :)
Вчера ходихме с децата на шопинг и мога да кажа, че вече са готови за учебият сезон. Довечера съм на родителска среща на Гого, да видим дали няма да излезе още нещо :wink:

И да ви почерпя - днес дъщеря ми Симона има имен ден, заповядайте:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет сеп 01, 2011 10:39 am

Да са живи и здрави всички именници, които празнуват днес! Маги, честит празник и на Симона, пожелавам й много усмивки и нови предизвикателства!
С удоволствие се черпя от кафенцето на Sirena, много ми е необходимо - снощи имахме до късно гости и още не мога да дойда на себе си. На всичкото отгоре след малко ще ходя на работа. Днес, утре и вдругиден имаме ликвидации. Това са ми най-неприятните работни дни през цялата година. Първо, защото са веднага след дългия отпуск и второ, защото ни се налага да изпитваме студенти, на които това им е вече трето поред явяване на изпит. Ние се чудим как да им пишем оценка, различна от слаб, а те гледат да ни надхитрят и да препишат. Като цяло тежки изпити ще са.
Утре и ние имаме родителска среща за началото на учебната година, но май ще ходи баща й, аз ще трябва да посрещам втората порция гости.
Ние още почти нищо не сме купили за първи клас, но има време. Вчера един баща на дете от класа на Весито ни каза, че май ще имат униформи, много съм доволна. Така показват принадлежност към определено училище и на мен поне ми създават впечатлението за по-сериозно отношение.
Сега ви оставям и отивам да се приготвям за работа.
Лек и успешен ден!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет сеп 01, 2011 10:15 pm

Добър вечер :)

Първо ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА СИМОНКА И НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ - ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ, НЕКА ИМЕНАТА ВИ СЕ МНОЖАТ И ПРЕБЪДАТ, НЕКА ХУБАВИТЕ ПРЕЖИВЯВАНИЯ ВИНАГИ ДА ВИ СЪПЪТСТВАТ :love:
Мария, Милена, нека първият учебен ден да е незабравим за децата ви, да им върви по вода и да са отлични ученици:thumup: На Симона желая прекрасен, успешен и незабравим студентски живот :thumup:

Спокойна нощ :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » чет сеп 01, 2011 11:57 pm

Благодаря ви за хубавите пожелания:hug:! Ако можех да оценя постовете ви, бих им дала 10 от 10! Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет сеп 02, 2011 6:25 am

Добро утро :)
поднасям ви по едно кафенце и хайде на работа.
Моят син започна вчера училище последна година е и почти нищо не съм копувала,а дъщеря ми е вече трета година с униформа и да ви кажа всичко си има и плусове и минуси но като цяло съм доволна,за нея ще трябват и учебници и тетрадки но само една малка част тетрадки си е купила сега се чуди с каква чанта да е но като гледам клоним към тип дамска,но какво да ги правиш тинейджъри :shock: .
Хубав петъчен ден приятели!!!!
:flow2: :flow1: :flow2:


Заключена