Как тече денят на Веселите готвачи? - Октомври '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
bubole4e
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 90
Регистриран на: ср авг 25, 2010 11:01 am
:: 16 снимки от bubole4e

Мнение от bubole4e » ср окт 26, 2011 7:36 pm

Честит празник на всички именници :flow2: :flow1: :flow2: с пожелания за много здраве,късмет и любов :beer:


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср окт 26, 2011 7:59 pm

Сутринта, когато ви поднасях кафето изобщо бях изключила, че днес е Димитровден - нека са живи и здрави всички именници и техните близки :beer:
Димитровден се чества и като професионален празник на Строителя в България. На този ден празнуват всички свързани със строителния бранш – строители, архитекти, строителни инженери, проектанти и всички работещи в строителството.
Още веднъж Честит празник на всички колеги, весело изкарване :beer:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср окт 26, 2011 11:23 pm

Здравейте! Днес денят ми беше много натоварен - от рано на работа, после набързо се прибрах, написахме част от домашните с малката и след това я взех с мен в университета, защото имах допълнителни часове с магистри. Тя също беше "студентка" за един ден, от което разбира се беше много горда:wink: . Междувременно ходихме да купуваме подарък за майка ми(днес е именничка) и почти на бегом стигнахме до работата ми(успяхме навреме:roll: ). Там докато "каките и батковците" правиха контролно, "златното дете на мама" си написа домашното, след което се отдадохме на празнуване :baloons:.
Сега се прибрахме и някои от нас вече са в леглото(преди това не пропуснахме да си дадем заявка за утре да сме облечени, така че да изглеждаме "шик").
Макар и в този късен час да ви почерпя за здравето на моята МАМА
Изображение.
Да са живи и здрави всички именници:celebrate: !
На тези, за които денят е професионален празник желая много успехи и нови предизвикателства!
Бони, разбирам, че това и е твой празник - специално ЧЕСТИТО и на теб!
Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет окт 27, 2011 4:30 am

Добро утро :) каня ви на кафенце и изчезвам,че закъснявам.
Хубав ден!!!!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет окт 27, 2011 7:18 am

Изображение

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/f11UD0J9a2g" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Миленка, нека ви е жива и здрава мама :flow1: :flow1: :flow1: Благодаря за поздравите - по професия съм елекртоинженер, но работата ми е доста свързана със всички дейности по строителството - от началото до края. Още повече че в семейството си имаме и кандидат-архитект :wink:
Благодаря и на Ивка за ранното кафе. Докато ние седнем на кафе, тя вече е изработила половината си работно време :wink:

Хубав и усмихнат ден на всичкиИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет окт 27, 2011 10:31 am

Здравейте! Аз се присъединявам малко по-късно за кафе -за вас поредното, за мен първо. Отново го пия на фона на чудесна мелодия за добро настроение.
Бони, благодаря за пожеланията към мама, ще й ги предам. Честито със закъснение и на вашия бъдещ архитект, страхотна професия си е избрал!
Искам да споделя нещо с вас, което от известно време ми прави ужасно лошо впечатление. Много кулинарни списания се правят тиражите на наш гръб! Обръщали ли сте внимание колко рецепти от нашия сайт се появяват в тях, представени или като техни или под авторството на хора, които нямат нищо общо с тези от нас, които са качили рецептата тук?:agr: Ето два пресни примера от тази седмица - "Вкусотии в чинии" публикува рецепта Солени царски палачинки. В случая авторите са проявили малко "творчество" - сменили са името на оригиналната рецепта Сметаново пиле в палачинка, която аз съм си измислила и съм качила тук на 11.11.2010г. Въпросният броя на списанието излиза на 24.10.2011г. :shock: - мисля, че няма спор за това кой е авторът :wink:. Друг пример - отварям вчерашния брой на сп. Кулинарен уикенд и откривам, че някоя си Петя Славчева, с която аз нямам нищо общо, е представила като своя Питка Слънце със сирене - тук даже и името не е сменено :x ! Срещала съм и много други рецепти от нашия сайт, с които някои хора и награди печелят! Естествено, че и ние качваме рецепти, които не сме измислили сами, но винаги посочваме източника, от който сме ги взели. Би трябвало да се обърне внимание на авторите на тези списания, че могат да вземат пример от нас и да са малко по-коректни. Ето, видяхме наскоро Маги, която беше публикувала свои рецепти в едно такова списание, голямо признание за майсторка като нея. А какво щеше да стане ако някой друг си беше приснвоил нейния труд и го беше представил като свой?! :sign_oops: НЕ Е ЧЕСТНО!

bubole4e
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 90
Регистриран на: ср авг 25, 2010 11:01 am
:: 16 снимки от bubole4e

Мнение от bubole4e » чет окт 27, 2011 11:22 am

Я да се наредя и аз при вас на кафенце :) .Миленка,на мен също много рецепти са ми правили впечатление по кулинарните списания но аз от сравнително скоро съм сред вас и не ви познавам......винаги съм си мислела че някой от вас си публикува рецептите в това няма нищо лошо но обратното е много некоректно :read: .А сега да си кажа и аз моя зор :oops: ...съвсем скоро ми предстоят два хубави повода :clap: (годищнина от сватбата и рожден ден на малката) моляви момичета помогнете ми с идеи за торти.Искам нещо ефектно но лесно че нямам никакъв опит.Мисля да ползвам марципан Варна за декорация но какъв блат ?какъв крем? Вие имате опит помогнете ми.Желая ви хубав и усмихнат ден. :hug:

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » чет окт 27, 2011 2:06 pm

Здравейте!
Ивенце,да ти е живо и здраво детенце!
От все сърце му пожелавам,да расте сред любовта и обичта на мама и тате,с безкрайно щастие и късмет винаги и във всичко!
Целувки!
Нина


Изображение

Изображение

Изображение

Весел празник!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » чет окт 27, 2011 6:09 pm

Ето ме и мен,след едноседмичната почивка.Страхотно беше...,но първо Честит имен ден,Честит професионален празник и Честит рожден ден на всички празнували.Да сте живи и здрави.Любов и разбирателство!
Кръщенето мина,естествено изложих се от притеснение,но повечето хора не разбраха :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Времето в Дряново беше страхотно за разходки.Ходихме до еко пътеката,до пещерата Бачо Киро,естествено до Дряновският манастир/там беше кръщавката/.....и после до Рибарица.Страхотна вила,топла,до реката,близо до магазин и ресторант но не до главен път,с голям двор.Тортата ми много се хареса от всички,или поне така казаха.Аз лично останах доволна.Ето и малко снимки.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеПропуснах да спомена конете.Те бяха във съседният двор,децата много им се радваха.Последният ден си направихме разходка до Кървавото кладенче.Там въздуха беше толкова чист ,че чак не ми се тръгваше.Е това е от мен.Дано да ви харесат снимките.

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » чет окт 27, 2011 10:19 pm

Здравейте, момичета! По причини, които не са ми ясни, от известно
време насам не мога да публикувам снимки в сайта. Затова и не
мога да ви "почерпя" по познатия начин, но все пак: Заповядайте,
почерпете се! :serve: :cake:
Днес малкото момче на мама навърши 11 години.
Да си ми здрав, Гоги, и достатъчно упорит и последователен,
за да следваш мечтите си!!!


Благодаря ти, Нинка!!! :hug:


Заключена