Знае ли някой на какво се сваля снимка за торта?

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
danielcheto
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 3
Регистриран на: ср ное 23, 2011 12:10 pm

Знае ли някой на какво се сваля снимка за торта?

Мнение от danielcheto » ср ное 23, 2011 12:28 pm

Много ми е интересно как става този номер,ако някой знае нека ми напише.Предварително ви благодаря!


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет ное 24, 2011 9:51 am

Какво точно имаш пред вид?
www.facebook.com/artandhobby

danielcheto
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 3
Регистриран на: ср ное 23, 2011 12:10 pm

Мнение от danielcheto » чет ное 24, 2011 11:39 am

Извинявам се,че неправилно зададох въпроса си,имах предвид на каква хартия се отпечатват снимките,които слагат върху тортите?И как се поставят отгоре,заливат ли се с желе?Надявам се този път по-добре да съм обяснила. :D :D :D

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » чет ное 24, 2011 2:06 pm

:) :) :) !!!Сладкарската фотодекорация е начин да се украси торта с желана снимка! Изработва се върху вафлена кора и е изцяло от хранителни продукти. Има и плаки;фотореалистична плака -
снимка или картинка които си купуваш и сама декорираш,според указанията =моя приятелка после покрива с неутрално желе .Ето и инструкции от купена плака на супер мен;
Начин на работа:
1. За да сложите вафленото покритие върху тортата, тя трябва да е прясна а НЕ ЗАМРАЗЕНА!
2. Поставете върху тортата и леко притиснете вафленото покритие. Сложете декоративните фигурки (ако има такива в комплекта и ги прилепете с малко течен шоколад.
3. Гарнирайте покритието отстрани с разбита сметана или крем.///
Когато си купиш плака .ще има указание за приготвянето и.Има някои които се поставят върху тортата и отначало се набръчкват,но от влагата се изпъват сами и т,н
http://www.novagel.org/index.php?page=p ... =7&lang=bg
на този сайт има видове и описания-Дано съм ти била полезна :) :) :) :)
Изображение


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет ное 24, 2011 2:19 pm

Има различни видове ядлива хартия - декор-плюс и облати са неутрални на вкус, фондановата е много сладка, шоко-декор-хартия е от какаово масло и захар, също сладка. Има различни фирми, които печатат ядливи снимки. Обърни се към сладкар, които ти е в близост или потърси в интернет. Цените вариират според големината. Има възможност снимката да се гланцира, със 100% ядлив лак. Тогава не се деформира от влагата в хладиника и цветовете остават идеални. Гланцирането най-често струва около 1,50 евро за средно голяма снимка, напр. 20х30 см. Като цяло снимка върху тортата е добро решение, спестява труда и времето за декорация. Изпращаш снимката с имейл и готово, идва до 2 дни.
Надявам се съм обяснила добре :)
www.facebook.com/artandhobby

danielcheto
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 3
Регистриран на: ср ное 23, 2011 12:10 pm

Мнение от danielcheto » чет ное 24, 2011 9:21 pm

Благодаря ти,много ми помогна.Ще проверя нещата обстойно,и ще кача снимка,ако се справя със задачата.


Отговори