Гъсто сладко от дюли

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
nedka51
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: пон дек 13, 2010 1:21 pm
Местоположение: бургас

Гъсто сладко от дюли

Мнение от nedka51 » съб ное 05, 2011 10:08 am

Здравейте! Много моля , ако някой има идея как мога да подобря сладко от дюли, което стана много гъсто , да сподели своя опит , или идея. Благодаря предварително.


Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » съб ное 05, 2011 1:18 pm

nedka51 написа:Здравейте! Много моля , ако някой има идея как мога да подобря сладко от дюли, което стана много гъсто , да сподели своя опит , или идея. Благодаря предварително.
:D Сложи му малко вода и го завари наново и ако е необходимо долей още вода,завари го 10 минути и готово. :thumbsup:

nedka51
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: пон дек 13, 2010 1:21 pm
Местоположение: бургас

Мнение от nedka51 » съб ное 05, 2011 5:57 pm

Благодаря за отговора. И аз така си мислех, но се колебаех, защото не бях сигурна дали ще е успешно, или по-точно да не го разваля повече. За първи път ми се случва , може би защото се наложи да прекъсна процеса и оставих за другия ден да го досваря.

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » съб ное 05, 2011 9:54 pm

:D Аз винаги оставям мармалади и сладка по редички,защото после в процес на изстиване те се дозгъстяват.А и в нас обичаме по течните сладка.Но специално дюлите са плод който се желира и просто не си се съобразила с това.А също така и количеството захар играе голяма роля,ако е в по-голямо количество също спомага за получаване на по-гъсто сладко.Аз и тук правя корекции никога не правя сладкото със захарта посочена в рецептите,винаги намалявам с 500 гр-пак защото в къщи обичаме по киселите сладка.Успех при поправителния... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


nedka51
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: пон дек 13, 2010 1:21 pm
Местоположение: бургас

Мнение от nedka51 » нед ное 06, 2011 12:55 am

Благодаря мамче!
Макар , че може и да си по-малка от мен.
И аз не очаквах, че така ще се получи, но понякога стават такива обрати. Просто ми излезе спешна работа. Обикновено от други плодове, имам в предвид по-меки , ги засипвам една нощ и на другия ден ги сварявам.
Още се колебая какво да ги правя. Очаквах повече отзиви на запитването ми. Дали да не го оставя така и да го използвам за плънка, но е доста количество , а и децата се надяваха на нещо по-съвършено.
Но, отново ти благодаря за съветите.
Хубава вечер и успешен утрешен ден, да бъдат с поздрави от мен!
Недка

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » нед ное 06, 2011 3:40 pm

Спокойно следвай съвета на mamcheto61 ! Аз често допусках този гаф, докато вече ги оставям малко по-редки, пък и слагам доста по-малко захар, затова като затворя бурканчетата, ги варя 5 минути за по-сигурно. Аз добавям топла вода. Давай смело и успех! :thumup:
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср ное 09, 2011 11:03 am

Това и с купешки конфитюри ли става? Наливаш вода и готово? Ама им се губи желираността. Или и те трябва да се заваряват след добавянето на водата?
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » ср ное 09, 2011 6:50 pm

Aliana написа:Това и с купешки конфитюри ли става? Наливаш вода и готово? Ама им се губи желираността. Или и те трябва да се заваряват след добавянето на водата?
:) Рали купешките мармалади,конфитюри и сладка надали ще могат да се разредят,защото тях ги сгъстяват с разни фиксове и пектин или с нещо изкуствено,те и от плодове не ги правят като хората ами им слагат глюкоза,сгъстител,боя и ароматизатори и някое друго парченце плод да замажат очите на клиента.Аз примерно като ми свърши някой мармалад купувам си от магазина 1-2 кг плод и си варя и посред зима мармалад,сега поне има вече всичко по магазините и винаги може да си направиш естествен мармалад или сладко по всяко време. :D

nedka51
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: пон дек 13, 2010 1:21 pm
Местоположение: бургас

Мнение от nedka51 » съб ное 19, 2011 12:20 am

Здравейте всички , моля за вашето извинение, отсъствах доста време и нямах възможност да ви отговоря.
Искам да ви съобщя какво стана с моето просволуто сладко. Отворих само 3 бурканчета за проба , добавих вода на око и захар, за да не стане блудкаво. Но, не ми хареса, не се подобри. Някога мама като го правеше ставаше с наситен розав цвят, изглеждаше като че ли има чисто масло за блясък. Още е пред очите ми. Но, мама вече я няма и сладкото ми изобщо не стана.
Според мен става само за плънки , с орехи да се добавят. Много е постно.Но нищо ще раздавам. Някой ако има желание , с удоволствие ще му изпратя, но за плънка на сладкиши например.
Още веднъж ви благодаря, за любезното внимание към мен!
Хубава и спокойна вечер и успешен утрешен ден!
Поздрави от мен Недка!


Отговори