Какво сготвих днес - Октомври '11

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб окт 08, 2011 10:47 pm

Здравейте!
Днес сме на бобец, направихме и пипера със сирене, а за вечеря опържих мекици, с айран,сирене , захар-кой както ги предпочита.За десерт хапнахме сладолед-решихме да пробваме дали наистина помага срещу гърлобол.
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » нед окт 09, 2011 11:02 am

Здравейте, весели момичета! Това, че не пиша, съвсем не означава, че не готвя! Времето ми е много оскъдно и всяка свободна минута я посвещавам на децата :love: . За вчера имахме Зеленчукова супа, Кълцани сърми, Крем-карамел. Днес за закуска-Бухти, които се обръщат сами, за обяд и вечеря-Боб-чорба, Пържена риба, десерт-нещо от магазина.Надявам се остатъкът от тези манджи да ме спаси от готвене още ден-два :wink: ...

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед окт 09, 2011 12:34 pm

Здравейте! Аз като не готвя, не готвя, но пък като започна нямам спиране. Вчера бяхме на леща яхния. Снощи сложих в гювеча телешки ребърца с бамя и го оставих да се пече цяла нощ на съвсем слаба фурна. На сутринта всичко беше станало мозък, така че обядът и вечерята ни са осигурени. Вчера ми се пресече прясното мляко :x и днес по принуда направих от него една добруджанска кавърма за закуска. Освен това успях да забъркам и макаронена салата, че вече доматите не са толкова вкусни, а у нас вечер без салата не се сяда на масата. Нарязах и една зелка и я залях с фикса на д-р Йоткер за туршия, ще видим след три дни какво се е получило. Това е от мен, надявам се поне три дни да не готвя, защото напоследък покрай детето не ми остава никакво време.
Желая ви приятен неделен следобед!

Потребителски аватар
Jordanka1
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 436
Регистриран на: нед сеп 20, 2009 4:03 pm
:: 4 рецепти от Jordanka1
:: 28 снимки от Jordanka1
Местоположение: Белослав-Варненско

Мнение от Jordanka1 » нед окт 09, 2011 2:21 pm

здравейте и от мен и аз несам ви забравила отвреме на време преглеждах темите ама не остава време да се включа но ето вече сам си вкащи(работих сезонно)и ще сам редовна и така:
вчера бяхме на гроздобер като се варнахме картофена,доматена салата и кюфтета на скара.
за днес топли сандвичи палачинки за довечера пиле с ориз .
лека спокойна работна седмица :clap:


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед окт 09, 2011 2:38 pm

Здравейте!
За днес приключих с готвенето:пилешка супа с лимон, пиле с ориз и ябълков сладкиш.Има и от вчерашния боб, за вечеря може да направя една зелева салата и кой каквото иска.
Успешна нова седмица!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед окт 09, 2011 9:45 pm

Привет :chef:

Най-накрая и аз се прибрах - тръгнахме за село вчера на 30 градуса, а днес се прибрахме на 5 :shock: Добре че си бях взела жилетка, но се прибрах боса по чехлички :wink:
Както и да е - вчера си купихме карфиол и както не искам трушии си добавих камби, морковчета и целина от градината и направих 15 буркана "Омния" и 1 трилитров с чудна трушия. Сложих по 1 аспирин /на 3-литровия буркан - 4/ и залях с вряла вода. Днес преди да си тръгнем от село ги сложихме в мазата. После ще оставя няколко буркана на свекървата, а ние ще си опитаме трушията за Коледа.
Иначе приготвихме Супа от карфиол, Пиле с бял сос, Пиле със сушени сини сливи и лук, Печен пипер. Десерта беше Грозде, Ябълки :bliz:

Спокойна нощ и успешна нова седмица :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » пон окт 10, 2011 12:45 pm

Здравейте веселушки!В събота нашите идваха на гости и надонесоха куп неща от село :love: :love: :love: Посрещнах ги с пилешки шницели,кебапчета и сладкиш за десерт.На сутринта направих принцеси с яйце и сирене.За обяд пекохме пилешки бутчета ,картофена салата и домати с лук(защото баща ми не яде картофи :? ).Те си тръгнаха следобяд,а на нас ни остана за вечеря от обяда.Свекървата си дойде от Италия и донесе шоколади,моцарела,кафе.....От село донесоха домати,чушки,патладжан,люти чушленца,абе много неща!Баща ми заклал козлето,че малко не слуша :P и месце донесоха,та днес направих дроб сърма.За десерт има грозде(пак от село :D )Желая ви приятен ден!

bubole4e
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 90
Регистриран на: ср авг 25, 2010 11:01 am
:: 16 снимки от bubole4e

Мнение от bubole4e » пон окт 10, 2011 7:41 pm

Здравейте и от мен не си спомням откога не съм влизала тук .И аз като Милена никакво време не ми остава от ученика :) За днес;
закуска пържени филийки
обяд картофи с крилца на фурна от вчера
вечеря пиле с ориз,домати със сирене и маслинки,салам и кашкавал за мезе ,а десерта е бисквитена торта.....има и плодове(портокали и банани)
лека вечер.

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » вт окт 11, 2011 11:03 am

Ние днес сме на Лучена яхния с пилешко в гърне,Пилешка супа,салата Зелена и Двуцветен сладкиш с праскови (който следобед ще правя)
за Мери има банан с оризова каша и Пюре от морков,картоф,чушка и царевица,за следобед мисля да и направя от сливи :cook:
http://www.radikal.ru]Изображение

Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » вт окт 11, 2011 1:36 pm

Добър ден!Днес сме на зеле с пилешки бутчета.Десерта ще е от магазина-който каквото си избере :wink: Приятен и "бездъждовен"ден на всички!


Заключена